takılmak var ya işte takılıp kalmak...


Karanlıkta parlayan yegane ışık gibi bu bina ve ışığa kanıp gelen onlarca sinek. Çoktandır yanık olan kanatlarımı sürüklüyorum ardımdan üçüncü kat restoran.Bir kaç arkadaş ısrarı ve biraz sıkılmışlık hissiyatı bugün beni buraya sürükleyen. İçeri girdiğiniz anda sizi karşılayan görevlilerden çok ışıklar çekiyor dikkatinizi. Şehri manzara edinmiş camların önündeki masalardan biri bizim rezervimiz. Bunun kimin fikri olabileceğini tahmin edemeyecek kadar uzağım yanımdaki yaşantılardan.Takılmıyorum yine her zaman yaptığım gibi anımı yaşıyorum ya, gelecek yokmuş gibi geçmişte varlığımın esintisi geçmemiş gibi hiç bir yaşantıdan.Soğuk diyorum sıcaktan üstlerindeki ceketlerini çıkaran arkadaşlarıma.Şık giysileri içinde alımlı ruhlarına seyirciler ararken gözleri, soğuk diyorum cansızlığımı buluyorum bu mekanda.

İçime sinmiş kömür karası pis kokulu bir duygu dolduruyor gözlerimi,içime sinmemiş tüm öfkeleri haykırmak istiyor dilim.Suskunluğa çeviriyorum başımı.Başım ağrıyor diyorum.Herkes sipariş derdinde. Bana da aynından diyorum,her neyse.Bir kaç lokma biraz duraklayış arada dinliyormuş hissi veren ahenkli minik kahkahalara karışırıyor sesim, dışarıdan bakınca hayli eğleniyorum. Gözüm gece inmiş şehirde. Elimde tek yudum içmediğim şarap kadehim, içimde bitmek bilmez bir sarhoşluk. Bir o yana  bir bu yana sallanıp duruyorum oysaki günlerdir haftalardır ve hatta aylardır ne düşüyorum ne de bir milim ilerliyorum.

bir öykü denemesi

Yorumlar

 1. O elindeki kadeh başımı döndürdü..Öykülerini okumaktan oldukça keyif alıyorum bilesin..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok çok teşekkür ederiiim gerçekten okunduğunu bilmek bi de az biraz beğenildiğini bilmek nasıl bir mutluluk benim için :))

   Sil
 2. Çok güzel bir yazı ellerine,yüreğine sağlık:)

  YanıtlaSil
 3. hımm, ilerlemeye devam et yazma konusunda. Afferim :p

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederiim inşallah gelişerek ilerlerim keyif aldığım çok az şeyden bir tanesi yazmak başarılı olmak istediğim çok az şeyden biri:))

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar