tık tık kimse var mı
Millet geri döndüüüm diye bir post yazmak da varmış kader ne yapalım yazacuğuk artık:))

Köyden geldim diksiyon şiveler neyin iyice karıştı ilk dönüş postumdur mazur görünüz:)

Öncelikle nereye gittim değil mi? Samsun un iç taraflarında bir yerlerdeydim gözlerimi yeşile doyurdum abartıp taşırdım. Deniz de var falan görenlerce güzel şehir olarak adlandırılabilir lakin şehir içinin denizin olması itibariyle nem bakımından zenginliği bunaltıcı yaz geceleri ve pek tabi beraberinde uykusuz huzursuz geceler getiriyor. Köyümüz mini mini genç nufüs sıfıra yakın sadece bir evde kırkına girmemiş oraya yerleşmiş insanlar var bildiğim.Bir de muhtarın çocukları.Yaşlı gençliğin içinde kırk yılın başı gördüğüm hatta seksen yılın başı görmeyeceğim insanları öpmüş olabilirim bayram vesilesiyle.Bir de nur topu gibi çatı tamiratımız daha doğrusu kökten çatıyı değiştirdik ama ona ne denir bilemedim o vardı işte anla beni yol yorgunuyum leb demeden anla beni istiyorum aslında da yüzsüzlük etmiyim şimdi:))

Şehir içi dedim zira köyümüz aksine baya soğuktu ceketsiz gezmedim nerdeyse bir dondum bir yandım anlayacağınız:))
Sonraaa ne daha ne yaptıım?
Böğürtlen topladıım kızılcık topladııım dalından elma yedim armut yedim erik yedim gelecek nesil bunları göremeyecek mi diye düşündüm bu kötü gidişata üzüldüm.Bu konuyla ilgili bir şeyler yapmayı çok istiyorum inşallah yaparım da laf da kalmaz:))

Değiştik velhasıl-ı kelam az değil geçen zaman. İnsan tek bir an da bile değişiyor ilginç çook şey öğrendim çook şey unuttum  bu zamanda anlatacak çok şey var dile düşecek olgunluğa gelmeyi beklemedeler şimdilik.

Haydin hayırlı günleeer:)))


Yorumlar

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar