bir kaç dakikam...

bir kuş geçiyor penceremin önünden gözüm kuşu takip ediyor bir süre. kuş uzaklaşmıyor çok, karşı apartmanın çatısıyla buluşuyor ayakları. boynu bir ileri bi geriye gidiyor. bir güvercin sesi hayal ederken, kulaklarımda çocukların ıslıklarını duyuyorum.
Bulutlara kayıyor gözlerim şurdaki az önce uçak gibiydi. Şimdiyse bir kurbağa larvası gibi. Başımı tekrar kaldırdığımda benzetemiyorum onu bir şeye dağılmış bir pamuk yumağı belki.

Şehrin üstünü kaplayan bulutlar ilerlerde bir yerlerde aşağıya doğru sarkmış sanki. Sanki koşsam oraya bulutların o sarkar gibi olduğu yere o bulutun ucundan tutup çıkabileceğim diğerlerinin üstüne.

Yumuşak dokunulası geliyorlar uzaktan oysa elimizi atsak delip geçecek. Üstünde oturma hayali kurduğum taht benzeri bulutlar beni yerçekimine teslim etmekte tereddüt etmeyecek.

Sarı turuncu arası bir renk gökyüzü. Sokak lambasının turuncu renginden daha açık. Az önce kapalıydı ışıklar ne zaman açıldı neden farkedemedim bilmiyorum.Apartmanlar. En uzakta bir apartman görüyorum antenine takılıyor gözüm hayali bir kuş uçuruyorum üzerinden. Yazın gelen kırlangıçları özlüyorum,yıldızlı geceleri, ayın efsuni gülüşünü.Dalıp gidiyorum bir yerlere.
Puslu bir görüntüyle kayboluyor gökyüzü geriye ben ve hayallerim. Sarı yapraklarım, rüzgar seslerim.Bir yaprak misali düşüyorum boşluğa rüzgarımın beni geri getireceğinden emin.Çıplak kalan dallarına hayıflanıyor ağaçlar,sarı çizgi yok olana kadar ağaçları izliyorum.

Yorumlar

 1. ne güzel bir hayat ve sonbahar senfonisi olmuş bu duyarlı duyarlı.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. beğendin mi az önceydi işte şimdi ezan okunuyo bulutlar kararıyor yavaş yavaş bambaşka bi hava anlatmayı bekliyo belki anlatılmak istiyo ışıklar yanıyo tek tük bambaşka bir atmosfere sürüklüyo beni böyle bi gün:))

   Sil
 2. evet akşamüstü hayat kuşlar ezan.
  haklısın bazen dünya dışı gibi hissederiz.
  başka boyutta yaşıyor gibi.
  hatta yapayalnız ve duyarlı.
  çok açık ve duyarlı ifade etmişsin ki.
  :)
  hoşgeldin hüzün.
  :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar