Çalıntı Gözler...Çok düşünmeden yaşayacaksın dediklerinde öldüğümü anlamıştım belki de. Böylece en yakınlar uzaklaştı bir bir. Gittikleri yerler öyle meçhuldu ki korkulu rüyalarımda yer açtım onlara. Bu gece de gel özletme kendini uzak mekanın belki mühim değil,ruhunun aşinalığında ısınsın yüreğim izin ver...

Uzun zaman olmuştu bunları düşünmeyeli. Buradan kaçalı buradan göçeli  de aynı uzun zaman. Belki böylesi daha iyiydi ne ben direnmiştim ne onlar diretmiş hoyratça tüketmektense birbirimizi,sakince tükenmiştik kendi içimizde.Belki sadece ben bilemiyorum kendi içimde, içten içe çürüyen bir çınar gibi görünürde heybetli içten içe harabe.

Beraberce yaptığımız vedalarda hep yalnızlaşanlar olmuştu bu üzücüydü belki ama en üzücüsü hep en yalnızlardan eksilmiştik biz en fazla, hayli acımasızdık bilgisizliğimizin yanında.

Islak çimende çamurlu ayaklarım.İçime çekiyorum temiz havayı başım dönüyor biraz yaşamanın verdiği bir yük var omuzlarımda .

Az ilerde gök kuşağı köprüsü rengarenk çiçeklerle bezenmiş bile. Altındaki nehirde bir sevinçli eda.
Kıskanıyorum.

Bir çocuk kağıttan bir gemi uçuruyor azgın suya. Geminin üstünde bir küçük çöp. Benim o diyor çocuk gözlerindeki ışıltıda batıp batıp çıkıyor gemisi her çıkışında masum bir sevinç nidası yükseliyor dudaklarından.

Elinden tutuyorlar çocuğun gitme zamanı belli.Hep böyle ol çocuk gitmesin gözlerindeki ışık diyorum. Hep böyle kal masumuyetini çalamasın bu kalabalık.

öykü denemesi-...-

not: başlık bir filmin ismiymiş öyle aklıma geldi şimdi ben kimin gözünden yazdım bunu derken çalıntı gözler falan diye mırıldandım google amcada bir arama yaptım Bulgarlar la alakalı bir film sanırım.
Hatta filmi tanıtan bir başlıkta Çalıntı Gözleri hangi gözlerle izlesem diyordu öyle bir hoşuma gitti.

Sevgiyle kalııın:)

Yorumlar

 1. Çocukken masum oluyoruz büyüdükçe içinde bi yerlerde o küçük çocuğu yaşatanlar masum kalmaya devam ediyorlar en azından içindeki o çocukları öldürenlerden daha masum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o çocukları öldürenler masumiyetin yanında insanlığı da yitirmiyorlar mı bir yerde? affın en büyüğünü çocukluğumda yaşadım merhametin en büyüğü de o zaman içimdeydi, en çok çocukluğumda dürüsttüm kendime ve çevreme bir insan böyle böyle eksilerek parça parça insanlıktan çıkmaz belki ama uzaklaşmaz mı insan sıfatından?
   yorumun için çok teşekkür ederim. bi de geciktiğim için özür dilerim sevgileer:)

   Sil
 2. yüreğine sağlık..
  hakikaten çalıntı gözler ne kadarda güzel...
  filmi varmış demek!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim nabrutuum :)
   değil mi çok hoşuma gitti benim de çalıntı gözler. bazen böyle kalabalığın içindeyken sanki dışındaymış gibi bakıyorsun etrafa sonra başkası olarak izliyormuş gibi geliyor kendini bana bazen oluyor öyle karışık mı anlattım biraz öyle işte çalıntı gözler ben de böyle bir şey çağrıştırıyor başkasının gözünden kendini izlemek ya da başkasının gözünden başkalarını^^
   gecikmiş yorumum için mianhamnidaa :))
   sevgileer:)

   Sil
 3. aman aman kimse çalmasın gözlerimizi sözlerimizi.
  :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aman aman da deep i deep senin gözlere talip olan çok olur böyle gözlemcilik nazar değmesin benimkisi bana anca yetiyo çalmasınlar tabi :DD
   Sözlerimizi de çalmasınlar tabi herkes kendi sözünü söylesin öyle daha güzel değil mi çeşitli çeşitli:))

   Sil
 4. Blogumdaki çekilişe beklerim!İtalya'dan aldığım kozmetikler var :)

  visnetadindaa.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim bu nazik davetiniz içiiin:))

   Sil
 5. Çalıntı gözler, ne güzel düşünmüşsün başlığı, filmi varmış demek hahah :)

  Hep çocuk kalalım, masumiyetimizi çalamasın kalabalıklar çingu.
  (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet arada böyle değişik şeyler geliyor aklıma yıllar önce de kanpeşinde diye bi mail adresim vardı ne alaka deme onunda bir film olduğunu sonradan öğrenmiştim hey gidi günler yea vampirlere taktığım dönemdi şimdiyse daha çok düşler düşünceler ilgi alanım:DD

   bizim bir yanımız hep çucuk kalacak ki çingu yaramaz çucuk hem de uslu bile değil:DD

   Sil
  2. kanpeşinde mi hahah alemsin :D doğru ama bir ara vampir akımı vardı :) ben daha çok bilim kurgu fantastik ağırlıklıydım yine o zamanlar ama mail adresim şimdikiydi değişmedim hiç :)

   öylesi daha makbul çingu bırak yaramaz olsun susup oturmasın, canı sıkıldığında kıyameti koparsın :D küçükken keşke daha yaramaz olaymışım diyorum, çocukluğun tadını çıkarmak lazım bence :)

   Sil
  3. yaramaz çuçuk olalım o zaman biz.küçükken usluydum ben ama inatçıydım da değişik bi çucuktum bi değişik büyük oldum:DD

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar