Günlük niyetine post ^^
Ne gıcık tipler var bak nelerle uğraşıyorum canım blogcum.

Bakışlarımız birleşince anında somurttuğumuz insanlar var. Bizli konuşuyorum hem karşı taraf hem ben.Ay çok samimi olduk böyle ama olsun.Benim kadar gergin insanları görmek ilgincime gidiyor. Kasıntı tipler olarak tarihe geçicez mübarek. Derdim neyse bir düşmanca bakışıyom milletle:D

Hepimiz manyağız niye durduk yere böyle şeyler olur bilmiyorum.

Kurmak için kurduğum cümleler.

Etrafta da bir sürü insan. Yolun kenarında bekliyorsun yol yani öteki tarafı da var bir adım yana kaysan orada duran şahısa çarpmazsın değil mi ama o kadar kenara gitmişim ki engel olmayım kimseye,burnumun dibinden geçmek de neyin nesidir ben hasta adamım oğlum huyluyum bir de gelip çarpıyorsunuz bir deliriyorum ki koşup size çarpasım geliyor ama tutuyorum kendimi.Nereye kadar ama bir düşün?

Sonra cancağızım bugün iki sınıf arkadaşım benim bindiğim otobüse bindi. Her zamanki gibi birbirimizi görmezden geldik. Ben gördüm ama telefonumla oynaştım çünkü arkamı döndüğümde göz göze geldiğimde sıcaklık duymadığım insana yanaşmama gibi bir huy edindim.Oysaki gülücük atacaktım arada kanım sıcaklaşabiliyor evet.:)

Menfaatlerim doğrultusunda davranmak bana fayda getirir elbet ama o zaman ben kendimden tiksiniyorum. Böylece sınıfta görüştüğüm konuştuğum insan sayısı gittikçe azaldı.Sanırım bu gelecek günlerde de böyle olacak,dünyasına girdiğim insanların pek azı beni hayal kırıklığına uğratmadı. Belki de olması gereken buydu. Herkesi sevemezdim ama kaybettiğim şey sadece sevgim değil duyduğum saygı da azaldı o kadar yavan insanlar var ki.

Güzel şeyler de fark ediyorum, güzel insanlara da denk geliyorum ama bu aralar mızmızlığım üstümde sanırım.

Bugün güneş batarken eve dönüyordum. Otobüste gökyüzünün turuncu renginin hafif kırmızıya döndüğünü gördüm sonra pembe olduğunu -şeker pembesi- alt kısımları kül rengiydi ve sonra her yer kül rengi oldu.


Saksı Olmanın Faydaları'nı bitirdim, çok güzeldi.

Ve ben demiştim ki Charlie gibi olmak istiyorum bazen. Charlie temizdi benim için farklıydı. Altında böyle sebepler yatacağını hiç tahmin edemedim, Charlie'yi Charlie yapan nedenler başka olsa da kendime yakın buldum ben onu.

Ya işte böyle sevgili blogcum bugün de böyle düşündüm,böyle yaşadım.

Yorumlar

 1. Sen kendin gibi ol bitanem
  Eğere kendin gibi olmadığında etrafın kalabalık, kendin gibi olduğun zaman yanında sadece 1-2 kişi olacaksa boşver öyle olsun zaten
  saksı olmanın faydalarını bende merak ediyorum biçok yerde denk geldim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Artık kendim gibiyim gerçekten insanların derdi ne anlamıyorum. Taviz verdikçe kayboluyorsun zaten çok kızıyorum kendime geçmiş zamanlar için.

   Daha çok kişi de olur umarım çünkü ben kimse hakkında kötü düşünmüyorum. Düşünmek de istemem hayırlısı neyse o olsun artık.

   Ben baya sevdim bu kitabı. Güldürdü,duygulandırdı dili çok sevimliydi ve sonu çok şaşırtıcı. Tavsiye ederiim :)

   Sil
 2. sen gene de herkesle aranı iyi tutmaya bak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çalışıyorum bu konuda.İyi bir insan olmaya çalışıyorum daha çok gerçekten iyi olan insanlara haksızlık etmemek için :)

   Sil
 3. Güzel düşün güzel olsun. Konuşmak istemediklerinle yine konuşma ama insanlara önyargıyla yaklaşma :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Önyargı çok kötü bir şey. Korkularım var cidden içime bu korkuyu salmalarına nasıl izin verdim bilmiyorum. Ama aşıyorum tüm bunları. İnşallah her şey güzel olacaak:)

   Sil
 4. 52 kişilik sınıfta kafamı kaldırmıyorum sadece gölgeler ve herzamanki saçma diyologların yanlarından geçiyorum oysaki pek de asosyal değildim hani :) bide 3 sene oldu neyseki şimdi farkettim geçiyor olması iyi birşey :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Ben dde çok asosyal değilim ama öyle oluyor bazen.Kendini kapatıyorsun bilerek bazen bilmeyerek oluyor. Geçiyor evet bendeki de geçiyor şanslıyız biz o zaman:))

   Sil
 5. bilmem şans mıdır :) ama bi üstünlüğümzden değil bu davranışımız samimiyetsizlklerden heralde tabi ama dönemlik duygu davranımları da vardır ama ne çok ama varmış :) ama

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geçmesi şanstır ben öyle düşünüyorum insanların arasında kaybolmuş hissetmek benim yaşadığım bu ve bitiyor ben şanslıyım:)) Üstünlüüük amaaan kim kimden üstün ki ben birinden üstün olayım allasen. :D Dönemlik duygu davranımları eveet. Ama ama ama o son ama niyedir ki ama :D

   Sil
 6. Olmak istediğin gibi ol ya hani soğuk davranma ama samimi olmak istemediğin insanlara da zoraki gülümseme boşveer :)
  Charlie ah Charlie o sebepleri öğrendiğimde o kadar üzülmüştüm ki anlatamam :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle yapmaya çalışıyorum ama kışkırtıcı faktörler de var ne yazık ki elimden gelenle idare edeceğim sanırım :))

   Ben de çok üzüldüm Charlie ye çok sevdim kitabın sonuna kadar ve çok üzüldüm :(

   Sil
 7. Herkesle cok yakin olmak zorunda degilsin ama ne bilim aranizin cok da bozuk olmayan birini gorunce bir selam vermeyi dene
  cunku etrafinda cok dusmaninin olmasi iyi degil :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet düşman iyi değil ama bazı insanlar küçücük bir an soğuk davranınca düşman belliyor.

   Beni huzursuz etmeyecek kadar sıcak olmaya çalışıyorum bakalım ne olacak :)

   Sil
 8. At tepsin önyargılı insanları , sen onlardan olma :)

  YanıtlaSil
 9. Ben de sevmediğim insanlardan olmak istemem yani tamam diyorum öyle olmam inşallah hayatımın hiç bi döneminde :-)

  YanıtlaSil
 10. hepsini boş ver, baksana gökyüzünün rengi ne güzelmiş :) onları görmektense o manzarayı görmek daha güzel :) ben o manzarayı çok severim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çook severim bi de böyle moralim az kaçık olduğunda görünce Allah ım diyorum ne güzellikler var :))
   Onları görmekten misli misli iyidir hem için ferahlatırr hatta böyle aklımın yıllarca kapalı olan kapıları açılıyor böyle havalarda pek seviyorum :))

   Sil
 11. Şeymam.. Yazılarına okuduğum halde bloğuna yorum yapamıyorum, telefonum arada problem çıkarıyor. Şuan bilgisayardan yazıyorum yorumu. En kısa sürede son yazılarının birkaçını okumamıştım onları okuyup yorum bırakmaya çalışacağım :)

  Zeynepin :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zeynep iiiim anam sen nasıl tatlsın yaaa :) Çok çok çok teşekkür ederim çok mutlu ediyorsun hep beni. Sen de benim hep aklımdasın geliciğim ben de mistik konser yazını da okudum azıcıcık ama tam okumaya da gelirim yakında.bu arada baya merak ettim bir sene ben de gitmek istiyorum o konserlere yapılacak şeyler listeme aldım bilee :)

   Sil
 12. çingum haklı şeyma takma onları kafana boşver. ben de böyleyim yüzüne baktığımda ya da konuştuğumda herhangi bi hareketinde sıcaklık bulmadığım insandan uzak dururum.
  bi de gün batımını ne güzel anlatmışsın ben de çok severim öyle manzaraları :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güne batımları ve gün doğumları çok güzel çook :) :)

   Çoğu zaman takmıyorum bazen takıyorum taktığım zaman geliyorum :D

   En doğrusu o sıcaklık yoksa çok yaklaşmamak belki de ne bileyim bazen insan sevmeyince sevmiyor bazen sevilmeyince sevilmiyor.

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar