düşünmüşümDün ntv de bir belgesel izledim .Bilinç altı ve bilinç hakkında beynin çalışması alışılmış hareketler, bilinçaltının bilincin yükünü azaltması, bilinçli yaptığımızı sandığımız yığınla davranış.  Bir beyaz kağıt olsa beynin işlevleri küçük bir alan kaplarmış bilinç bilim insanlarına göre.

İşte yeni öğrenilen davranışlarda beynin hangi bölgeleri çalışıyor. Görmeyen bir insan da kör görüşü yani sadece hareket algılayışının bir takım bilimsel açıklamaları. Beynin bilmem ne bölgesi hasar görürse görme kaybı gerçekleşiyor fakat tüm görme sinirlerinin sadece yüzde yetmişi bu bölgeye gidiyormuşmuş daaa. benim aklıma bu sırada ne geldi acaba dedim utanç duygusunu kaybetmiş insanların beyinlerinin ne tarafı çalışmıyor hangi nöronları bozuk hangi sinapslardan nörotranmitter maddeleri salgılanmıyor ilginç.

İyimserlik çarkımızın sonsuz dönüşünün de sorumlusu bizim beynimizin oyunuymuş mesela. Ne kadar kötü şeyle rastlaşırsak rastlaşalım hep iyimser olurmuşuz .Olalım canım daha ne isterim ki bundan başka:))

İşte böyle HAYIRLI RAMAZANLAR efenim :))


Yorumlar

 1. annam öle sinaps nörontransmitter filan beynimiz boşa çalışır hep ve iyimserlik iyidir.
  :)

  YanıtlaSil
 2. Eh o zaman hep iyimser olalım dedi? :D Hayırlı Ramazanlar sana da. :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. beynimizin oyunu hiç bitmesin hep iyimser olalııım eveet :))

   Sil
 3. Beyin bedava diye boşa demiyoruz (:

  YanıtlaSil
 4. kedicik:) çok çok özür diliyorum kendi yorumumu sileyim derken senin ki gitmiş neyseki mail olarak geliyo kendimce böyle bi çözüm buldum amaa çok utanç verici.:(
  kedicik dedi ki:
  Çok ilginç bir belgesele benziyormuş. Belgesel çok severim ben ama aslanların ceylanları yediklerinden olanları değil. Daha çok biyografi, tarih ya da siyasetle alakalı olanları seviyorum. Sen de sever misin belgesel izlemeyi? =)
  Hayırlı Ramazanlaarr ;)

  cevabım: aslan kaplan kan revan dan ben de haz etmem bilim, biyografi tarih belgeselleri daha çok ilgimi çekiyor :))

  YanıtlaSil
 5. İhim ihim daha neler duyacagiz:)

  YanıtlaSil
 6. Ben niye görmemişim o belgeseli ya tam benlikmiş..
  Böyle bilimsel belgesellere bayılıyorum ben..
  Utanç duygusunu kaybetmiş insanlar konusunda bilimsel hiçbir fikrim yok, ben onların beyinlerini aldırdıklarını düşünüyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de çok seviyorum öyle denk geliyo arada :))
   beyinlerini aldıran insanlık oyy oyy beyin nakli şart oldu doktor olsam bulurdum belkim bir yolunu:)

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar