Not -1-

Ona onu sevdiğimi söyleyebilirdim.Ellerini tutmadan üstelik sadece gözlerine bakarak sevildiğine ikna edebilirdim.

Sınırlarım derdim ona.Sus ve dinle! Gözlerimdeki hüznü kelimelerimle çek içine. Derin derin...

Sus ve dinle! Ben sustuğumda sebepsizliğine şaşarsın yaşamak denen eylemin. Sahi gülmek için mi geldik dünyaya da her dileğimiz yolun sonunu her günümüz mutlu geçsin'e çıkarıyor?

Bana dokunmayan yılan seni birilerinin sevdiğine ikna edebilirdim beş kuruş daha fazla kıymet biçerdi sana hayat. Değerli varlığını taçlandırırdım övgü dolu sözlerimle. Seni, seni sevdiğime ikna edebilirdim.Etmedim,yorulmadım.

Yorumlar

 1. harika olmuş yine :)

  bu arada "ben kimim"i unutmadım geleceğim yine ansızın çingu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim çinguum:)

   bekliyorum ki biliyorum unutmadığını meşgulsün çok :))

   Sil
 2. Offf ama çok güzel olmuş bu.. !! Sadece gözlerin içinde kaybolarak sevgi söylenir..Susarak..İkna etmeden ve hissederek..Bayıldım Şeyma bu yazına..Hissedilerek dile gelmiş tüm harfler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiim :) Hissetmek istemeyip hissederek belki de ;)

   Sil
 3. İkna etseydin daha iyi olmazmıydı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevilen sevseydi anlamaz mıydı gözdeki ışıktan,dudaktaki gülüşten,bir utangaç bakıştan sevildiğini? İkna etmek salt seveni yorsa çekinmek geçmezdi aklımın ucundan, "sev"mek yorulur da ya dönersem yolumdan tek başıma gitmek varken niçin vazgeçeyim bu mucize duygudan ;)

   Sil
 4. ikna etmesin, sevmek zaten çok güzel. karşılığını görmek için severse alışveriş gibi olur, zaten karşı taraf sevdiğini anlarsa o söylemeden, daha kıymetli olur sevgi. konuşmadan da anlatabilir bazı şeyler değil mi?

  ne güzel yazıyorsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet duyguların beş duyuyla sınırlandırılması bile kötüyken salt kelimelere hapsetmek hiç anlayamayacağım bir şey sanırım.Sevmek her haliyle sevmek hiç bir çıkar gözetmeden.Sevmek için sevmek,yaradan için sevmek,o kişi o kişi olduğu için sevmek açıklamalar sadece zaman kaybı değil mi?:)

   Sen güzel okuyorsun çalıkuşum bense öyle kendimce biriktirdiklerimi döküyorum :))

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar