Bir kayıp Şeyma...


İsimlerle işim yok benim.
Sıfatlarınız sizin olsun istemem.
Vereceğim çok şey yok elimde,
Yine de gönüllüyüm paylaşmaya.

Zerre kadar duymayın sesimi.
Anlam veremeyin dediklerime.
Hatta daha kötüsünü söyleyin ardımdan.
Varlık ve yokluk bu kadar mı bir olur bir vücutta?
Şşşş anlatacak çok şey var dinleyecek kulak az.
Sen hiç dokundun mu kaynamakta olan suya,
Kızılından ürktüğün bir kora?
Yolumun sonunu ben bulacağım önümde izin olsun istemem.
Ben dile getireceğim gördüklerimi.
Aranmaktan uzakta arayacağım.
Öyle gizli ki yollarım,öyle gürültülü.
Dehlizlerimde çığlıklarımla çınlayacak belki kulakların.
Sen davetime icabeti bana hor gören yabancı
Yolum uzun zamanım dar
Seni beklerken eksildiğimin farkında mısın?

Dilimden düşürmediğim bir adın bile yok dimağımda
Koyu kahve bir sis bürüyor içimi ayrılığın tadında
Vuslatın uzağında.
                                                                                                   Kimse'ye

Not: İçimde kelebekler uçmuyor henüz. Ondan böyle içime kapandım. İçimin hoşluğundan değil kendi içimde kendim bunaldım.
Sıkmakta istemiyorum kimseleri. Elin dursun Şeyma gönlün dursun beynin dursun.
Dur deyince durmuyor işte, insanın zamanla durulduğu söyleniyor benim sularımdaki gelgitler hiç bitmiyor.
Geçmek gereken süreçler belki bilmiyorum bilmediğim öyle çok şey var ki öğrenmeye can atmadığım.Dilimde bir takım sözleri yuvarlayarak geziyorum öyle.

Bir bataklık mı beni çeken yoksa karanlığın ardında güneşli vadiler mi var beni bekleyen bilmiyorum. Gittiğim bir yol var hiç şüphesiz zaman zaman geri döndüğüm yanlış dönemeçlerde bitap düştüğüm.Önemi yok hiç yok bir an oluyor kendimi dahi bilemiyorum göremiyorum bu karanlıkta.Bir an oluyor aydınlığı kesiyor nefesimi dünyanın,berraklığına şaşıveriyorum aklımın.

Öyle işte şu yukarıdaki şey karanlık anlardan biri şimdi durgunum hayli.

Güzel bir hafta sonu geçirmeniz dileğiyle...

                                                                                                        Bir kayıp Şeyma ^^

Yorumlar

 1. Her gecenin sonunda en güzel haliyle güneş doğar cabım Sanki bu günler hiç geçmeyecek zannedersin ama öyle güzel günlerin olacak ki bugünlerin akının ucından bile geçmeyecek ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. inşallah ablacıım öyle olur ummak insana verilen en güzel nimetlerden herhalde:)

   Sil
 2. Karanlığın ardında güneşli vadiler var buna inan. Her şerde bir hayır vardır diye avunurum ben. Şuan sana gereksiz geliyor,anca daraltıyorsa bile yaşadıkların gün gelir iyi ki yaşamışım dersin. Herkes yaşıyor böyle dönemleri bir sen,ben,o değil ki. Hepimizin farklı farklı imtihanları var. Kapalı bir kutu gibisin. Yazılarından derdin ne anlamak öyle zor ki. Elin durmasın, gönlün durmasın. Eğlenceli yazılarını nasıl okuyorsak dertlerini de okuruz. Sıkılmayıp seni anlar en azından anlamaya çalışırız. İçine ata ata daha da büyür sıkıntın, anlat ki yüküne ortak olalım. En kısa zamanda ruhun huzura kavuşur inşallah.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kapalı kutu olmasam deliliğimi aşikar ederim sullicim hem melk bahar ablamın hem senin yorumun çok mutlu etti beni. böyle yazınca varlığüınızı hissetmek öyle iyi geliyorki. ruhun huzura kavuşması huzur ne güzel söz değil mi söylemek bile bir hafifletiyor insanı. hepimiz huzur dolu ruhlara sahip olsak ne güzel olur. İnşallah benimki de kalkar ayağa tez elden bi iyileşsin de eğlenelim değil mi ama:)

   Sil
 3. ah şeymam, n'oldu sana? nazar mı değdi o çocuksu neşene senin?

  dinleyen kulak az deme, anlatabiliyorsan anlat, inan dinleyen ve anlayan kulaklar, kalpler bulacaksın.. inan bana..

  bataklık falan yok karanlığın ardında, güneşli günler var. hayat bazen çekilmez oluyor haklısın, bulutlar dolaşıp duruyor insanın gözlerinde. ama güzel günler de gelecek, bulutlar dağılacak, bahar geldi artık bak, gönlümüze de bahar gelecek. n'olur umutsuz olma olur mu, ben böyle olunca ki sık sık olur ne yazık ki, önce kendi kendime içimi iyice bir boşaltır, sonra güzel şeylere odaklanmaya çalışırım. hayatın küçük gariplikliklerine, komikliklerine gülümsemeye çalışırım. mesela geçen gün bir adama çok güldüm, burda eğimli bir yer var, insanlar iki dakikalık yolu dolanmasınlar diye o eğimli yoldan koşa koşa iniyorlar ve çok komik gözüküyor. geçen gün kerli ferli bir adam ağır ağır gidiyordu. o eğime gelince o da dolaşmadı ve hızını alamdan koşa koşa indi ordan. ama öyle komik gözüküyordu ki anlatamam. sonra toparlandı, gene ciddi ciddi yürüdü. farklı manzaralar da var, beni dakikalarca ağlatabilecek ama onları değil bunları görmeye çalışsak en azından azıcık da olsa kafamız dağılmaz mı? azıcık olsun hayattan uzaklaşmaz mıyız, ne bileyim işte.. iyi olmanı istiyorum, lütfen iyi ol... sabahları planet çocuk'ta Taş devri'ni izle, hemen arkasından Jetgiller çıkıyor, ben okula gitmeden onları izliyorum, bak belki kafan dağılır, neşeli şarkılar dinle, çikolata ye, bir de puding :) ve güzel şeylerin olacağına inan. inan olur mu? hep iyi o olur mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canımsın ya yorumunu okumak öyle keyif verdi ki bana kelebeklerimi saldım ben de dünkü yıldızlara özendim bile bugünki güneşe bıraktım umutlarımı tam sen bunları söylerken ben de içi sıkkın bir arkadaşıma kendimi anlatıp ne yapsak diyordumdu daha iyi şeylere odaklanmak belki hayatı yaşanılır kılabilecek yegane ipucuyu yakalamak:DD
   çikolata pudiiing çizgi film başladımki bile :D
   Kalbinin güzelliği ay Allah ım şu an sana böyle uzaktan uzaktan sımsıkı sarılıyorum gibi yahu:DD
   Sen de hep iyi ol çingum beniim dualarımda sevgimde hep seninle olsun daima dilim sussa kalbim dursa aklım unutsa seni ruhum unutmasın e mi :))
   bu arada sonsuz bir karanlığın içinden doğdum/ bir Mevlana şiiri tamamını okumuşsundur muhtemelen adım adım geçiyoruz o yolları için kararırsa bizim minik çıkış kapılarımızdan biri olsun bu şiir karanlıklardan;))

   Sil
 4. Kanlıklar zamanın farklı köşelerinde hep vardır, aydınlıklar var olabilsin diye.. Güneşli bir vadiye çıkacak yol, eminim çingu..
  Böyle üzgün, hüzünlü olma ama sen, sana neşeli olmak yakışır..
  Canını sıkan neyse de anlatabilirsin bana dinlerim ben.
  Mutlu ol iyi ol hep..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ihihi internetim yeni geldi çingum yea bi hafta eziyet çektim netsiz o yüzden iletişemedik de artık varım ama seninn ışığın taaa oralardan bana ulaşıyo her zamanki o yüzden yapıştım yakana bırakmam çingu sen de hep mutlu ol tamam mıı:DD

   Sil
  2. benim de pc arızalıydı yeni düzeldi çingum :) benim ışığım ancak ay ışığı olabilir ama :D

   Sil
  3. dedim di mi sana geceler benim diye o ay ışığıyla dönüyorum ben hep eve aklıma düşmemen mümkün mü söyle.:DD
   Vaaay romantik oldum hee baya :DD

   Sil
  4. hahahah Allah'ım yaaa :D:D
   güzeldi bu amaa :D:D

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar