çok sıkıldımdıydı da:////

Alakası var tabi olmaz mı alakası, zincir ilişkisi işte halkaymışız ya biz de bağlıymışız birbirimize.Bağlılığı aşıp bağımlı olmuşuz dediğim de yüzündeki alaycı ifadeyle içimdeki tiksintiyi nasıl bağlayabilirdim başta tüm her şeyin en başındaki yarı tanımışlıkla tam sevmişliğime.

Sevmek her haliyle sevmektir. Kabullenmek sahiplenmek vesaire bir dolu fiilin sıkıştırılmış haliymiş sevmek. Çok konuşmadığımız bir mevzuydu bu. Kaç yaşıma geldim de sevmekle ilgili kaç sohbete şahit oldu kulaklarım, hadi şahit oldu diyelim bir ikisine ne aldı aklım o anlatılan sevgilerden. Bilmem bazen kör adımlarla ilerliyorsun işte, izlenimlerinin cılız ışığında atıveriyorsun adımlarını löp löp.Her şey konuşulmazdı büyüdüğüm yerde.Hele hatalar konuşulmazlığın ötesinde dokunulmazlığa sahipti nerdeyse.
Hatalar korkunç canavarlar olmuştu.Sonra korkaklığımın arkasına sığındığım zamanlar acı zamanlar ve mutluluk cesaretimin de aynı yerde olduğunu öğrenişim. Aman Allah ım ne kadar çok bana benzer duygular ,yaşayışlar, bıkmışlıklar.
Şimdi şu serin havayı çekerken ciğerlerime ellerimin çatlak kızıl yüzeyine bakıyorum, artık sadece üç beş bacadan süzülen dumanları onlar karışıncaya dek gözlüyorum. Sonra bir amca geçiyor önümden çekinerek saati soruyor bana elim cebimdeki telefonumu buluyor derhal, içimdeki saat alma isteğini öne alıyorum hemen. Yapmak istediklerimi, hemen yapma isteği duyuyorum beynimin her hücresinde, kalbimin her atışında daha da artıyor bu istek ve istekle beraber kalbimin hızı.

                                                            -bir öykü denemesi-neymiş ki yapmak istedikleri-
                                                           Yorumlar

 1. Uuvv sen her seferinde kendini aşıyorsun ama ne güzel olmuş bu böyle :)
  İlk cümleden son cümleye kadar her kelimesini sevdim (:
  Fighting!
  ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. omo omo çingum gelmiş ya banaa:))
   ayyy beğendin mi sahi mi güzel olmuş mu diye çok şüphelrim vardı aaay çok sevimdiiim :DDD

   Sil
  2. Ben geldim ya akıllım, aklımdaydın hep ama uğrayamıyorum yoğunum bu aralar :)
   Bu gün yarım günlük tatil ilan ettim kendime ^^
   Beğendim tabii şahane olmuş, daha uzun olsaydı keşke dedim hatta, ne güzel yazıyorsun sen böyle şeyleri, duyguları düşünceleri falan çok güzel aktarıyorsun :))

   Sil
 2. Sevgiyi duyarak öğrenmek imkansız bana göre. Sevgi öyle farklı işliyor ki her insanda. İnsan mı tuhaf yoksa bu sevgi duyguu mu belli değil. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. duyarak evet öyle galiba ama duymaktan kasıt sevgi sözcükleri bile olabilir mesela sevgiyi duymak hikayelerle anlatmaktan öte bi şey olabilir yani bazen sevgi bakışları bile duyulabilir mesela duyular bile değişebilir yani değişik şey evet sevgi de insan da en değişik insan ama:))

   Sil
 3. güzel:)gittikçe güzelleşiyor sanki di mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. omo valla mi diyonuz yaa bak şımarıcaam ben burlarda ama yook daha da gelişicem ablacım okumuyorum şu sırlar sınavlardan ötürü bakalım kitap olur blog olur gazete olur dergi olur okuyup gelişicem hayırlısıylan:))

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar