İçimdeki Dilemma


Şimdi bir dersi kesin geçemeyeceğine inanmak diye bir şey vuku buldu benim pek sevgili beynimde. Ödevleri yapmadım kitapları bir kere bile açmadım. Sonra öğrenme isteğimi zaten topyekün yitirmiştim. Hatta yaşama isteğimi bile yitirmiştim de o meseleyi hallettim.

İşte sonra düşündüğümde kendimi bağımlı hissediyorum arkadaşlarıma falan yani ama baktığımız zaman yalnız başarılarım da var gayet de yalnız üstesinden  gelebilirdim yapabilirdim ama beni bunu yapmayı istemeyecek kadar yılgın düşüren neydi hala bulabilmiş değilim.

Şimdi ben bu dersin sınavına girsem de girmesem de düşük not alacağıma düşünüyorum hatta adımın Şeyma olduğu kadar eminim. Allah'ım çıldırmanın eşiğinde bu derse vakit ayırmayıp diğerlerine yoğunlaşmayı düşünüyorum bu sefer de içimdeki hain bir şeyi de tek başına halledemedin gerizekalı mısın kızım sen diyor.

Alınıyorum valla alınıyorum. Hakkımda neden böyle düşünüyorum ben.  Öyle işte. İçimdeki pislikle başa çıkıp bir karar vermem lazım. Hayır efendim bu tümüyle benim öğrenme isteğimle ilgili bir şeydi. Belki de bir kaç ek faktör vardı. Misal kafayı yemiş bir şekilde dış dünyayla ilintimi kesmeye çalışıyordum. Kahkahalar atıp eğlenirken saçma sapan hüzünleniyodum. Aslında bilinçsiz öğrenirken bile eğlendiğim derse kendimi neden veremediğimi bilmiyorum.

Tekrar karşılaştığımız zaman yeniden yani ben bu saçmalıkları yok ettiğim zaman şansımız daha yüksek olacak sevgili derscim belki böylesi hayırlıydı belki ben unutulurdum belki ben unuturdum işlediğim günahları ve benim üzerimden işlenen günahları. Belki affederdim belki affedilirdim bilemem.

Bakalım neler olacak?

Yorumlar

 1. Herşey düzelecek ve hepsi geçip gidicek.. ve sen geriye dönüp baktığında sadece gülümseyeceksin..
  anlaştık..
  ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah inşallah ya hala bi tedirgin bir şüpheliyim buna inanmak istiyorum :) :)

   Sil
 2. Arada oluyo öyle takma o kadar :)
  Bak bana ne kadar rahatım :))
  Not: ginallerde deli gibi stres yapacak olan Şeyma :P

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bana arada olmuyo işte genelde oluyo :) :)
   İnsandan insana değişiyor ya çoğu kişinin düşük not kavramı benim notlarımın üstünde misal ama umursamıyorum yani insan insanın halinden genel olarak anlamıyor hayatın gerçekleri :D
   Not: Her zaman stresli Şeyma napsın bea :D

   Sil
  2. Ay ama yerim ben seni ne şeker yazmışın öyle :)
   Öpüyorum çok :*

   Sil
 3. Daha bir saat once benzer bir sorunu cozume bagladim Seyma. İyi mi kotu mu bilmem ama sonuc belli kafa rahat. Umarim sen de ben yorumu yazana dek coktan cozumlemissindir :) Bak bi gel bizde sana surprizli bisiy var :) Neselenirsin belkim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bıraktım keyakicim nolacaksa artık. Gördüm mimi çok güzel olmuş ama yorum bırakamadım ben de yapıcam o mimi daha tembellikten bi el atamadım anacım nolcaksam.:)

   Sil
 4. off ders dedin yaa ben fena oldum burda.. bu hafta kaç sınavagirdim sayamadım. ben sabitim önümden kağıtlar geçti. üzerine bide ben deli çalıştım ama deli kaldın diyecekler galiba. çalış çalış yapama son iki sınavı saldım çalışmadım ama o da nesi sınavlar şaşırtıcı bi şekilde iyi geçti. az öz bil felsefemi bi kez dah doğruladım dicem ama sınavlar kolaydı=) ne olcak bu çilemiz bilemedim =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Omoo o da bi fena benim başıma pek gelmiyor gerçi de fena şey yahu anlarım yani hayır misal benden daha çok çalışan arkadaşımla aynı notu alınca bile vicdan azabı hissediyorum hafiften kötü şey kötü :)
   Çilemiz biter inşallah ya böyle gelmiş böyle mi gider yoksa korkarım vallah deyip iğrençliğimin zirvesinde yoruma son vereyim :D

   Sil
 5. benim de içimde ses pek insafsızdır. ama durur durur yumurta kapıya dayandıgında devreye girer. hayır evvelinde başlasa söylenmeye belki işe yarayacak değil mi?..
  başarılar ve zihin açıklığı diliyorumm sana

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benimki de aynı işte son anlarda bir çemkirmece,bir yerin dibine sokmaca insan çaresiz olunca daha da üzülüyor sonra.
   Çok teşekkür ederim :)

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar