esinlenmişim di mi?:))
Benim ondan ne farkım varmış soruya bakın.Adam çalışıyor sen de yatıp amaa ne kadar çok çalışıyo bak bak deyip duruyorsun. Bir de fark soruyor utanmadan. Ne cevap verilir ki hayret bir şey. Gerçekleri söylesen bir dert söylemesen ayrı bir dert. Yöneticilik sermayesi olan her kişinin hakkı olmamalı hele babadan oğula armut piş ağzıma düş hesabı bırakılmamalı. Böyle insanları dinlerken içi kalkan ben gibi insanlar da düşünülmeli değil mi? Çalışın çalışın çalışmayana ekmek yok deyip kendince dalga geçen vatandaş üstüm olman küfürlerime açılan bir şemsiye ama sadece çevremde olduğunda.bu kişiliksiz şahıs akşam karısının gönlünü bir zincire takılmış manasız taşlarla alıyor ya şaşıyorum arkadaş kadın taşlarla evlenmiş kanımca parmağımda pırlanta boynumda elmas küpemde zümrüt bu arada. Ben sana ne diyeyim.Diyelim ki diyecek bir şey buldum Vaaay karı-koca arasına girmiş de arayı bozmaya çalışıyormuş elin kokuşmuşun da gözüm var diye adım çıkacak sonra Allah muhafaza.Benim anlamadığım hisseler üçe bölündü büyük patron ölünce  şirket ortaklarının hisseleri dışında en büyük hisselere sahip üç kişi mevcutken neden bu kokuşmuş geldi konuşlandı diğerleri nerede?Umut fakirin ekmeği onların daha beter olduğu duyumları da şirket dedikoduları arasında.Mümkün mü insanlıktan tamamiyle çıkmış iki kişi.

Kulağımda son ses müziğim burnumdan alev saçarak çıkıyorum işten. Ablam arıyor haah tam zamanıydı ablacım yani otobüse koştururken nefes nefese efendim diyorum ya öfkemi belli ediyor sesim. 
-O ne öyle ne var der gibi diyor ablam.
 Eyy Allah'ım sınıyorsun tamam da çok fazla değil mi diyorum yine de işine karışmak gibi olmasın yanlış anlama. Ablam ismimi yeni öğrenmiş gibi beş altı kez yineliyor .
-Hıııı efendim ne oldu?
-Neyin var diyor anlamış olacak arkadaki kalabağın getirdiği fon müziği keyifsiz sesime karışınca bıkmışlığımı açık ediyor tabi.
-Sıcak diyorum bi daha o adamın odasına dosyaları ben götürmem bir ooff eşlik ediyor sesime arkamdaki teyzeye dirsek atıyorum kadın sırtıma iyice yerleşmek için fırsat kolluyo mübarek.
- Ablam yine ne anlattı sana diyor. Yüzündeki gülüşü kilometre öteden tahmin edebiliyorum. Gıcıııık!!!
-Artık işi bırakmayı düşünüyorum bütün saçma işlerini yaptığım yetmiyormuş gibi bi de saçma konuşmalarına maruz kalıyorum.
Etrafta işten tanıdık var mı diye de süzüyorum bir taraftan.Ben kovulmam arkadaş istifa ederim ancak mantığı baskın geliyor heral.
-Zil çaldı tatlım daha sonra arıyım ben seni diyor tam tüm şikayetlerimi ortaya saçmaya hazırken üstelik.
-Hııı hııı görüşürüz diyorum.

Offf teyze bi çekil başımdan ama şu çocuğa da söyle bıraksın ceketimi.Çok şükür sonunda atıyorum kendimi otobüsten. Ayaklarım davul gibi. Topuklu yüzyılın işkence aracı. Giyimine özen gösteren bakımlı sekreter ilanları hepinizden nefret ediyorum.
Bir demlik çay biraz bayat kurabiye  ve yanlızlık başbaşa televizyon izliyoruz bir süre. Çay faslı yakıyor içimi dondurma faslına geçiyorum en kalorilisinden parça parça çikolatalar falan. Ohh be bugün de bitti. Keşke sevdiğim bir işim olsaydı işine aşık biri olmayı diliyorum uyumadan tam önce.Bakalım kabul bulacak mı dileğim?

Yorumlar

 1. İnşaallah olur.
  Bende bi zamanlar, sırf ortamı, insanları sevmediğim için işi bırakmıştım. Bırakmasaydım şuan belkide 2 katı para alacaktım. :) :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. inşallah olur bu aslında bi öykü gibi gibi gözlemlerim diyelim kendim için de tek dileğim bu sevebileceğim mesleği bulmak bu yaz işsiz geçirmemin de sebebi böyle bir ortamdan kaçınmaktı aslında öyle işte:))
   sevmedikten sonra para çok bi şey ifade etmiyor ama di mi parasız ve işsiz şahıs olarak kendimi mi avutuyorum yoksa:))

   Sil
 2. Umarım seveceğin gönlüne göre iş bulursun.İş gönlüne göre olmayınca her durum batabiliyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet öyle oluyor maalesef keşke herkes gönlünden geçen işi yapsa da herkese nasip olmuyor,herkesin bunu fark etmesi bile mümkün değilken benimki absürd bir dilek galiba.:))inşallah gönlüme göre olan mesleği de çalışacak yeri de bulurum:))teşekkür ederim:)

   Sil
 3. Cok samimi bi yazi olmus bu,yalnizlihinla kurabiye yiyosun ha:) su cumleye bak:kalabağın getirdiği fon müzikk aman allahm:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim depresifpollyanna samimi bulman çok hoşuma gitti:))

   Sil
 4. severek yapacağın bir işte çalışmak gerçekten çok mühim, hatta paradan daha mühim. tecrübeyle sabit, bunu şu anda sevmediği bi işi yapan biri olarak söylüyorum. allah gönlüne göre versin. üslubun da tebriği hak ediyor, çok akıcı. belirtmeden geçmiş olmak istemem :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim Allah hepimizin gönlüne göre versin amiiin:))
   umarım günün birinde herkes sevdiği mutlu olduğu işte çalışır,olacak ama ben inanıyorum belki o günleri göremem ama olsun:))
   teşekkür edip duruyorum ama gerçekten ne kadar teşekkür etsem azmış gibi geliyo çok çok mutlu oldum çünküm çok sağol:))

   Sil
 5. olur kiiii çok iste çok uğraş olur kiii.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. uğraşıyorum kendi çapımda da çokluğu tartışılır bakalım deep olmasını ümit ediyorum meçhul gelecekte:))

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar