Madem öyle...

Durumum içler acısı blogcuum.

Bütüüün derslerimden kaldım.

Bildiğiniz tüm dönem israf boşunalık.

Aslında hak ettim çünkü adam gibi çalışmadım.

Kıytırık çalışmalarım ve bölüme ilgisizliğim çığ gibi bir başarısızlık getirdi beraberinde.

Sorun şu özellikle başarılı olduğum ya da yetenekli sayıldığım bir mevzu yok.

Sanıyorum ki bu durumda girdiğim depresyonlar yüzümün aldığı bu sivilceli şekil falan hepsi bu köşeye sıkışmışlık halinin sonuçları.

Çalışırsam yaparmışım, beni sevdiğine inandığım herkes böyle söylüyor.

Motive oluyorum ama devamı gelmiyor belki de profesyonel yardım almalıyım bilmiyorum. Kazık kadar kızım ve bildiğin dünyamın merkezinde deprem oluyor ben bu soruna bir çözüm getiremiyorum.

Bırakırsam mutsuz olabilirim bırakmasam zaten mutsuzum. Başta niye tercih ettiğimi bilmediğim bu bölüme neden böyle karanlık bir gözlükle baktığımı da anlamış değilim ama ne açıdan bakarsam bakayım yapabilecekmişim gibi gelmiyor.

Ne sormalıyım bilmiyorum. Bir kaç posttur dert yandığım için de az biraz mahcubiyetim olabilir çünkü cidden bu ruh halinden kurtulmak istiyorum yaymak değil.

Neyse geçen yaz okulunda da bir sıfır vakam vardı biliyorsunuzdur belki. Hayatımda başarısızlığa böylesine batmamıştım. Çok zor geliyor,düzeltmek istiyorum ama sanki bir şeyler engel oluyor muhtemelen o engel bizzat benim, kendime güvensizliğimden kaynaklı problem.

Bir de tüm bunlar yetmezmiş gibi not tahlili yapan arkadaşlarım var. Arkadaşlarım değil elbet sadece aynı sınıfa girip çıktığım insanlar diyorum ben onlara. İnsanlara rakamlarına göre değer veren insanlar onlardan hoşlanmıyorum.

Tabiki insanların dediklerini kafama takmamalıyım ama ben takıyorum ben her şeyi kafama takıyorum. Ben sınıfa girerken dalga geçer gibi gülen çocukları kafama takıyorum,otobüste rezil olduğum insanları kafama takıyorum, kıytırık ödevimi anlatamayışıma kafayı takıyorum, bana kart kakalayan banka görevlisine kafayı takıyorum ben her şeyi kafama takıyorum bu rezalet bir şey.

Hayatımın berbat dönemi hatta en en berbat dönemi diyebilirim bile. Her şey üstüme üstüme geliyor, ablamla kavga ediyorum çünkü o hiç bir şekilde beni anlamaya yanaşmıyor. Benim olan her şeyin onun olduğu gibi bir yargıya kapılmış hayır öyle değil çünkü onunkiler de benim değil. Ben yumuşadığımda o sert ben sertleşttiğimde o çok saçma bir halde ki dalga geçer gibi bir takım lakayt haller. Sanırım o benim ben de onun hayatını zorlaştırıyoruz. Sadece kendi eşyalarını kullanmak bu kadar zor işte hayli zor olmalı sanırım. Asla yan yanayken özgür olamayacağımızı düşünüyorum ve gerçekçi. İnsan akrabalarını kendi seçemiyor tabi ama ben iyi bir insan olmak istediğim zamanlarda bile benim sinsi ve sevilmeyecek biri olduğumu söylemekten çekinmiyor. Bunun ne kadar can sıkıcı olduğu anlatmam gerekir mi? Çünkü ister çok sevin ister artık hiç sevmeyin bu insan bereber büyüdüğünüz kişi bir değer yüklüyorsunuz ve küt ağzından çıkanı kulağa duymaz şekilde sizin hayallerinizle hayatınızla boğuştuğunuzu bile bile konuşuyor. Acımasızlığın her halini görüyorum ben onda.

Arkadaşlarımla da kavga ediyorum. Çağrıldığım buluşmalara gitmiyorum gidemiyorum çünkü kalmam gereken pardon girmem gereken sınavlarım var. Onlar olmasa gider miyim bilmiyorum çünkü yüzleşmekten korktuğum insanlar var. Misal liseden tek telefonla olsa dahi irtibatı kesmediğim kişi beni görmezden geliyor okulda yolda. Bu korkunç bir şey artık ben de ona bunu yapıyorum ve bu yüzleşmek ne bileyim sahteliğin doruğuna ulaşırız herhalde.

Daha nice nice dertleriiim vaaar diyen Feridun Düzağaç'a bağladım iyice.

Ne diyeyim siz bu yazıyı okurkeneee ben son bütünleme sınavıma giriyor olacağım bundan kalma ihtimalim de var çünkü çok fazla bir şey bildiğimi söyleyemem canımı dişime takıp çalışmadım yine ve yine koca hafta sonu boyunca evet.


Muhtemelen okursam okulum uzayacak..Bu onlardan uzaklaşmam demek zaten onlara yakınlaşmam şu saatten sonra mümkün olmadığına göre en mantıklı şey.Sınıf arkadaşlarımı sevmiyorum .Ödev yapmaktaan hocalarla konuşmaktan hoşlanmıyorum.Gruplu şeylerde grup arkadaşsız kalmaktan hoşlanmıyorum. Soru sorup eksiklerimi kapatma gayretim yok. Pratik yapmıyorum projelere ilgisizim.

Madem öyle çalış işte diyorsunuz değil mi?

Tüm bu olanlara neden izin verdim ve veriyorum ve nereye kadar devam edecek bu durum?

Bu sorular ben sınavdan çıktığım zaman çok çok mutsuz olabilirim yarın ebru kursu başlıyormuş. Çok büyük ihtimalle gitmem gibi geliyor çünkü gerçekten yeni insanlara tanışacak havada olduğumu sanmıyorum. Eve dönüp hemen uyumayı planlıyorum yarın için olan planım bu.

Tüm bu şeyleri atlattıktan sonra olan mevcut kredimle alabildiğim kadar dersi alıp hepsini verip bir şekilde yaşamıma devam etmeliyim.

Eğer bu dönemde istediğim gibi geçmezse ne kadar gaz verilirse verilsin bölümü bırakmam gerektiğine karar vericem çünkü iki koca yıldır bu yerde çıldırmanın eşiğine yaklaşırken ben eğer o çark bir milim ilerlemezse bunu yapmak benim için şart olmuş demektir.

Her neyse deniycem işte. Biraz daha şevkle.

Her şeye rağmen. KENDİME RAĞMEN...

not: merak eden olduysa olursa bilgisayar mühendisliği oku(yamı)yorum.

Yorumlar

 1. üzüldüm ya.
  neyse bu burdan olmicak ben bi mail atayım en iyisi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üzülmek yok değil mi? :)
   İyisin sen iyi iyi :) :) :)

   Sil
 2. Güzel bir bölüm okuyorsunuz, biraz daha gayret derim ben

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir dönem fırsat verdim kendime inşallah her şey yoluna girer başarabilirim :)
   Bir de yorumunuz için çook teşekkür ederimmm :)

   Sil
 3. Canım benim, bence en doğru kararı vermişsin, son kez bu dönem de dene, olmazsa kesinlikle bırak. Yeni, istediğin bir bölümü dene, istersen girmen iki sene alsın yeter ki severek okuyacağın bir şey olsun. Sözel bir bölüm bile olabilir...Hafif depresyon da başlamış sende, self-motivation işe yaramayabilir...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başladı evet çok fena hallerdeyim her şey üst üste biniyor bir de kursttu okuldu derken çok bunaldım çok. Yardım almayı düşünüyorum bir kaç güne de bu halden kurtulamazsam kesin alırım heralde gibi.

   Sevmek çok önemli o işe bağlı kalabilmek için öyle ssaçma bahaneler yaratıyorum ki kendime çalışmamak için kaçınmak için. Bu dönem her şey için karar verme dönemim olacak inşallah her şey güzel olur.

   Bir de kocamaan teşekkür ediyorum :)

   Sil
 4. Ne demeliyim bilmiyorum.. Umarım aldığın, alacağın tüm kararlar, hayatında güzel şeyleri de beraberinde getirir. Bir okulun insanı bu kadar yıpratması da üzücü. Üstüne birde ailede iletişimsizlik olmuş.
  Allah'ın izniyle hepsi geçsin gitsin, tez zamanda. Sana, seni görmesem de, o neşeli hallerin ve gülüşün çok yakıştığını söylemek isterim.
  Kısa zamanda güzel şeyler seninle olsun. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah ıım inşallah hepsi biter tez zamanda bunu o kadaar çok istiyorum kii. Çok çok teşekkür ederim. Yanımda olmasanızda yanımda olduğunuzu hissediyorum böyle gerçekten o kadar destek oldu yorumlar bana ne kadar teşekkür etsem az. :)

   Sil
 5. Yazini okurken bazen kendimi bazen de sevdigim bazi insanlari gordum...

  Boyle bogulurken, yorulurken yalniz hissetmek eminim ki cok zor. En azindan en yakinin olan ablan seni anlasin istiyorsun ama olmuyor...

  Bence bu atlatman gereken bir zaman dilimi. Kendine zaman vermissin bu guzel bir sey ama o bir donem icinde derslerini toparlamak icin caba sarf etmelisin. "Ben yapabilecegimin en iyisini yaptim ama gercekten olmuyor" derken vicdanin rahat olur...

  Boyle akil verir gibi yaziyorum ama benzer bir durumda olup kendisi icin cabaladigim, sevdigim bir insan geldi aklima... Sonunda onu kaybettim...
  Umarim senin icin her sey yoluna girer :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olmuyor her şey bir şekilde üst üste binmeyi başarıyor.

   Yapabileceğim her şeyi yaptım demek adına bu son şansı verdim kendime sanırım. Sonrasında keşke bırakmasaydım dememek için mezun olan arkadaşlarımı görüp ah vah etmemek için. Çünkü ne bırakmak da kararlıyım ne devam etmek de.

   Akıl verir gibi yaz ki zaten akla ihtiyacım var benim de.Arkadaşını kaybetmene çok üzüldüm ben de öyle bir çizgideyim ki işte.

   Umarım:)

   Yorumun için çok çok çook teşekkür ederim :)

   Sil
 6. Kimseyi takma ya gerçekten, boş boş insanların yaptıkları yüzünden üzülmeye değmez. Bırak dalga geçer gibi gülsünler, kendilerini küçük düşürüyorlar sadece.
  Bölümü de bırakma bence sakın, eninde sonunda çalışır yaparsın, öyle vazgeçme :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hihi denerim deniyorum bunu bu dönem daha özgür olucam galiba :)

   Bu döneme bağlı ya elimden geleni yapıcam ama yaparım gibi geliyor bazen ama bakalım yarından başlıyorum çalışmaya :)

   Sil
 7. Koskoca bilgisayar mühendisliğini kazanmışsın?! Hemde sınavlarda en büyük haksızlığın yapıldığı yer TÜRKİYEDE.Aman nolucak 1 sene uzar okulun üzülme yahu? :) Koskocaman bölümü kazanmışsın millet kaç kere giriyor üniversite sınavına? Nolucak üzülme,saçma insanları boşver onlar kafaya takılmamak için yaratılmışlar zaten.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hihi başka bir bakış açısı :)

   Deniycem bir dönem daha elimden geleni yapıcam adam gibi çalışıcam :)

   Bazı insanlar cidden bunun için var sanrım ben çok manyağım her şeye tekıyorum .:)

   Çok çok teşekkür ederiiim yorumuun içiin :)

   Sil
 8. duygularıma tercümaan olmuşsun işte benim de anlatamadım şey bu. ama aynı fikirdeyiz bu dönemde olmazsa kesin bırakacam bu okulu istemiyorummmmmmmmmm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İstemiyorum değil ama mutlu değilim her şey kargaşa içinde bir tek derse konsantre olamıyorum çünkü sınıftan her şeyden etkileniyorum. Sen de öylesin ailenin dedikleri peşini bırakmıyo işte yapamayacağın ya da yapamadığın ima edildikçe yapasın da kaçıyor. Beynimdekii tüm sesleri susturup başlayabilsem çalışmaya her şey güzel olacak ben bunu umuyorum en azından. Ha olmadı mı canım sağolsun kim ne derse desin önüme bakıcam. Sen de böle yapıcan ki çok benziyoruz bu konuda :)

   Sil
 9. şeymacımmmm ahh bu durum bütün mühendislik öğrencilerinde söz konusu sanırım.
  benim bir iki arkadaşım da senin gibi.
  ama sana şunu söyleyeyim yerinde olmayı her ne kadar çok çok çok istesem de eğer sev(e)miyorsan ne kadar zorlarsan zorla bitiremeyebilirsin.
  kendi isteklerini görmeli ona göre hareket etmelisin. zorla bir bölümden mezun olamazsın. sana çok çalışırsan yaparsın vs demicem çünkü zaten sen de bunun farkındasın ama ona rağmen yapmıyorsun.
  çünkü içindeki istek şevk arzu heyecan mutluluk bitmiş tükenmiş ya da en başından beri hiç yoktu bilemiyorum. ama şunu bilmelisin istemediğin sürece hiç bir şeyi yapamazsın.. istemek başarmanın yarısıdır ve sen HİÇ istemiyorsun ;)
  yine de sınavlarında başarılar veee ebru güzeldir dinlendirir ruhuna iyi gelebilir bence aksatma mutlaka git ;)
  sevgilerrr kocaman kocaman öpüyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu bölümü idealist biri olarak seçmedim. Öyle denk geldi yani o an için çekici gelmişti hala da çekici bir yan buluyorum. Hiç sevmiyorum diyemem hiç diyemem bunu hem de çünkü hem benim mutsuzluğumu gören ailem hem bir takım sevdiklerim eğer sevmiyosam yapamıyosam bırakabileceğimi söylediler. Gerçekten bu sınav döneminde yaşadığım mutsuzluklar yüzünden beni seven insanlar bıraksam bile bana anlayışla bakacaklar bundan eminim.Ama ben bıraktıktan sonrasında pişman olmaktan da korkuyorum çünkü bu bir buçuk sene içinde hiç bi şekilde elimden geleni yapmadım.İstemediğimden diğer seslere kulaklarımı tıkayamadığımdan bir takım başka nedenlerde var.Sanki dünyam alt üst oldu bilmiyorum ya çok değişik bir hayat bekliyodum ben liseden sonra.Aşırı takıntılıyım çok fazla lüzumsuz düşünüyorum falan baya sorunluyum yani bakıldığında.
   Bu dönem düşünüp karar vericem bakalım bu kez pişman olmamak adına sıkılsam da bunalsam da elimden geleni yapıcam zaten bugünden başlıyorum çalışmaya.Artık hayırlısı demekten başka çarem kalmadı.:)

   Ebru yarın başlıyoruz galiba hihi bakalım ruhum dinlenecek mi :D

   Benden daha kocaaamaaan sevgiller :)

   Sil
  2. canım umarım hayatında çok büyük pişmanlıkların olmaz.
   ve sana şunu söyliyim ben üniversite de çokta bişi olduğunu düşünmüyorum yani ekstra kocaman kocaman beklentilerin olmasın. emin ol hiç bir üniversite lisenin yerini tutamaz. -yani bence :)-
   hadi bakalım aferin sana ve ebru'ya!!!!
   başarılar ballarım :*

   Sil
  3. İnşallah.:)
   Kocaman kocaman beklentilerim yok zaten iki buçuk senedir üniversitedeyim üç olacak bu dönem bitince.
   Göreceli şey ya ben içine kapanık bir insan olduğumdan lisede de çok mutlu değildim açıkcası kendimce sorunlarım vardı ve boğulurdum o zamanlar kişilikle alakalı :))

   Fırça falan yapcakmışız ebruda önce sonra serpiştircez bakalım güzel olacak gibi hocamızı da çok sevdim ebru işi çok iyi olacak sankim ehhe :D

   Teşekkür ederiiim. Kocamaan sarıldım :)

   Sil
  4. Ebru işini yapıpta güzel olmadı diyen görmedim ben. ruhuna huzur verecektir.
   kurtul şu içimde boğuluyorum vs olaylarından tamam mı güzelllikkk!!

   mucukkkkk!! (:

   Sil
 10. Bu yazının tamamını okuyamadım ama okur okumaz geliceğim yoruma :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yazı pek kasvetli Zeynep im okumasan da olur.

   Bu arada gelişlerin çok mutlu etti beniiii :):)

   Sil
  2. Ben haber etmeyi unutmuşum, mail kutunda sana bir mail var Şeymam :) Koş bak, koş! >.<

   Sil
  3. hemen koştum dur cevap yazıcaam ayy çok güzel yiiiaaa bi sürü güldüüüm :D

   Sil
 11. şeyma
  iyi misin?
  mail atacaktım sana ama giriş yapamıyorum bir sorun var sistemde, düzelir düzelmez yazacağım.
  kıyamam ki ben sana..
  en doğru karar bu sanırım dediğin gibi bu dönem yine olmazsa dediğini yaparsın. derslerden kalmakla ilgili söylemiyorum bunu, dersleri şimdi olmazsa sonra yine verir insan en fazla dönem uzar, ama bu bölümü sevmiyorsun ruhunu daraltıyor, anlıyorum seni, o yüzden de destekliyorum kararını..
  ama üzülme nolur, insanları da takma kafana.
  kimsenin seni üzmesine izin verme.
  bu çingu çok seviyor ki seni, lütfen iyi ol, gülümse yine..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çinguuum daha iyiyim merak etme.

   Üzülmemeye çalışıp çalışmaya uğraşıyorum artıkın. Değişik bi cümle oldu :)

   İyiki varsın çinguum yaa kocaamaaan seviyorum ben de seni çok kocamaaan :):):)

   Sil
 12. Canım Şeyma'm, kaç gündür aklımdasın. bloguna giriyor, bir şey yazmak istiyor, yazamadan çıkıyorum.

  ablana bakma. gerçekten bakma, önemseme dediklerini. insanların kırılmasının nedeni aslında karşısındakinin fikirlerini çok önemsemesi. senin üzülmenin nedeni de o. sen sinsi ve sevilmeyecek biri değilsin, inan değilsin. yaşama enerjin, iyi kalbin yansıyor bize bana lütfen inan. sakın üzme kendini. başkalarının düşünceleri doğru olacak diye bir şey yok.

  derslerine çok üzülmüşsün. tabii ki her insan başarılı olmak ister Şeyma'm ama bir alanda başarısız olması onu yeteneksiz yapmaz ki. hiçbir şeyde yeteneğim yok diyorsun, çok güzel yazı yazıyorsun farkında değil misin? hem ortaya çıkma imkanı olmadığında bütün yetenekler gizlidir. belki daha başka alanlarda da yeteneğin var ama o alanı hiç denemediğin için farkında değilsin, olamaz mı?

  hayatımız ne yazık ki derslere odaklanmış durumda, başarımızı sadece bu ölçüte bakarak anlamaya odaklanmışız ama başka şeylere de bakmamız gerek Şeyma'm. sen okuduğun bölümü kazanabilecek yeterliliğe sahipsin ki kazanabilmişsin. bu senin boş olmadığını göstermez mi? herkes kazanamıyor ki. demek ki üstüne düşsen yapabileceksin. umudunu yitirme, yapamıyorum bırakacağım da deme n'olur. bölünü sevmiyor musun peki, sadece başarısız olduğunu düşündüğün için mi bırakmak istiyorsun?

  seni çok seviyorum ve üzülmeni istemiyorum hiç. lütfen hep mutlu ol. ebru kursuna da git bence. ve unutma hiçbir şeyden senden değerli değil. çokça öptüm Şeyma'mı, seni destanımla başbaşa bırakıp kaçıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allahııım ben ne yaptım da senin gibi güzel bir insanla tanıştıım yaaa.Bi milyon kere şükürler olsun diyoruum.

   Kendimi üzmemeye gayret ediyorum artık inşallah her bir şey güzel olacak.

   Derslerime cidden çok üzüldüm bunu nasıl anlatabilirim bilmiyorum umursamaz görünüyorum herhalde bazılarına ama cidden öyle değil insan ne yaşadığını en iyi kendisi biliyor.

   Yeteneğim keşfedilmemiş belki de dediğin gibi artık çabalamaktan başka çare yok sanırım yaşamak için daha iyi yaşamak için :)

   Başarılı olsam severim sevdiğim dersler oluyor o ders içimn konuyu anlıyorum ve mutlu oluyorum ama devamı gelmiyor. Sorunum bu benim sanırım devam ettirmiyorum sabredemiyorum sonuna kadar.

   Destanını yerim ben ama yaa yazıcıdan mı çıkarsam diye düşünüyorum.:) Ebru kursuna başladık yarın da var hem haftada üç gün hocamız da çok pozitif güzel olacak gibi.

   Ben seni koccamaan seviyoruum kii biliyosun .Uf ya gene diyccem ,iyiki varsıııın :)

   Sil
 13. anlamıyorum istemeyerek mi geldin bölüme? aile zoruyla mı yazdın?
  ben bir iki sene öncesine kadar ölüyordum bilgisayar mühendisliği için..
  tutsaydı yazacaktım valla.. tutmadı yazamadım..
  ama sen sevmiyorsun, istemiyorsun.. zorla hiçbir şey olmaz..
  gerçekten olmaz..
  isteyerek yaptığın her şey daha farklıdır..
  böyle iteleye iteleye nereye kadar..
  ben senin yerinde olsam.. aile falanda destekçi anladığım kadarıyla..
  bir sene dondururdum, kafayı dinlerdim.
  eğer ortam kötüyse, arkadaşlık falan sıfırsa o bile etkiler bölüme olan sevgini.
  senin için hayırlısı ne ise o olsun. hiçbir şey senden degerli degil.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Garip gelecek biliyorum ama istediğim hiç bir şey yoktu hiç hiç bir şey. İdealist insanların beni anlaması zordur eminim ne bileyim ne için çalıştığımı bile bilmiyodum sınava hazırlanırken soranlara "tıp " derdim ama ı-ııh onu da istemedim galiba hiç çünkü hiç üzülmedim kazanamadığıma.

   Benim dediğim gibi bir şeylere isteğim yok zaten başarılı olduğum zaman istiyorum bir şeyler yapmayı,içine girmem lazım ne olursa olsun. Bu işte de bir kaç sefer mutlu oldum anladığım zaman mutlu oluyorum ve anlamakta güçlük çekmiyorum hocalar anlatırken ama aklımda kalmıyor işte sınavlarda çakıyorum.

   Dondurma fikri de var aklımda ama kafayı dinleme işi sakat çünkü çalışmam gerekir o dondurduğum dönem. İkinci öğretim olduğumdan harç yatırmam gerek boşu boşuna para ödemek de ne bileyim her halükarda çıkmaza varıyorum ben ya.

   Ortamın kötülüğü de sırf benim asosyalliğimden tamamen kendi gözümle yazıyorum. Sınıftan iki arkadaşım dışında çok az kişiyle konuşurum.Hiç sevmediğim insanlar var evet bana kazık yapan falan filan ama hiç tanıma fırsatı bulmadığım insanlar çoğunluktadır.Ne bileyim ya ben sevmiyorum işte.

   Hayrılısı diyorum ben de artık :)

   Çok teşekkür ederim yorumun içiin. :)

   Sil
 14. hemen ben gibi küçük emraha bağlıyorsun demi :DD
  durmak yok yola devam :P hepimiz düşe kalka bitirdik sende bitirrisn emin ol.
  sabır biraz.
  inşallah çoktan bitmiştir sınavlar ve vermişsindir :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Galiba bağlıyorum ama hemen mi yeaaa ikinci senem biteceek :D

   Devam devam bakalım nereye kadar gidersek :)

   Baya düşe kalka olcak benim ki ama :D

   Bitti veremedim ama çok umutsuz değilim gelecek dönem iyi giderse yaz okuluyla kapatırım gibi azıcık arayı. Çalışıyoruum :)

   Sil
 15. Şeyma'm yorumum gelmemiş sanırım. iyisin değil mi?

  YanıtlaSil
 16. Merhaba. Davir Burns- İyi Hissetmek'i okuyun isterseniz, belki iyi gelir uygulamalar...
  Ben de sınıfımı pek sevmezdim. Bir ders yüzünden de okulumu uzattım. Ama uzattığım sene aa'yla geçtim o dersi. O kadar büyütmüşüm ki gözümde dersi ve hocayı... Hatta belki hoca ölür ve yenisinden ders alırım gibi abuk düşüncelerim bile vardı. Umarım eğitim hayatın seni huzurlu kılacak bir yola girer.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dün yorumunuzu kitabı internette azıcık inceledim en yakın zamanda temin edip okuyacağım inşallah bir an önce kurtulma istiyorum bu boşluktan.

   İnşallah öyle olur.

   Çoook teşekkür ederiiim gerçekten :)

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar