sıkılmaktan sıkıldım

İnsanlar şaşırmak ister. Olağan şeyler sıkmaya başlar bir yerden sonra.

Benim için  durum daha sıkıcı bir şeylerden sıkılmam için zaman geçmesi gerekmiyor bile sanırım bu tamemen içsel değer yargılarıma bağlı. Biri beni bir ortamda kötü hissettirmişse eğer o kişinin yanında her gün gidip güzel anılar dahi yaşadığım yerden nefret edebiliyorum. Halbuki insan şaşırmayı sever demiştim başta ne saçmaladığımı ben dahi anlamıyorum şu an.Konuyu saptırıyorum ortada saptırılacak bir konu var mı ondan da emin değilim aynı zamanda.

Eskiden izlediğim üç beş videoya denk geldim az önce aynı zevkten bir merdiven aşağıya kaymış gibi hissettim kendimi. Nasıl bir tanımlama bilmem ki:))

Of üç gündür ders çalışmam üzerine planlar kuruyorum ve tabii hepsini bozuyorum.

Kendi kendime şarkılar söyleyip koltuktan koltuğa sıçrıyorum hatta dün yapmıştım bunu anneme yakalanmadım neyseki. Eşşek kadar kızın yapacağı işler mi bunlar du bi bakıım hayır değil sanırım belki de öyledir aşağı komşudan şikayet almadan günü bitirdim yine de.

Anlam basit ders çalışma dönemi yapacak milyon iş var vize denen şeyler yaklaşıyormuş hiiiç sı-kı-lı-yo-rum. Bir kaç arkadaşım sınava yeniden hazırlanıyor, gerisi normal derslere çalışıyor deli gibi çalışan arılar sarmış etrafımı yok arkadaş SI-KI-LI-YO-RUM.

Kafamı suya sokup sokup çıkarasım geliyor sıkıntıdan,sürekli yemek yiyesim vaar.

Çaresi var mı siz de bu semptomlarım varsa yorum kutucuğuna buyrunuz efenim beklemede olacağım:))

Yorumlar

 1. Aynen bende bu sıkılma aşamalarını yaşamaktayım. Etrafımdakiler hızla yol alırken ben daha neye çalışmam gerektiğini kestiremiyorum. Hoş,kestirince çalışır mıyım tartışılır. Bence bir kaç güzel kitapla kafanı dağıtabilirsin. Odanda çalışamıyorsan mekan değiştirebilirsin,evde çalışamıyorsan kütüphane,yurt gibi ortamlara gidebilirsin. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. öncelikle bu güzel öneriler için koccaman teşekkürlerimi ediim sonra hemen bahanelerimi eheehe tamam tamam azıcık anlatcam bence tam olarak aynı durumdayız bence güzel kitaplar kafa dağıtmak yerine beni daha çok caydırıyo bi de kitap okuyunca vicdanım da rahat oluyo hani ooh bi şey yaptım diye ama kısa dönemde faydlalı sınavlardan en azından ortalamanın üstüne çıkmalı notlara ihtiyacım var :)) kütüphane cidden güzel fikir ama bayramda açık değilkineee iki gün kaldı yarın kütüphaneye gidicem inşallah:))odam dışı diğer odalar hiç çalışamayacağım mekanlar televizyon ve bi dolu yatak içeriyorlar:))işte böyleee tekrar tenk yuu çingu canıım Allah yardımcımız olsuuun:))

   Sil
  2. Aman aman ne demek efenim lafı bile olmaz rica ederim :) o oda işini de hep babam bana der bende birine paslayayım dedim hehe. Tabi senin dersler benimkinden zordur bir de. Amin çingum amiin. ^^

   Sil
 2. Aman diyim junior engineer'ım, sakın ihmal etme vizelere çalışmayı, alttan ders alırsın, hatta uzatırsın okulu,allah korusun,başıma geldiğinden biliyorum. ufak ufak sıkılmalar,sonra sonra yaparımlar,aman nolcakkiler filan...sakın ha...sen zeki bir kıza benziyorsun, çalış :)anlamadığın yerler varsa bilenlerle çalışmaktan çekinme yine de...moralini bozmadan ama iyi çalış,çalışmamanın geri dönüşü kötü mühendislikte :( kolay bölümler değildir mühendislikler.çalışmadan olmaz:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de çok korkuyorum alttan ders kalırsa çok kötü olur çalışmaya çalışıyorum bakalım inşallah meyve verir kopuk kopuk da olsa gayretlerim:)) Allah ıım inşallah bi yerlerden heves dde gelir de mutlu mutlu çalışırım amiiiin:)) bu tecrübelerini benimle paylaştığın için çook teşekkür ederim bi dee:))

   Sil
  2. hele de ailenin yanındaysan daha şanslısın bence motiasyon açısından...inşirah versin allah,hadi bakiim :)

   Sil
  3. evet öyleyim de şanslılık açısı şimdilik tartışılır:))ayy amin amiiinn:))

   Sil
 3. ha ha haaaa.
  ders sınav zamanı sendromu.
  normal bu.
  türklerin bir hastalığı bu.
  :)
  motivasyon dışardan gelmez kiiii.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gelmez mi dışardan motivasyon ama zannımca içerdekini fişekler gelmese de olur öyle olduktan sonra:))
   türklerin hastalığı kronik sınav sendromu sen diyosan doğrudur ben de semptomlar açık ilacının içimizde olduğunu söyledin dr. deep ameliyathaneden çağı... yok yok olmadı bu:))

   Sil
 4. Bence sıkıntının sebebi yapman gereken işleri yapmaman olabilir :) Bana hep öyle olur çünkü, sınavlardan önce olur bir de özellikle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet evet kesin öyle yapmam gerekenler :))sınavlardan önce sendromu demek kii benimkisi de napalık aşmaya çalışıyorum öyle:))

   Sil
 5. Sıkılmaktan sıkıldıysan git gez ders çalış makyaj yap olmadı yemek yap emin ol sıkılmaya vakit bulamayacaksın ama şunu unutma kelin ilacı olsa kendine sürer...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanlar birbirlerinden kimi zaman destek almak isterler benimki de öyle bi istekti o zamanlar kıymetli arkadaşlarım da yorum yaparak yalnız olmadığımı ve de ne yapmam gerektiğini söylediler zaten zaman ayırıp yaptığınız yorum için teşekkür ederim efenim :)

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar