Hadi...Yollarımızın henüz kesişmediği bir insan harikasına duyduğumuz şey midir aşk?
Maddeye tapmanın ateşli rengi olabilir mi kelimelerdeki kırmızı?
Hadi anla beni kolaysa.
Bazen aklımdan geçenlerin şeffaflığına şaşacak gözlerin bazen öyle bir sis kaplayacak ki düşüncelerimden öte ben bile bulanık görünebilirim.
Hadi bul beni.
Sana seslenemekten vazgeçmeyen bir yabancı.
Defalarca isimsizliğini not düştü defter köşelerine.
Hadi adını pelesenk eyle dilime.
Aklımı sarhoş et gözlerinle.
Yok değil mi olmuyor.
Masal değil belki ama gerçekliğe de yaklaşmamış henüz.
Peki söyler misin bana gitmek ve beklemek aynı anda olacak şey mi?
                                                                                                                   ~Tutarsız~

Yorumlar

 1. Son soruya cevabımdır: oluyor, bazıları için hayat böyle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazıları içi hayatın böyle olduğu kabullenmek istemediğim bir gerçek galiba. Ben ondan öte nedene takılmış da olabilirim neden bazıları için hayat böyle ki? Herhangi biri seçilince basitleşecek olan hayatı karmaşıklaştırma çabası neden?

   Sil
 2. yollarımızın henüz kesişmediği bir insan harikasına duyduğumuz şey aşk değildir belki, aşka aşık olmaktır, sevgiye. yani duyguya aşık olmak. sonsuz olan o. aşk aslında hayaldir, gerçek olunca sanki büyüsü yitiyor gibi. ne bileyim öyle işte :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de katılıyorum sana gerçekliğini yitirir mi bilmem ama yaşamak ayrı yansıtmak ayrıdır hani her yaşayan aktaramaz o mucizeyi bense aşka bir duygu olarak bağlıyım belki aşka bile aşık değilim ama sımsıkı bir bağ var aramızda ve bu bağ sayesinde pek çok şeyin üstesinden geliyorum sanki. Hani bazı duygular vardır çınar gibi gölgesine sığınırsın her zaman kimine mutluluktur bu duygu kimine öfke ben de bunun aşk olduğu düşünürüm hep. Doğaya aşk,yaradana aşk, sevgiye aşk, aşka aşk bu kainat sofrasında benim tabağıma aşk düşmemişse bile düşünmek mutluluk verici sakinleştirici.Konuyu mu saptırdım ne :))

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar