Karanlık Düşünceler...Bir kere yaşamıyorum işte ondan hızlı yaşlanıyorum ben. Hani dalga dalga oluyor ya suya bir taş değince öyle işte önce küçük halkalar her dakikam.Büyüyorlar sonra onlar ama o suyun sonu hiç gelmiyor sanki büyüme yavaşlıyor ama dalgalar asla kaybolmuyorlar . Böyle aklım adım atılmayacak kalabalıkta. Sesler seslere karışıyor ama her ses birbirinden habersiz. Ne duyuyorum ne anlıyorum halbuki.Asit gibi tüm düşünceler eriyorum ama durmak geçmiyor aklımın ucundan.Durmak ölmekse düşünmekte aynı yolun kavislisi benim için.Virajlar var sonra keskin virajlar.

Düşünerek ölmenin bana kattığı iyi yan yok denecek kadar az.Daha asil yapmıyor beni daha güzel daha akıllı ya da daha alımlı ne bileyim. Yüzümdeki anlamsız gülümseme ne deliyim ben neler düşünüyorum dedirtmiyor insanlara. Sadece birinci kısım belki.

 Üzülmüyor değilim duyarlılığımı size verseler bir kaç dakikalığına kral suyunun erittiğinden daha çabuk eritebilir kıymetli beyninizi. Kıyasım yok öylesine konuşuyorum kanıtım yok sadece kendimle uğraşıyorum. Neden yorulmalıyım? Psikopat,paranoyak...Hakaretler sürüklüyorum belki peşimden bir takım hastalık isimleri. Aldandığın onca şeye inat ben gerçekliğimin ispatını yapabilirim iğrenç düşüncelerini ve elbet yanında benimkileri yüzüne savurarak.Seni anlamıyorum, sizi anlamıyorum. Dürüst olmak gerekirse anlamaya yönelik olan çabam günden güne azalıyor. Ben bir adım geliyorum ve bilmiyorsun görünmez adımlarım. Sen bin adım kaçıyorsun ben biliyorum. Hep aşikar olmuştur kaçışlar,gelişlerin sönüklüğüne inat kaçışlar hayli parlak. Kaçmadığın kadar değil kaçtığın kadar cesursun bu oyunda.Eğer kaçmazsan yüzleştiğin tek şey karşındaki dev, eğer kaçarsan yüzleştiğin devden daha dev seni kemiren düşüncelerin. Ya kaçmasaydım? Tüm alternatifleri düşünürsün öyle olsaydı böyle olsaydı. Sayarsın her şeyi ve en sonunda söversin kendine birazcık daha korkak olsaydım demezsin. Kilit vurmuştur gururun diline.

 Sana anlatacaklarım var otur hele bir dinle dersin muhatabına. Dinlemek istemezse ya dersin kolundan tutarsın, belki daha korkak olursun sarılırsın sımsıkı.

Düşünürsün defalarca bir hareket için bir söz için ama ağzından çıkarken o söz  ya da vücudun itaat ederken sana düşüncelerin adaletsiz asaleti bırakır gider seni.Keşke dersin biraz daha düşünseydim.Sonucu beklerken o üç saniye cehennemin kızgın korları kaynatır beynini. Keşke dersin üç saniyede ne kadar keşke sığarsa beynine. Keşkelersin o üç saniye içinde üç yüz yıla yetecek kadar belki de...

Yorumlar

 1. Belirsizlik.. kararsızlık.. öyle kötü ki. İnsanın cidden yarı ömrü gidiyor. Yaptığın veya yapmadığın şeylere dair binlerce düşünce dolanıyor o küçük beyinde.
  Sonuç... yine kararsızlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o sonsuz dögüyü ne güzel tanımlamışsın yaptığın ve yapmadığın şeylere dair... ah aah:/

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. yees, ay em olrayt dipidiiip sadece sıkıldıııım:DD

   Sil
 3. boşver kii keşkeleri.. :) İleride keşke keşke demeseydim gibi yeni bir keşkeyle başlayan cümle kurmamak için. :) Kendini her keşkede daha fazla boğmamak için. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. keşkelerle boğulmamak için keşkelerden kurtulmak bir keşkeye daha yer yok kalbimde... diye bir şarkı vardı di mi o geldi aklıma:)kesinlikle haklısın ama fiile geçiremiyorum ben bi türlü ya bir şeyler eksik bir şeyler fazla keşkeleri tıkıyorum boşluklara keşkelerle kazıyorum fazlaları keşkeleri atsam ne boşluk kalacak belki ne taşmışlık ah bi kurtulsam şu keşkelerden:)

   Sil
 4. o üç saniyeye üç yüz yıl değil üç milyon yıla yetecek kadar keşke sığar çingu..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. değil mi ne kötü ama iyikileri paylaşmakta bu kadar cimriyken keşkeler kusar hep beyinlerimiz.

   Sil
  2. işte bu da çok doğru çingu..

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar