Olgun Ergen Günlüğü


"Bir ergene yüzde oranlarıyla baktığımızda çocuk kısmı ağır basar elbette. Ama her insanda bir çocuk kalır  nihayetinde ve her çocukta bir yetişkin bulunur görünmese de. En zor durumlar bir çocuktaki yetişkini ortaya çıkarır ve en rahat anlar bir yetişkindeki çocuğu.İnsan böyledir. Her dönemde ve her kişide yüzdeler değişir. Ben yetişkin yüzdesi ve çocukluk yüzdesi eşit olan biriydim.Sadece onu gördüğümde çocukluk yüzdemin fazlalaştığını hissederdim. "

Tüm bunları okuduğum için mutluyum tüm bunları izlediğim için de öyle anlamıyor musun benim ve senin dünyan iç içe ama bambaşka işte.Pencereyi açıp odamdakine oranla temiz olan havayı ciğerlerime çekiyorum. Aldığım tütsüler bazen boğazımı yakıyor. Tıpkı sana karşı olan hislerim gibi. Neden hala seni düşünüyorum?

Benim neden eve kapandığımı sormuşsun. Neden bu kadar dizi seyrediyormuşum veya kitaplarda bu kadar ilgi çekici ne varmış? Arkadaşlarımın yanında bile uzaktaymışım aslında. Aslında gerçeğe bu kadar yakın olman benim için ürkütücü. Gün boyu gülümsememi sağlayan cümleler fısıldar kitaplar bana. Sense aptalca ön yargılarından başka bir şey sunmadın bana. Sorduğun sorulara cevap vermeme iznim bile yoktu. Yine de o anda yanımda olmandan memnundum sen onları dinlerken ne düşündüğünü merak ediyordum.


İşte yine başlıyor.


Kütüphaneye gitmeliyim. Bir kaç kaynağa ihtiyacım var.


Derslerimde iyi olmamı önemsiyorsun. Bir aptal gibi görünüyor olmalıyım.Yanılıyorsun ve yanıldığını da biliyorsun içten içe.İnanmak istemediğin gerçekler belki de bilmiyorum. Daha çok nefes almayı dene ya da daha çok su iç ne bileyim vücudundaki oksijen eksikliği beni endişelendiriyor bir kuyruk gibi onun peşinde dolaşmaktan ne zaman vazgeçeceksin?

 
Gözlerin benden başka her şeyi süzüyor olmalı evet gerçekten güzel görünüyorsun.Ah teşekkür ederim.Sonrasında pişman olacağın sözler etmemelisin,ben kesinlikle iyi biri değilim. Şükürler olsun yine ayrılma zamanı sizinle o yere gelemem üzgünüm yaptığınız şeyler beni mutlu etmiyor. Dürüst olmamı tercih edeceğinizi düşünüyorum.Ve gerçekteki kendime oranla size karşı hayli dürüstüm.
 

      Bilmek isteğin bir şey daha varsa evet özlediğim biri var. Bana her zaman iyi davranan biri ama onu çok sık göremiyorum. Gördüğüm zaman içimi bir ateş sarıyor aslında seni ilk gördüğümle neredeyse aynı sıcaklığı duymuştum.Ondan vazgeçmeye çalıştığım zamanlardı sana rastlamam.O bence daha iyi bir tercih nazik ve kelimelerini düşünerek seçen biri. Esprili ve uzun boylu. Kesinlikle karşılaştırılamazsınız.
Dediğim gibi onunla çok fazla konuşma fırsatı bulamıyorum. 


Sana gelince ikili ilişkilerinde nasıl olduğunu merak ediyorum Belki sen kuyruk ve asıl beden sahibin. Siz ikiniz beni düşündürüyorsunuz. 

Her neyse nasıl olsa seni unutacağım.Şimdi içimdeki bu ferahlık hissi bana yabancı gelmiyor.Artık daha şeffaf olacağım böylece belki hoşlanmadığın benden tamamiyle nefret edersin.Bunu umuyorum kim ne derse desin. Açıkçası seni istemiyorum. Sadece seni düşünmek eğlenceli biraz sadece biraz. Yolunu kaybetmiş gibisin ve şaşkın halin beni mutlu ediyor  dediğim gibi seni unutacağım evet en kısa sürede.
                                                                                          
                                           Lise günlükleri- Unutacağım-Öykücük


                                                     hihiihihiihi    ah miki ah ah    :D
                                                                                                           

Yorumlar

 1. Baştaki alıntı çok hoşmuş. Bir de senin alışılmışın dışında cümlelerini seviyorum. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. onu da ben yazdım aslında ama zamanlamaları farklı hihi teşekkür ederiim o zaman çok mutlu ettin benii:D

   Sil
  2. Ciddi misiin :D Çok beğendim valla :D

   Sil
 2. mi kiiiiiii.
  :)
  hihi.
  ergen kalalım heep.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)):))
   kalsak olur bence de sevimli en azından:D

   Sil
 3. Ahh o günlükler, eskiler.. özlemişim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. vaaay ayşe can gelmiiş canımcım sen eskileri özledin ben de seni özlemişim sınavdı oydu buydu çok ayrı düştüm ben baya. Ama yorumunu görmek çok hoş olduuu:)

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. teşekkür ederiiim bu öykü de çokça ben varım şaka maka değil ben geç olgunlaşıyorum belki de kim bilir hihi :)

   Sil
  2. Ama her bir paragraf öyle güzel ki, hiç günlük gibi değil yani ya da benim tutmaya çalışıp da bıraktığım günlükler cidden rezaletti bilemiyorum :) değişik olmuş, bir kitabın sayfalarından biri gibi :)

   Sil
  3. hehe olur mu çingusu rezalet falan cıks ben neler saçmalıyorum karalıyorum görmen lazım nasip olur da göstertirim de inşallah o zamn gör rezaleti:)

   hihi tekrar tişikkirler :D

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar