neden peynir gemisi?resim hoş değil mi alakasız ama hoş acıklı dokunaklı anlamlı sanki hoş oluşunun yanı sıra.Kafam karmakarışık.Yok yok kötü anlamda veya kararsızlıktan ötürü değil hadi azıcık kararsızlık olabilir tamam itiraf edeyim ama çok da onunla ilişkili bir durum değil. Dedim ya karışık kafa hop bir oraya bir buraya. Çanakkale yi düşünüyorum ben de yemek yerken. Gezimiz var da efendim nasıl heyecan nasıl heyecan ilk defa böyle bir geziye katılacağım nasip olursa kiii inşallah oluur :))
Böyle düşünürken nasıl lafa peynire gemiye döndü aklım bilmiyorum herhalde söz verip iptal ettiğim buluşmalarım mı dürttü beni taa bilinçaltımdan.Dedim neden peynir neden zeytin değil zeytini daha çok severim ben hem zeytin gemisi de lafla yürümez kinee derken saçmalama be var tabiki bir hikayesi diyen sevgili iç seslerimden birinin sözüne uydum arattım google amcada. google amca bilir tabii kime sorucam başka:)) Ve google amca beni peynirci Yusuf amcaya götürdü. Nam-ı değer Aksi Yusuf muş efenim memnun olduk tanıştığımıza. Sen peynirleri İstanbul'dan İzmir'e gönderirken gemicilere uzun süre yok peynirler gitsin veririm parayı diye diye kandır sonra bunu uzat abart adamlara da yetmiş tabii ee be adam ya ver parayı derdim ben,onlar rivayete göre efendi lafla peynir gemisi yürümez... diye bir konuşma yapmış.Yavan bir son ama öyle yani napalık:))Ohh genel kültürümü de verdim aklımda onca şey varken şunu yazmış olmam aklımın karışıklığının delilidir işte.
O değil de ben peynir gemisi deyince aklımda canlanan şeyi size söyleyim mi?Dikdörtgen bir peynirin üstünde bir kürdan ee tabii dikdörtgen kibrit kutusu çağrışımı minik gemiler suda ooo düşünsenize dolu minik peynir gemicikleri (gemiye geeel) yüzüyo aklımda canlanan şey bu. :)))Hadi sağlıcakla kalın gelicem anlatacak pek çok konu biriktirdim de akıl kaypaklık yapıyo başka şey yazıyor parmaklarım.Yazacağım ama vakit buldukça beni okuyan bir kaç çift göz buldukça:))


Yorumlar

 1. Yanıtlar
  1. sabahı geçtik yetişemedim amaaa :))
   hayırlı günler o vakit hepimize:))

   Sil
 2. Sözün hikayesini bilmiyordum. Sayenizde öğrenmiş oldum. :)
  Çanakkale'ye günibirlik gitmiş biri olarak, doymadığımı söylebilirim. Size iyi gezmeler şimdiden.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederiim inşallah güzel olur bizde iki günlük muhtemelen ben de doyamıycam ama bir kez gideyim belki devamı gelir yine giderimkiii kısmet:))

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar