dünya "O" na küçük

Ah dünya ne küçük demişti. sesindeki şikayetçi tını hayli farkedilirdi. "dünya çok küçük" ün içinde "seni görmek çok güzel" i aradı kulakları ama bulamadı ne kadar zorlasa da "dünya çok küçük" tü duyduğu ve memnuniyetsiz yalandan  gülümseyiş bu kez büyüleyememişti onu.

yoluna devam etti kötü tesadüfü aklından çıkarmak için uğraştı gün boyu. Dünya neden bu kadar küçüktü ki gözlerinin dünyanın öteki ucunda olduğunu bilse dahi onu arıyor olduğunu bilmiyordu sanki. saçmalık dedi sinirle onun dünyası küçük olan dünya çok küçükmüş peeh.

gözüne bir pastane takıldı iş yerinden çok da uzak olmayan şirin bir mekan. elinde iki haftadır süründürdüğü popüler bir roman. tesadüf kelimesi aklından çıkmıyordu bir türlü küçük dünya büyük tesadüf.

kapının üzerindeki zil şıngırdadı içeri girerken. ne kadar güzel diye geçirdi içinden. ne zamandır böyle yerlere gelmemişti öyle ki gelmek değil görmemişti bile her gün yanından geçtiği bu güzel yeri.

içerisi üç-beş küçük masa her masanın etrafında dörder sandelye. şu dörde de sinir olurdu zaten. sanki tüm aileler dört kişi olmak zorundaydı ya da bir arkadaş grubu dört kişiyle mi sınırlıydı sinir bozucu dedi içinden sonra aptalca düşüncesine gülümsedi. çok gecikmeden şirin bir oğlan siparişini almak için geldi yanıbaşına. liseli iki öğrenci yan masada ders çalıyor az ilerdeki masada yaşlı bir amca gazete okuyordu. huzuru duydu içinde sanki içinde ılık bir meltem esiyordu. siparişini verdi kitabını açtı ama devam edemedi okumaya. yaşlı amca ona bakıyordu başını kaldırdığında. ona da sundu en sıcak gülümseyişi. bir bardak limonata bir dilim pasta çabucak geçmişti zaman.sevinçle çıktı pastaneden.çirkin tesadüfü bile unutmuştu hatta.


elinde bir ıslaklık hissetti biraz yürüdükten sonra. yağmur bu güneşli havada şaşırtıcı bir sürpriz yapmıştı ona. ne olmuştu da unutmuştu şemsiye almayı yıllardır şemsiyesiz yağmura yakalanmamıştı. bugün dünya küçüktü bulutlar bile görmüştü onun şemsiyesinin olmadığını.


...


not: biraz öykü yazmayı deneyeyim dedim. sıkıl sıkıl nereye kadar denemekten bi şey olmaz diyen içimdeki sesi dinledim :))) oldu mu olmadı bilemem ama havada kaldığının farkında olarak koydum üç noktamı. gelmedi devamı başından şüphe duyunca devam konusunda da tereddütte kaldım. böyle oldu işte :))


sevgiyle kalııın:))

Yorumlar

 1. Hayattan kısa bir an gibi tek bölümlük bir hikaye olmuş :) Denemeye devam, her seferinde daha iyi olacaktır ;)

  YanıtlaSil
 2. teşekkür ederim inşallah daha iyi olur seviyorum yazmayı da pek bi uyduruk geliyor yazdıklarım bana :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayal et uydur, korkma :) Okuduğumuz romanların yazarları nasıl başladı bu işe :) Bi Yüzüklerin Efendisi yazamayız elbette ama o serinin ilk ortaya çıktığı zaman nasıl yadırgandığını biliyor musun? :)

   Sil
  2. yüzüklerin efendisi aay aayy :))) inşallah yüzüklerin efendisi kadar hit olmasa da güzel şeyler yazmak nasip olur bana da :))

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar