Müzisyen,Savaşçı,Düşünen adam çatal kaşık:Hayal Gücü

Çatal kaşıkla yapılan sanat.

Görmek istediğim yerlerden biri oldu Yılmaz Emen'in  sergisi şimdiye dek 91  kişisel sergi açmış bazı eserleriyse çok özel sergilerde yer almış. Bursa'daki tarihi Irganda Köprülü çarşısında sanatını sürdürüyor demiş bu haberi okuduğum dergide. Bursa'dakilere gidilecek yerler bakımından da minik bir öneri. Hayli ilgi çekici çatal ve kaşıktan yapılan heykeller.

Sanatçı şu an 71 yaşındaymış sanırım Allah uzun ömürler versin. Ağır metallerle yaptığı heykelcilik sanatında bir gözünü kaybettikten sonra  çatal,kaşık,bıçakla devam etmiş metal sanatına  ve bu  güzel eserleri ortaya çıkarmış .

Bir kaç fotoğraaf:

Bu alttaki resmin en bana göre sağında(yön karmaşası) elinde kılıç olan işte atın üstünde o Don Kişot muş:D
                                                                        Kemençe mi oluyo o çok güzel değil mi??
 Arkada keman var şu öndekiler flüt gibi bir şey çalıyor ay ben diğer arkadakine bittim 
zafer işareti.:D:D
                                                      Bu aşağıdaki resiminde çömelmiş düşünen adaaam:D


Benim çok ilgimi çekti paylaşmak istediim.:D

Buradan habere geçip daha geniş bilgi edinebilirsiniz bir TIK lütfeen...:D

Ve bir de video :)

Yorumlar

 1. Çok güzel ve oldukça yaratıcı..Bayıldım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "İnsanlar arayışlara, buluşlara pek kafa yormak istemiyor herkes sanata ekonomik bir değer gözüyle bakıyor.Ben sanata öyle bakmadım." demiş.Belki de sadece sanata değil hayata bile maddi olarak baktığımızdan kaybediyoruzdur diye düşündüm okuyunca.

   Hayal gücü ve yılların ustalığı.Sanatçı eserleriyle gurur duyar o ayrı ben de gurur duydum böyle dünyadaki sergilerde eserlerinin bulunması çok hoş :)

   Sil
 2. Ekonomik kaygılarla baktığımız sanat değildir, kesinlikle aynı fikirdeyim.Sanat adına birşeyler yapıyorsan emek verirsin ve paylaşırsın asla maddi getiri beklemezsin..Senin gıdan, insanların beğenisi ve farklı düşünmelerinin onlara kattığı değeri hissedebilmendir..Sen hayal gücünü sunarsın, onlar bu büyük düşün içerisinde kendilerini bulurlar..Sanat, muhteşem..Ayrıca bu tarz paylaşımlar çok hoşuma gidiyor..Tekrar teşekkürler..

  YanıtlaSil
 3. ben böyle bişeye eğilim göstersem annem kaşığın sapıyla kafama vurur eğip bükme şunları der. türk gençliğinin kreativitesi türk anaları tarafından kısıtlanıyo, beyin göçünün sebebi bile onlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :DDD Bize zaten ancak mandala izin verirler, mandalla yaratıcılıkta bize kadar oluyo tebi napalım:DD

   Ama bu amcada çıraklıktan gelmeymiş esas demir işini bırakınca dayanamamış hanım getir kaşık çatal ne bulursan demiş öyle başlamış hikaye.annesine dese belki o da kaşığı yiyecekti alnına evlenince şaapalım biz de bey getir şu alet çantası deriz öyle bi yaratıcılık yaparız:D

   Sil
 4. HEPSİ BİRBİRİNDEN GÜZELLER
  PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER
  HAYIRLI AKŞAMLAR

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ziyaretiniz için ben teşekkür ederim :)
   Hayırlı akşamlar :)

   Sil
 5. Vayyy... İnsanlar nelerden neler yapıyor, dedirtiyor insana. :)
  Hepsi birbirinden muhteşem. Çok güzeller.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet insana böyle dedirdiyor kim der yemek yediğin şeyler bu şekle girecek :D

   Sil
 6. Ay bayıldım harikaaaa :)

  YanıtlaSil
 7. Güzel bir paylaşım olmuş.Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 8. Gerçekten çok ilgi çekici bir uğraş.İstanbul'da sergisi oluyor muymuş acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bundan önce çok fazla sergi yapmış bursa da ve başka şehirlerde ama artık yapar mı hali hazır da var mı bilmiyorum haberi dergide okudum yorumunuzu görünce biraz baktım ama bu konu hakkında çok bilgi yok.eserlerini kesin görebileceğimiz yer Bursa oluyor sanırım :)
   ziyaretiniz için teşekkürler:)

   Sil
 9. vay be insanlar neler yapıyorlar :)

  YanıtlaSil
 10. İlginçmiş cidden :) Küçükken annem kaşık çatalla oynama deyip kızardı o geldi aklıma bi an :D Ama mandalla oynamak serbestti off neler neler inşa ederdik mandalla, ev, ağaç, insan, acayip yaratıklar falan :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. değil mi çatal kaşıkla oynamak pek mümkün değildi :D

   Mandallarla eveet bi de legolar vardı onlarda güzeldi. Bi de biz biraz büyüyünce park yapılıyordu yakınlarda hani turuncu içiçe geçmeli taşlar var ya onları üst üste dizerdik dizimize kadar falan işte dört duvar yapıp ev yapardık hihihhi biraz karışık anlattım ama öyle işte. Aklıma gelince söyleyim dedim:)

   Sil
  2. legolar evet :) ben daha çok kendi kendime takılırdım, yaşıtım anlaşabildiğim çocuk yoktu çevremde, komşu çocuklarıyla da kavga ederdim hep ama benim suçum yok onlar akılı uslu durmazdı :)

   Sil
  3. Hee yaramaz çocuklar hihih anladıım.ben de ederdim kavga ama ben küçük çocuklarla takılırdım milleti örgütlerdim sonra.öyle değişik çocukluktu:))

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar