Beni ne sanıyor?
Neyi kaçırmış olabilirsin ki?

Hayatınızın birilerinin eline bulaşan -hayır bu ayakkabı falan olmalıydı - sakız gibi çekiştirilmesi yolun kenarına hunharca sürtülmesi kadar acımasızca mıdır bilmem, bir şeylerden vazgeçmek. İnsanın insana duyduğu duygularda asillik olmalı asilik değil, yeryüzünün en soylu varlığı aşağılık olana bu düşkünlüğün niye?

 Şu günler güneşin elinizden alınıp, avcunuza damlardan sarkan uzun,ucu sivri buzların verilmesiyle; düş kırıklıklarını kaloriferin yanına bırakıp, kestane pişirilen kışlardan bahsetme günleridir belki. Mısır patlatıp bir kaç film de izlenebilir ya da en iyisi-aslında en kötüsü- ders çalışmalı.

Bilmeden baş sallamalar ve umursamaz omuz silkmelerin arasına sıkışmışsınızdır benim gibi, belki ben sizin gibi bilmiyorum. Arkadan bir el itecek evet, önden bir el çekecek.Olabilir.Fark etmez. Farklı kapılardan geçmek farklı hayatlar yaratır. Farklı sizlere farklı tatlar duyumsayarak ulaşabilirsiniz.

Yücelmenin zamanı gelmişti. Ya da dolu buğday başağının boynu bükük durmalıydı da beceremedi mi eğilmeyi,kim bilir?

Bulaşıklığı olan hislerden kibir, tam kaçtım derken tutuklayan. Ayaklarını yerden kesen bir tutukluluk hali.

Benzediğimi söylediler. Bu kez dinledim. Dünyada söylenmemiş söz yok dedim. Bunu da biri söylemiştir elbet, altını çizeyim ilk ben söylemedim.

Yorumlar

 1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çatık kaş sevmem mi diyosun tek kaşımı kaldırıp manalı manalı bakabilirim öyle bir hava var. kış havası dondurucu. bakışlar sıcak olsun hatta bile kızgın bana gelenler gelmiş sanki :D :D

   Sil
 2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahaa bambaşka bir bakış.:D Hava da kararıyor ben soğukta sallanıyorum bi o yana bi bu yana. :) duraktaki bir kaç kişi ayağının altındaki karla oynuyor ben de onlara eşlik ediyorum. Bir kaç gün önceyle şimdi karışıyor dışardaki arabanın sesi ne tuhaf. Duvardan soğuk geliyor.Sanrım ben de üşüyorum. :) :)

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  3. :-) :-) akşam inmişken şehre gecikmişliğine üzülüyor insan zamanın. Belki de geçmişliğine üzülüyordur.Zaman ne çabuk geçiyor? :-)

   Sil
 3. İnsanın insana duyduğu duygularda asillik olmalı asilik değil, yeryüzünün en soylu varlığı aşağılık olana bu düşkünlüğün niye?

  Çok farklı.. Ben böyle metinlere pek rastlamam ama okuduğum vakit mesajı alamam çünkü bir çok şeyi düşünmeye sevkeder böylesi metinler beni. Ama yeri gelir birden böyle bir cümle belirir aklımda, ha o zaman hemen koşarım senin bloguna :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kocamaaan gülümsettin beni önce aynı kocamanlıkta teşekkür edeyim :))

   Çoğu zaman böyle düşünürüm çift anlamlı cümleler kurup anlaşılmamaya çalışarak anlaşılmak isterim. Delilik işte :D

   Böyle cümleler aklına gelsin gelmesin her zaman beklerim. :) :)

   Sil
  2. Ehehe, önemli değiiiil :))

   Yazmak başlı başına bi delilik değil mi ki :)

   Hah, bileti de aldık artık buradayım sürekli :))

   Sil
  3. Sanırım öyle :-)

   Kapım hep açık efenim :-)

   Sil
 4. Bu yazı değişik olmuş senin sesinden değil de duygusal (sen duygusal değilsin demiyorum da senin sesinden okurken neşeli okuyodum neyse mevzu o değil) bir sesle okudum içimi ısıttı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahaha sağol mu deyim ne deyim ben romantiğim bence duygusal olmam gerek. :-D

   Sil
  2. eveeet romantik olmuş böyle de kalabilir ben böyle de sevdim seni pikaçu :)

   Sil
  3. Ooov denerim ama hep olmaz :-D

   Sil
  4. tamam arada böyle de isteriz ;)

   Sil
 5. bak ne yapmalı biliyor musun bu akşam bir film izlemeli, bu mevsime en uygun film de hp serisinden bir film olabilir ama ilk 3 filmden birisi olmalı gerisi karanlıklaşıyor çünkü :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rüyamda harry potter gördüm bu yorumu okuduktan sonra ahahah izlemiş kadar oldum ben ama bi ara okumak lazım onları ben okumamıştım hepsini bi de yüzüklerin efendisi var ooooh mis :D

   Sil
  2. hahah :D okumak da daha bi güzel o kitapları bence de hem oku hem izle :) ahh yüzüklerin efendisi benim en en en sevdiğim kitap serisi canım çekti şimdi tekrar okuyacağım işte :)

   Sil
  3. İzlemiştim sıra okumak da artıkın çok hevesliyim okurum inşallah :)

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar