Kızdığımda...

Nasıl bu kadar tanınmaz olur insan kendisine.Soru sormak yok cevapların gizi çözülebilir değil ki tatmin edeyim seni,ben özünü aramaya giden bir cahilim şimdi. Dönüşüm kesin değil bekleme derim beni. Asıl kaybettiğimin ne yolum ne yönüm olduğunu keşfettim bir gün. Ne büyük gayret ne büyük bir keşif. Asıl kayıp bendim hakikatte ben beni yitirmiştim de öylesine kendimden bihaberdim.Anlatıp da yoracak değilim kendimi. Hem uzun laf sevilmez tarafınızca bilirim. Bir takım sıfatları istemediğim için,temiz tutmak için ismimin önünü konuşacağım insanı iyi seçmeliyim bunu bana dolaylı olarak sen öğrettin. İyi dinle karşındaki olanları ve daha sonra doğacak sonuçları eksiksiz kavra.Anlamadan konuşmak benim yapacağım iş değil. Düşünerek dökülsün kelimeler ağzından. Sonrasında başın ağrısın istemem ben bir cümlede daima anlam seçerim altında yatan nedeni bilmek isterim derine giden  yaşanmışlıklar çeker beni. Sen cümle kurmaya erinirsen şayet ben temelli keserim bu kadar basit.


                                                 -Kendime ve kendim içre birine-

Yorumlar

 1. Kızmak, kusmak, rahatlamak, deşarj olmak..(karşındaki düşünsün...)

  İçe atmak, kabuğuna çekilmek, içerlemek, ( zihnini meşgul etmek, kendinle başbaşa)

  Ya da Kızma anında tüm hislerini dizginleyebilmek..(olması gereken :) )

  Sakinleştikten sonra..Konuşabilmek..Ortadaki sorunu çözebilmek için...Başta anlamak , dinlemek, biraz empati..Sonrasında kendini ifade etmek..Anlaşmak..Yapıcı olmak..Buna da iletişimin ana öğeleri diyoruz..
  Sağlıklı iletişim için..Yorulmamak ve üzülmemek adına :)  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Karşındaki konuşmayınca iletişemiyorsun ki ama ne kadar yorucu bir şey bir sorun bir şey yok deyip kestirip atmaya alışalı kaç zaman oldu da bu kadar olağan geçiştiriliyor bu sorunlar merak ediyorum.
   Dinginleştikten sonra bile olanlara olmamış gibi yaklaşmak.Gözle görülen farkı yok bilmek benim görevim adledilmiş sanki şaşılası. Sonrasında günah keçisi oluyorum belki bundandı bu yakarışım ben bir şey yapmadım valla bak haykırışıydı. Yalandı da bir nebze ben anlatamadım ben uzaklaştım yakın bulmadım bazen daha çok kaçtım. Bilmiyorum cidden insanları anlamak güç kendimi anlatmak ayrı güç bazen insan içine çıkmak istemiyorum bazen bir bütün olmak istiyorum sevdiklerimle. Sevdiklerimle bir olmak iyi hoş da bazen onların içinde ben olamıyorum.Çok karışıyorum bazen ben çook. :)

   Sil
 2. Evet sorun karşısında konuşmak istemeyen bir kişi oldukça zordur...Kendi haline bırakmak en güzeli..Belkide senin sorun gördüğünü o hiçte öyle görmüyordur..Sadece seni "Valla ben yapmadım" haykırışlarına itecek hareketlerde bulunuyor ise tabiki sormakta fayda var..Tabi karşındakinin senin gözündeki değer katsayısı ilede alakalı bir durum bu..Yani seninle iletişim kurmak isteyen her ne olursa olsun bir şekilde konuşur ve kendini ifade eder..Ama umursamaz ise iletişim kopar ve uzaklaşırsın..Senin baktığın gibi bakmayabilir..Senin için değerli biri ise karışık olmayan cümlelerle aranızda bir sorun olup olmadığını sor.."Hayır yok" derse artık üsteleme..Sen ona adım atmışsındır..Sana değer verirse o da adım atar zaten..Sorun halolur..Ama senin iyi niyetine karşılık halen daha surat yapıp bu sorunu devam ettirecekse..Kendi haline bırak derim ben:)
  nacizane:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Krşımdakinin sorun olarak bulduğunu biliyorum net olarak ama anlamıyorum öyleki unutulacak derece kıymetsizim kimi zaman ama yan yana gelince her şey süt liman. Empati deniyorum ama yine anlam veremiyorum çok ilginç.Bakalım ne olacak oluruna bıraktım galiba. Yeri gelince dile getirip paylaşırım da belki ama bu hani yan yanayken durgun olan suyu bulandırmak gibi her zaman suçlu görülmekten yorulduğumdan birde korkuyorum. Teşekkür ederim fikirlerin için ablacım çok ihtiyacım vardı cidden.Eminim şimdi söylediklerim aklımda yeşerecek ve bir şekilde en doğru yolu bulacağım. :)))

   Sil
 3. Yazını okuduğumda farklı şeyler düşündüm, yorumları okuyunca ise saçmaladım mı acaba düşüncemde dedim. Ne desemki şimdi Şeymam bilemedim :) Sana katılıyorum demek istedim ama doğru mu anladım acaba diye sorgulamaya başladım kendimi :D En iyisi ben susayım ve okumaya devam edeyim :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Muhtemelen doğru düşünmüşsündür zeynepim karmaşık işer ama pek çok kişiye seslendiğim bir yazıydı bi kısmında doğruyu yakalamışsındır :D
   Hihi katıldın o zaman bana sevindim cidden bazen çok kafa karıştırıcı oluyo bazı insanlar zaten içimde de karışık bi insanım malum daha bir karışıyor işler :D
   Et et hep beklerim heeep :D

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. cıks dipidiiip kızmıştım yazmıştım gçmişti öyle işte hihi :D

   Sil
 5. şemaaa ben geldiim ^^
  sinirlenince daha bi şiirimsi yazıyorsun :)
  bu arada sorun neyse çözülmüştür umarım. bazen karşındakine laf anlatamamak ya da karşındakinden mantıksız şeyler duymak cidden sinirlendiriyor..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yüz yıl sora araya sıkışmış bu yoruuum :-) sen beni anlıyorsun ya o kadar uzaktan bu kadar yakın yerin ben de çok ayrı :-)

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar