Yarım


Azıcık ondan azıcık bundan yaşadım ben. Biliyorum yalnız değildim ben maymun iştahlılar toplululuğunun yalnızca bir üyesiydim. Tam yaptığım ne var yarım bırakmadığım. Sevmelerim bile yarımdı benim ürkek ve sevimsiz bir yanım.

Özlemlerim yarımdı mesela. Duyduğum o eksiklik hissinde aradığım acıyı bulamıyorum. Boğazımdaki düğüm yeterince kesmiyor nefesimi. Kendime kızıyorum bu kez o da yarım yamalak. Hani kendimi seviyorum sanki kızarken ne kadar ayıp.

Hayallerim bile yarımdı benim gerçekleştirmeden bir diğerine geçtiğim onlarcası yüzlercesi.

Mükemmel diye bir şey yok ya hani bu çaba niye bu gayret ne için.

Umudum vardı bir zamanlar çaldılar çoğunu, kelimelere inancım yarım bile  değil artık.

Çığlığım kesik kesik duyulurmuş hala o uçurumda. Bilinemeyen ne kalmış bana dair. Hikayeler anlatmışlar ardımdan sonu yok hiç birinin hepsi yarım. Kim atmış kendini ordan? O kız çok gençmiş bir yaşlı teyze demiş. Geri gelseydi sesim diyeceğim çok şey yok evet ama o teyzeye sormak isterdim hani"genç de neymiş?"

Çok' larım da yok abartılardan uzak bir boşlukta ruhum.

Anlatmaya gücüm yetmez belki adım gömülmüş bir mezarlığa.

Unuttum unutuldum işte avutmak için kendimi duymadan hiç bir sesi, ses vermeden sessizliğe yaşadım ve gittim bilinmezliğe. Şimdi hecelerim toplandı  parçalar bütünleşti anlam kazandı harfler bak duyuyorsun ilk kez beni.Mutlu mu olmalıyım garip şimdi bensizlikte sen misin yarım?

Yorumlar

 1. Bak bişey dicem kimse kimsesizlikte yarım kalmaz..Doğa kanunudur bu..Her zaman tamamlayan bulunur..Sen kendini yarım hissediyorsan kendi kendini tamamla lütfen..Yoksa bu dünya inan ki hiç çekilmez..Kimse yarım kalmaz..Hele bu bir "dişi" değilse hiç kalmaz..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. önceliklee bu güzel yorumun için çok teşekkür ederim :))
   kimsesizlikte yarım kalmak mı acı çoklukta yokluk mu karmaşık işler bunlar anlamak güç:)) bir nevi kendimi tamamlama çabası içindeyim de aklıma üşüşüveriyorlar öyle klavyeye vurup duruyor parmaklarım.

   Sil
  2. Peki o zaman birde şu açıdan bak bakalım..Yarım kalma hissini veren bir kişi ise ki öyle anladığım kadarıyla,senin bir bütünün hiç olmamış ki..Eğer olsaydı senin o güzel parmakların ve zihnin klavyede bunları yazıyor olmazdı değil mi..Ne yaşadığının hikayesi her ne olursa olsun..Hayat devam eder..Senin yarım kalmışlık hissin bir kimseye bağlı olmasın..Seni seven her daim sever, sende her daim sev..Beklentinin getirdiği tamlama istekleri bunlar..Ama sadece sev..O zaman ruhunun bütününü tamamlamış olursun..

   Sil
  3. aslında bakarsan tam olmanın çok da mümkünlüğüne inanmıyor gönlüm yarım değil belki ama eksik olmaya mahkum ve alışkın da zaten.yaşanmışlık değil de yaşanmamışlıklar yazdırıyor bana bunlara ardımda hiç bir iz bırakmadan ya da soluk bir iz bırakarak gitmek üzüyor beni. beklentiler demişsin ya ne kadar haklısın beklememeyi öğrenmek istiyorum cidden beklememeye çabalıyorum ya pek başarılı olamıyorum şekil a da görüldüğü üzere:))
   sadece sevmek sevmenin saflığında kaybolmak gibisi yok.

   yorumun için çok teşekkürler çok şey kattı bana:))

   Sil
  4. Çok güzel demişsin sevmenin saflığında kaybolmak gibisi yok..Harikasın canım..Takipteyim seni..
   Güzel bir hafta diliyorum sana :)

   Sil
 2. Nasılsın,saçlarını okşadım birazda karıştırdım tarayınca düzelir:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim:))iyiyim'in altında binbir bilinmezlik değil mi çok şükür diyorum nasılsın sorusuna heralde olmam gerektiği gibiyimdir ne eksik ne de fazla:))
   tekrar sağol vee sevgiyle kall:))

   Sil
 3. bazen değer mi diye düşünürüm... karar vermein zor olduğu da olur kolay olduğu da.. o andaki hisler bir süre sonra değişiyor.. bugün yarımken yarın kendini bazen kendinle tamamlıyorsun.. bunu bimek yarımlık hissini yok etmiyor ama tamamlamayı hızlandırıyor bende..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o andaki hisler bir süre sonra değişiyor evet değişmesi çekilmez bir sabitlikte yaşamaktan kurtarıyor bizi belki de. adım adım tamamlanmak demektir belki yaşamak kim bilir herkes bir parçasını bulma derdinde.:))

   Sil
 4. Çok düşünceli dalgın duruyorsun yazından.Mutlu olmalısın :))) Ben ne zaman Yakışıklılar cennetini izlesem yada o diziden bir replik gelse aklıma suratımda hep tebessüm olur :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iki gün önce onu da bitirdim canım benim de aklıma gelince gülümsüyorum hep bi de taze ya şimdi sık sık düşüyor aklıma :))

   bilmem nedendir günün bir bölümü düşünceli geçiyor benim için ne yapsam değiştiremiyorum bunu karanlık mı çekiyodur nedir karamsar düşünceler sarıyo beynimi öyle işte:))

   mutlu olmalısın demişsin inan beni çok mutlu ettin teşekkür ederiim:))

   Sil
 5. ne güzel ifade ediyorsun yaw.
  ne olursa olsun mutlu umutlu olumlu olmalıyız kii.
  hayat o kadar güzel ki.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim:))
   bana gelip giderler öyle bakma sen bana sen hep mutlu ol ve böyle mutluluk saç geçtiğin her yola:))

   sevgiyle kaal:))

   Sil
 6. Hüzünlerim yarım, huzurum yarım..
  Heveslerim ve hayallerim yarım..
  Bu yazı bana mı yazılmış..

  Çok güzel ifade etmişsin yürekte açılan boşluğu..
  Kalemine sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hiç kimseye yazılmasın isterdim hiç kimse hiç bir duygu hiç bir hayal yarım kalmasın elden gelen koca bir hiç bazen istemesen de acıyor sol tarafın.
   teşekkür edrim.

   Sil
 7. Çok güzel anlatmışsın..
  Ama umut her zaman vardır, hiçbir yere kaybolmaz sadece bazen biz onu göremeyiz..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür edrim :))hala yaşıyorsak umut var demektir di mi bulmak bizim elimizde:))

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar