Kendimden


Yolum düşmüştü  bir gün öyle sessiz bir yere. Bağırsam sesim kaybolup gidecek gibi gelirdi o yerde. Konuşmaya çalışsam çıkmayacak kelimeler çıksa dahi bir sis oluşturmaktan öteye geçemeyecek sese yaklaşamayacak hiç bir zaman o sis bulutu.

Gittiği yerleri anlatırdı bana dinlerdim. Kızgın olduğunu hiç görmedim. Mutsuz olduğunu bir kaç kez.

Tanımazdım onu sınırlarımız netti.Ne bir adım ileri ne de bir adım geri.

Ben susardım o dinlerdi, o anlatırdı ben dinlerdim. 

Elimi saçlarımda gezdirirken gözlerimdeki yaşları gizlemeye çabalıyorum pencerenin camında. Aklıma her gelişinde beni üzüşünün bunca sebepsiz olması daha da yıpratıyor belki beni bilmiyorum.

Birilerinden bahsetmek bana göre değil. Sürekli kimselerle konuşuyorum kimselerle kavga ediyor kimselere susuyorum oysa hiç birinin hiç bir farkı yok bir diğerinden.

Yol kenarında çiçek açmış ağaçlar görüyorum gülümseyen çocuklar montumun yakasını kaldırıyorum yavaşça. Duvarlar örüyorum kendime üzerinden atlanmayacak kadar yüksek dışarıyı kapatmayacak kadar alçak.

Bir öykü denemesi-Kendimden-


Yorumlar

 1. Güzel bir öykü denemesi ama çok fazla şifrelenmiş gibi. Decoderlerimiz olsa da çoğumuzun kiminin olmayabiliyor, anlamlandırmak zorlaşabilir bu açıdan nazicene görüşümü sunmak istedim. Sevgi ve selamlar. Esasen tat veren de böyle şifreli yazmaktır bilirim, orası da ayrı bir konudur. Sevgiler, selamlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. öncelikle çok teşekkür ederim bu güzel yorumunuz için:)
   Haklısınız galiba yazarken çok zevk alıyorum başta karmaşık düğümler yaratıyorum sonra onları çözmek için uğraşıyorum hep böyle başlayan öykülerimi devam etmek istediğimden yayınlıyorum ama onlara bir şekilde yakıştıramıyorum sonradan yazdıklarımı sonra o düğümler öylece kalıveriyorlar.Devam etmeyi umarak yazdığım bir öykü bu da inşallah gerçekleşir de devamında çözerim o şifreleri:))

   Sil
 2. öykü mü günlük yazısı mı bilemedim.sanki kendinden bahsetmişsin:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet ebru ablacım hep yakalıyorsun ki beni kendimden bahsettim ama o diye bahsettiğim biri hiç olmadı mesela montumun yakasını hiç kaldırmadım.Bu anlattığım kimse benim belki ama o benden fazla şey bilir gibi.Kattıkça kattım tutam tutam düşleri öykü koydum adını ben de kendimden bir öykü :)

   Sil
  2. acaip derinlği olan bir insansın...ama buzdağının görünen yüzü gibi senin de görünen yüzün pek azı:)

   Sil
 3. ya bak bütün bloglardan çıktım. mecbur kaldım. yani hiçbir bloga üyeliğim yok. herkes bana sitem ediyordu, neden bloguma üye olmuyorsun diye, başa çıkamadım valla, bir bloga üye olunca neden bana üye olmuyorsun diyenler oluyordu. çareyi böyle buldum. artık üye olmadan oluycim. tamam mı. özür yaneee.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ay ne özürü dipidiip caan olur mu öyle şey muhim olan okunduğunu bilek hissetmek buna en çok özeni gösteren arkadaşlarımdansın sen de hiç eksik olmadı yorumların blogumdan sağolasın.:D

   Sil
 4. hislenmişsin sen, iyidir iyi, ama çok dalma, bak bahar geliyo, cıvılda e mi, sonra yine yazarsın:) Selamlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gecikmiş cevabım için öncelikle kocaman kocaman soriiii. Bahar geliyo benim baharım da gelse ne güzel olur bahar deyince de aklıma hep siyasi şeyler geliyo niye güzelim baharı koyuyolar isim olarak cık cık her bir şeye takıyorum şu ara halbuki insanlar neler yaşıyor:D
   selamına geçikmiş bir selamım olsun, sevgim daimi olarak seninle zaten:D

   Sil
 5. hımm kendinden öykü, yani kendinden mi yararlandın yazarken?

  hiçbirinin farkı yok diğerlerinden.. ah bu cümle vurdu beni yazı içinde. böyle olmasa keşke. bazen nerdeyim diyorum, herkes aynı, farksız, benim için özel değil hiçbiri, özel olanlar da yanımda değil.. öyle işte..

  ne güzel yazmışsın ama..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çalıkuşusuuu evet kendimden yararlandım ama kurgu da kattım biraz.
   aynı hisler. bazen yakınında bile olsa öyle uzak gelebiliyor ki özellerin. Bazen de keşke burda olsa da farkı olmasa diğerlerinden dediklerin oluyor. İnsan işte düşüncesi her lahza değişiyor.
   Teşekkür ederim çalıkuşum gönlünün güzelliğisi o biliyosunki sen:):)

   Sil
 6. Öykü denemesi, kendinden, hmm..
  Sevdim bunu da :)
  Hep diyorum ama sahiden çok güzel anlatıyorsun sen her şeyi :)
  Duvarlar örüyorum kendime demişsin ya üzerinden atlanmayacak kadar yüksek dışarıyı kapatmayacak kadar alçak.. ben de aynen öyle işte..

  (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim canımcııım bak bak benzeşiyoruz çingu can ne ka şanslıyım ben yahu buluyorum böyle hisli insanları hep çok şanslıyım çok :DD

   Sil
  2. ben de şanslıyım ki bu konuda, güzel yürekli insanlarla karşılaşıyorum ne güzel :)

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar