İKİZİZ OLUM BİZ:))İkizi olanlar bilir ikiz olmak ayrıcalık doğuştan farklılıktır yalnız geldim yalnız gidecem bu dünyadan diyemezsiniz ikizseniz. Ne kötü yalnızlığımı ironik bi cümleyle tamamlamayacaksam ne anlamı var peeh:))

Aaa siz ikiz misiniz sözü gına getirir evet evet bakışlarıyla bıkkınlığınızı dile getirirsiniz. ama ne çare hele çift yumurtaysanız ve pek tabi benzemiyorsanız aaa inanmam hiç benzemiyorsunuz gibi akıl dışı yorumlara dahi maruz kalmanız mümkündür. İkiz olmadığım kişiye neden ikizim diyeyim kiii:))

Biz de bi de zayıflık hafif topluluk durumu var sarışınlık esmerlik zıtlığı yanında. Yazıık zavallı kardeşcağızıma sen onun yemeğini mi yiyon bakalım tarzı sorular sorulurdu. Ablam ve ben çöptüngenler topluluğundan olunca normal olanlar garipseniyor tabi. neyse ki o anormalleşmeden ben normalleştim toplum baskısını azalttım.:))

Durun durun bi de bunun okul versiyonu var. Her dalda karşılatırmalı büyüdük biz mesela. okulda 8. sınıfa kadar aynı sınıftaydık bir de iki de falan da yan yana otururduk. bizim sınıfta bir tane daha ikizler vardı (bizim mahalleden de ikiz taşıyor mübarek :))Onlar benzerlerdi bi de birbirlerine hep karıştırırdık. bizim de isimler karıştırılırdı hep şeyda-şeyma olunca tek harfi umursamıyor millet bi dönem birileri için şeyda olmuşluğum var hiiç de ses etmezdim o zamanlar şimdi kızıyorum benim adıım şeymaa diye.:))

Bu karşılaştırmalı büyüyüşün çok yan etkileri oldu sanırım üzerimizde ama tabi 14 senelik beraberliğin sonuna geliyorduk lise sınavları bizi farklı okullara gönderiyordu. Benim her zaman soğuk bir yanım vardır ayrılıklar çok sarsmaz beni temelli değilse.  Sosyal açıdan birbirmize çok bağlıydık. Lisede ilk yıl kardeşim için kötü bir rüya gibiydi sanırım. arkadaşlıklar kurmakta sorunlar yaşadık. Kimi yönlerimizi hep tamamlardık. aynı sınıfta olunca ödevleri hep ben yazardım falan o da el becerileri işlerinde yardımcı olurdu bana şeyma nın beceriksizliği ilk okul yıllarında keşfedildi.:)) Mesela ben her yere onunla giderdim hiç yol-iz bulmak gibi derdim olmazdı dersaneye gidiş gelişlerimiz onun belirlediği yoldan olurdu hep.


Sonra liseye başladık zor olsa da alıştık. Akrabalar, çevredeki kişiler karşılaştırmaya devam ediyorlardı hala. İkimizde sayısal seçtik. Artık karşılaştırmalar ergenlik döneminin orta yerindeki bizleri daha bir etkiliyor ve bu karşılaştırmaların verdiği rahatsızlığı dile getirebiliyorduk. Yeteerin uleeeyn:))

Ve dere gittik tepe gittik ygs ye lys ye girdik. Kardeşim tercih yapmadı ben mühendis olucam deyip yaptım tercihimi. ailemle aynı şehirde okuyorum şimdi. O da bu sene veterinerlik kazandı  burda. Yine ayrılamadık gerçek anlamda tabii :))

Artık karşılaştırmaya gelecekte maaşlarımızı eşlerimizi katarlar bilmiyoruz ama biz tamamiyle yollarımızı çizdik.:))

Hep sırtınızı dayayacağınız biri işte arkadaş dost sırdaş koruyucu bunlar kardeşliğin temelinde var zaten bizde de var haliyle:)

Kardeş olmak güzel bir şey küçük büyük ikiz üçüz:))


Yaaa işte böyleydi kısaca ikizlikten ziyade hayat hikayem gibi oldu sankim değil mi?:))

Son anda unutmadan N. Narda aynı kıyafetlerden söz etmiş yorumunda. Bizde de hep olurdu öyle bi de ablamla bizim aramızda da 2 yaştan az fark var öyle olunca ikizimsi üçüzümsü bi şeydik biz. Bi de ikizimle sarı pantul sarı kazağımız vardı sarı pantul niy yaa pek de severdim ben onları:)))

bu fikri aklıma düşüren kedicik e veee onu destekleyen N. Narda ya sevgilerimi gönderiyorum :))

vee herkese sevgilerimleee:))Yorumlar

 1. Siz yine ikizmişsiniz o yüzden ikiz misiniz sorularına maruz kalıyordunuz. Ya benle Hayrunnisa? Boylarımız aynı ve aynı kıyafetleri giyiyoruz diye ikiz muamelesi görürdük... Hayır anlamıyorum, onun tombul tombul yanakları vardı, benim içine göçmüş yanaklarım ve pörtlek gözlerim vardı. Neremizi karıştırıyodu bu millet? >:C

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. eheheee iyi güldürdün beni sümeyye can:))

   beni de en yakın arrkadaşıma benzetip siz karedeş misiniz diyen var kardeş olup ikiz sanılmak bi derece yani hep derim beterin beteri var göz var nizam var diye ama dinleyen kiiim:))

   Sil
  2. Ben şu neticeye vardım: Günümüz Problemi-->İleri derecede miyop! >.<

   Sil
  3. uuu süper tespit olmuş kesinlikle katlıyorum :DDD

   Sil
 2. eğlendim:D
  başlıga koptum:P
  afferin kız:) öptm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. seni güldürebildiysem ne mutlu banaaa:)))

   başlığı karikatürden çarptım çok sevdim ben de:DD
   çok teşekkür ederiiiim ben de koccamaaan öptüümkiii:))

   Sil
 3. okuması çok eğlenceliydi gerçekten =) insanın ikizi olması güzeldir heralde yaa ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)))valla mı teşekkür ederiim:))
   güzel bi şi evet kardeşinin olması temelde güzel bi şi tek çocuk olanlara üzülüyorum hep bu yüzden gerçi aile bağları kuvvetliyse kuzenleerle falan kapanabiliyo o boşluk daa işte herkes de aynı olmuyo maalesef.
   ne alaka değil mi nerden nereye getirdim mevzuyu ehehee böyle de daldan dala konuyorum işte:DDDD

   Sil
 4. benim ikizim yok, bazen üzülüyorum yaa :D küçükken ablamla(aramızda 1,5 yaş var) aynı kıyafetleri giydirmeye çalışırdı annemgil. bazen benzer giyinirdik ama ablam nefret ederdi. halende nefret eder :D yeni yeni onun kıyafetlerini giymeme izin veriyor e çünkü o da benim kıyafetlerime muhtaç nihahahah :D
  ayrıca benim küçük iki kuzenimin arasında 1 yaş var. birisi koca kafalı, esmer, az tombul ve birazda kısa boylu. diğeri de sarışın, koca gözlü, neredeyse kemik bile yok denicek kadar zayıf :D aralarında sadece görüntüsel değil düşüncesel farkda var. biri duygusal şair yürekli diğeri mantıkçı :D ve yengem bazen aynı kıyafet giydirince millet ikizmi diye soruyor :D garip yani :D biraz senin olayın evrilip çevrilmiş hali gibi oldu :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aah bu ablalar benim ablam da hiç istemezdi aynı giyinmeyi hatta giydikleri kardeşime olurdu bana olmazdı (her ne kdar çöptüngen olsada boy var maaşallah) kardeşime giydirmek istemezdi hiç giymese bile bana neee yiiiaaa şimdik devran döndü tabisii aynen:DDDD

   aaa cidden benzermiş ben mantıkçı kardeşim duygusal eheehee :))

   millet aynı kıyafet giyenleri ikiz sanıyo zaar merak ediyorum şu çift t-shirt neyin giyenlere de soruyolar mı aa siz kardeş misniz yoksa ikiz misiniz çift yumurta olamaz mı yani yapmayın gözünüzü sevdiklerim yeeaa :)))

   bu sonuncu paragraf pek saçma oldu ama silmiycem :DD
   sevgiyle kaaal:))

   Sil
 5. aa yazmışsın =)
  benim de kardeşimle aramda iki yaştan az var. Bizi de hep ikiz sanarlarmış. Tabi ben hem yapımdan hem de yaşımdam dolayı ondan daha iriydim hep ama yine de ikiz diye düşünenler çok olurdu. Biz de aynı giyinirdik sıkça. Bazı kıyafetlerimizi annem dikerdi o dönemde. Çok şirin kıyafetli resimlerimiz var -hem kıyafet hem fotoğraf şirin =)-
  ikizinin olmasının tabi tek yumurta için konuşuyorum dezavantajları da olabiliyor. ama insanın kardeşinin olması harika! hiçbir arkadaşınla yapamayacağın saçmalıkları, hatta bazen iğrençlikleri yapabilmek birlikte :D ben de tek kardeş olanlara üzülürüm hep.
  hayat hikayeni de okumuş olduk böylece =)
  sevgiler ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :DDD
   şirin şirin resimlerin var demeeek oy o elbiselerin bazıları saklanıyo yaaa öyle minik minik bakmak çok güzel oluyo işte onlara:))
   saçmalıklar iğrençlikleer ehehee kardeş olmak çook güzell:DD

   Sil
 6. ama ne güzel bişi yaaaaa bence ikiz olmak.
  çokoş annatmışsın.
  yani şimdi hep aynı anda aynı şeyleri hissediyomusunuz.
  sen üzülünce o üzülüyo mu başka bir yerde.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. farklı yerlerde çok hissetmeyiz bana hiç olmadı yani onada sormadım hiç ben üzgündüm ikiz sana bişi oldu mu diye:))
   o dediğin şeyin tek yumurtalarda olabilitesi yüksek ama çift yumurtalar normal kardeş kadar yakın en azından genetik açıdan diyeyim. duygusal yakınlık ve genetik birleşince işte teoriler ürettiren deep ne biliim be ben bana olmuyo işte:))
   ben ağlayınca o ağlar ama ben ağlamam o ağlayınca hatta kızar bana ben üzülünce sen üzülmüyosun diye gerçi üzgünlük herkes de gözyaşı değil öğrenemedi ama olsun ikiz işte seviyoz mecbur:))çok tatmin olmadı cevaplar ama napalıık:)))

   Sil
 7. Bak bu civelek de bizden, mühendis olcakmış ya, yerim ben :) diyerek bir büyük bala sevecenliği göstereyim önce. Bi de kocaman afferim:p

  İkiz hikayelerini seviyorum. Benim kızkardeşimle aram 1,5 yaş. ama ben hep kendi dünyamda oldum sanırım...küçüklüğümüz iyi geçti ama yine de senin anlattığın gibi olmadı...O 6 yaş grubunda başlamıştı ilkokula ve bu yüzden sınıflarımız ayrıydı...Belki aynı sınıfta olsaydık her şey değişik olurdu...Okulu hiçbir zaman sevmedi o :)Neyse, yazdığın için çok sağol.Seviyorum ikiz hikayelerini demiş miydim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :))) omoo mühendis ablaa aay çok sevindim meslektaş adayıyım o zamanki :))ihihi teşekkür ederiiim:)):))
   sınıflar aynı olsaydı farklı olurdu nerdeyse tüm vaktinizi bir kişiyle geçirince mecbur bağlar sıkılaşıyo dünyalar birbirine giriyo diyim ya da:))aa bu arada ikiz duymasın o da pek sevmezdi okulu :)
   sevdiğine beğendiğine çook sevindiim :)))

   Sil
 8. ayy şeyma ya seninle ne çok ortak yönümüz varmış bizim ya deep'e teşekkür edeceğim senin blogunu tanıtıp beni seninle karşılaştırdığı için :) benim de ikiz kız kardeşlerim var. benden bir buçuk yaş küçükler, tek yumurta ikizleri. Birbirlerine çok benziyorlar. İlköğretim, lise ve hatta üniversitede bile ayrılmadılar. Aynı bölümü bir puan farkla kazandılar. İkiside mühendis olacak. Benim gibi :) çok zor ikiz kardeşlere sahip olmak. İkisi ile baş etmek zorunda kaldım hep :( ama her zaman diyorum iyi ki hayatımda varlar ve iyi ki kadeşim olmuşlar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. omo omoo çok şaşırdım ve sevindim kii:))
   biz benzemeyiz ama çift yumurta şeysiyiz biz vuuu onlar hep birliktelermiş biz lisede ayrıldık şükür ayrılmasak baya değişik olurdu heralde bi de aynı bölüm vaah garibiim yok yok mutlulardır ama onlar ki demek zevkleri falan da benziyo aynı meslekte mutlu olacaklarını düşündüklerine göre :)):)
   vaaa bi dolu mühendisiz yani aay buna çok seviniyorum yaa:))
   ablam bizle değil biz onla baş etmek zorundaymışız gibi hissettim ben ama acaba o da mı öyle düşünüyo yok yok ya ben eminim biz onla baş etmek zorunda olduğumuza :))
   o sanırım biz ikimiz olunca az biraz yalnız hissetti kendini büyüdüğümüz zamanlarda :))
   kardeş olmak çok güzel her ne kadar didişmeler dövüşmeler olsa da değil mi ama yea:))
   deep e hep teşekkür borçluyumki zaten deep yaa iyiki var:))
   vee iyiki karşılaştııık:))
   omo üç mühendis oldunuz yani ihihii ne güzel olmuş şimdik farkettim:))

   Sil
 9. Hep bir ablam olmasını istemiştim. Tabi ben doğunca o iş yattı da ben yine de hep isterim. Yazını okuyunca en azından ikizim olsaymış dedim. Ya da bir kız kardeşim. Genelde kime söylesem ablasından şikayetçi ama abla çok güzel bir şey gibi geliyor bana. Belki de ulaşılmaz olduğundandır ama yaşadığım yolda yalnız kalma korkusu olmazdı ablam olsa. Okurken keyif aldım. Ellerine sağlık çingum. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. inssan olmayacağa özeniyor ben de abim olsun isterdim :))
   her şekilde yalnız kalırsın ya kalıyosun yani alışmak gerek biraz bağımlı olunuyo yoksa tipik bir bağımlı olarak konuşuyorum şu an:))
   teşekkür ederim çingum:))

   Sil
  2. Olsuun yine de güzel bir şey. :))

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar