Uyku ile Uyanıklık arasıYüzümü defalarca yıkadım. Üç fincan kahve içtim hala o mayışıklık geçmedi üstümden. Bendeki asaleti atalet yapan kişi ne diyebilirim ki kelimelerim ilk kez bana ihanet etti boğazımda oluşan o harf yumağıyla boğulabilirdim. Çok şükür yaşıyorum.

O an farkettim sıradaki diye bağırıp durulan bir mesleğe sahip olmam gerektiğini doktor mu tabi ki hayır hmm belki bilet gişesi çalışanı,dedikleri gibi kapalı kutu işte.Pencereden uzatılan bir el ve kurulmayan göz temesları. 
Karaktere göre meslek seçimi bu kadın ne saçmalıyor.

Hangi zamandı hatırlamıyorum dördüncü veya beşinci kahve zamanı uykuyla uyanıklık arası bir yer birileri yaratıcılık hakkında atıp tutuyor yine. Arkamdan gelen koyu kahve sesler,bulanık sıcak buharları duyma sinirlerimden anlam çıkarma birimlerime ilerliyor. Gözlerimi kapatıyorum. Yanımdan biri kolumu dürtüyor mikrofondan yine gelmemesi gereken sesler yükseliyor, ayak sesleri , uğultular biri kolumu daha sert sarsıyor elime sıcak kahve dökülüyor. Uğultular özür dilerim, özür dilerim.Sıcaklık yerini acıya bırakırken gözlerimi sesin sahibine  dikiyorum. Değişen mikrofonlar yanımdaki arkadaşımın endişeli bakışları. Pekala gitme zamanı.

Zaman ne kadar çabuk geçti bilmiyorum. Bir kaç pardon ve merdivenler. Omzumun üzerinden sahneye bakışım. Konuşmacının gözleri gözlerime mi değdi az önce elbette yanılıyorum. Uzun adımlarım ve temiz hava bir kaç derin  nefes insanlık namına.

Bir zaman sonra elimden damlayan kahve damlalarına takılıyor gözüm birileri arkamdan küfrediyor olmalı. Hayır hayır burası nezih bir yer böyle şeyler yapılmamalı.Artık soğumuş kahvenin son yudumlarını mideme indiriyorum. Keskin bir feryat geliyor midemden kafein isyanı bu olsa gerek diye geçiriyorum içimden.Ve bingo çöpten kurtulup ellerimi yüzyıllın icadı ıslak mendille temizliyorum.Evet şimdi bilmem hangi çiçek kokulu ellerimle henüz çiçek açmamış ağaçlarla yarışabilirim.
                                                            öykü-gerçeklik arası bir şey

Yorumlar

 1. 3 fıncan kahve fazla gelır bunyeye ama o mayısıklıgı tahmın edebılıyorm şu an ayagım kırık we ewdeyım mayısıklık yok enerjı tavan yapıyor hep aksı denk gelır ya zaten =) Bloga yuklencem =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. anaaam geçmişler olsun noldu ayağına? çabucak iyileşirsin inşallah. enerji tavan hı olsun ya her durumda enerji güzeldir benden de gitsin şu pis ruh hali oooh miis olcak her şey:)) yüklen yüklen bloga enerjik enerjik klein klein görünce açılırımki hem ben de:DDD

   Sil
 2. Haha merdıvenden düştüm =(
  Zehir gibi kafamda fikirler dolaşırken bunye tasıyamadı =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Omoo merdiven mi başka bi yerine bi şi oldu mu ay çok fena bi daha geçmiş olsun ya. Allah ım korusun senii :))

   Sil
 3. 2 de çıkık wardı bılek felan cıkmıs sıkıntı ısler =(
  onları gene taktırdık da kırık kotu oldu tam da sınav haftamda
  Aılem ılahı bır ısaret olduguna ınanıyor.
  Aşçılık dıkıs nakıs keman korece yuzunden okula agırlık weremedıgımı dusunduklerı ıcın..Gördün mü olayı nereye bagladılar =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sınav haftası kötü olmuş evet ama bak bu kadar şey nazar bilene olabiliiir ben çok inanırım ona :((
   ah bu aileler ah ne alakası var diyosundur sen de ehehe bi derse bağlanır her bişey zati:))
   dualarım seninlee.:)

   Sil
 4. Yavrum senin yazılarını okurken şair burada ne demek istemiş edasıyla okuyorum odadaki kızların sesini duymamak için nefesi tutup okudum valla :)) ama en güzel yeri de: ''... evet şimdi bilmem hangi çiçek kokulu ellerimle henüz çiçek açmamamış ağaçlarla yarışabilirim.'' kısacası ba-yıl-dım, dikkat et Hakan akkaya bayıldımı bu :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ehehehe Hakan Akkaya bayıldımıı ayy çok sevdim ben bunuu tişikkür ederiim:DD
   bi sesizlik gerektiriyo diyosun ehehe konuşurken de öyledir biliyo musun sessiz konuşurum anlaşılmaz sessiz ortam lazım benlen konuşurken bunu okumak da benle konuşmak gibi gibi farklı versiyon aa aklıma bi şey geldi replik miydi kitap sözümüydü sessiz konuşursan insanlar sana yaklaşmak zorunda kalır gibi bir şey anaam bak aklımda elektrik dalgası oluşturdun ayşe oldu mu şimdi duramıyorum:))

   Sil
 5. hımmm galiba sempozyumda uyukladın sen.
  :)

  YanıtlaSil
 6. öykü mü gerçeklik mi bilmeyelim. düşünelim, düşünelim. satır aralarında ipucu peşine düşelim. delirelim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :))ama sen delirme müzedeki bulutuum öykünün içine çokça gerçeklik katılmış bir yazı yarısı yaşanmış yarısı uydurmaca ve ben bu yazının en çok uydurulmuş kısmını sevdim:))

   Sil
 7. hahah şeyma :D dikkat et kendine, o kadar kahve içilmez art arda çingu :) yalnız film sahnesi gibi olmuş öykü sevdim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. film sahnesi hehe bu benzetme çok hoş ama :DD

   Kahve evet zararlı bağımlılık yapıyo bi de çok içince kaşım tik tik tik yapar benim :DD

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar