Oldu canım :)


Neden başkalarının mutsuzluklarıyla mutlu olunur ki?

Mutlu olacak bir yığın şey varken üstelik.

Bunu bana yapanlar oldu.

Sadece şunu söylemek istiyorum, benim için ya da en en nefret ettiğiniz, hoşlanmadığınız kişi için değil bunu kendiniz için yapmayın.

Etraf çürük ruhlarla dolu, burnunuza kötü kokular gelmiyor mu?

Belki arkadaşınız sizi satacaktır olamaz mı?

Notlarınızı ona verirseniz en iyi notu o alacaktır aman diyeyim.

Zihnimin kötü şeyler kurgulamakta acayip yetenekli olduğunu biliyorum. Birini suçlamak istersem sizi evet siz en uyanık sizi bile ikna edebilirim. Evet kendime güveniyorum ve ciddiyim.

Şüphecilik sadece sizi eritir. Bir pisliği sevmeye devam edin ama onun kuklası olmayın bu kadar basit.

Ve bir şey daha söylüyorum  sakın kendi acziyetinizi ailenize,arkadaşlarınıza ya da otobüste sizi itikleyen teyzeye yüklemeyin. Size kötü davranan kasiyere, inandırmak zorunda olmadığınız bilmem ne dersinin doçentine deliler gibi kızmayın.

Her neyse o adam her gün kötü biri ya da bugün başına kötü bir şeyler geldi. Aslında bakarsan umrumda değil o gün ben de kötü bir gün geçirdim.Pekala affediyorum. Cidden çok zor beni küçük duruma düşürdü. Bunu nasıl yapar?Bu haksızlık? Sürekli aklımdan bunlar geçti. Böyle yaşamak cidden zor herkesin ne düşündüğünü düşünerek yaşamak. Rezil olduğumu düşündüm sürekli aklımdan bu geçti rezil oldum,rezil oldum. Biliyordum, başından beri bunun olacağını biliyordum. İşlerin sarpa saracağını bir şekilde kestirdiğimi sanıyorum ama böyle düşünerek kötü şeyleri kendime çekiyor da olabilirmişim. Mümkünmüş bu. Cidden bu pozitivist akım bazen çıldırmama sebep oluyor.

Sınıf arkadaşlarınıza manyaklar gibi küfür etmeyin mesela. Ben her sınıftan çıkışımda üç beş kişiyi içimden paylıyorum kimin umrunda onlar önce adam olmayı öğrensinler her şeye gülen cıvık insanlarla muhatap olmayacağım.:D Gerçekten gururlu biri olmalıyım. Saçmalık onlara işim düşebilir belki o zaman da üç-beş-on beş yüzlü sürtüklere dönerim. Kusura bakmayın ama bazı insanlar beni cidden kızdırıyor. Kitap kızmamamı söylüyor,kızgınlığımın sebebi benim düşüncelerim. O kişiler öyle davranıyor çünkü bu onlar için çok çok normal. O zaman ben de kızmıyorum. Herkes istediğini sevmek de özgür. Neyse ki, şükürler olsun!

Yormayın cancağızım kendinizi odaklanacak bir şey bulun balık besleyin olmadı ebru kursuna gidin yeni gruplara katılın. Kafanızı sallayarak rap şarkıları dinleyin. Gözünüz kan çanağına dönene dek kore dizileri izleyin. Olmadı mı? O zaman ruhunuzu rahatlatın çıkın dışarı sevdiğiniz biriyle ya da yalnız. Gündüzler uzun, güneş attı artık elini cebine pek cömert pek.Yürüyün,koşun, enerjinizi yok edin.

Boş verin size selam vermeyen tanışınızı.Köpek görünce deliler gibi sevinin mesela. Kuş seslerini dinleyin gözlerinizi kapatıp. Yıldızları izleyin, baaak bu benim en sevdiğim yıldız deyin yanınızdakine. O da hangisi desin. Şu şu bak en parlağın yanındaki deyin de sittin sene bulamasın o yıldızı.

Öyle işte bu günler böyle cancağızım öfke kontrolü deniyorum. Ben böylece yaşlanıyorum. Bulutları balığa benzetip küçüklere büyükleri yediriyorum. Tersim ya hani aykırıyım ondan. Küçük balık büyük balığı yiyor orda tabi sindiremeyip patlıyor bulutlar, şimdi her yer bulut,şimdi her yer ıslak.

Uzat elini şimdi aç avcunu sana bıraktığım bir avuç sevgi.

Korkmadığım bir şey varsa o da sadece sevgimi paylaşmak.

Ben de var olduğuna emin olduğum tek şey.

Samimiyetle...

Şeyma

Yorumlar

 1. Benim de sıkıntılı zamanlarda kendimi rahatlatma yöntemim müzik dinlemek. Bazen gerçekten de pek çok aksilik üst üste gelebiliyor ve insan kime neye çatacağını şaşırabiliyor. Ama şükür ki şu yaşıma kadar kimsenin mutsuzluğundan mutlu olmadım. Çok kızdığım insanlar oluyor iş hayatımda, zamanında öğrenciyken de oldu :) Ama bir şekilde su aktı yolunu buldu. Olumsuzlukların üstüne çok düşünmemek gerek dimi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın evet olumsuzlukların üstüne çok düşünmemek gerek müzik sanırım düşünceleri başka yerlere sürüklediğinden sakinleştiriyor. Bende de işe yaramakta çok şükür :)
   Birilerinin mutsuzluğundan sevinmek çok fena bir şey ona destek olamıyorsam bile içimde kötü hissederim ben. Her kişi kendi gibi bilmek istiyor karşındaki bazı durumlarda. Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsıın :)

   Sil
 2. Bende bugün yok yere sinir oldum. Bana kalansa başağrısı. :)
  Sevgiyi paylaşmak daha güzel.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Of of geçmiştir şimdiye o baş ağrısı ama sinir olmak salt sinirlenen kişiye dokunuyor galiba. Bir de kitabın dediği doğru bizi sinirlendiren karşıdaki değil bizim doğruluk,haklılık yargılarımız ama iyi olan güzel olanı istemek de kabahat değil bilemiyorum bir çelişkiliyim bu konularda.:D
   En güzeli :)

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. Güven evet güvensizlik birileri aşağılanırken gülümseyen suratlar görmek istemeyen narin bünyem de denebilir :) :)

   Sil
  2. Dediğin durumu bende kaldıramam..
   :)

   Sil
  3. Kimse yaşamasın öyle şeyler :)

   Sil
 4. Dolmuşsun seeeen hem de galiba biraz fazla :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet maalesef hep işttiğim laflarla tavırlarla öyle doluyorum ki bu huyumdan sıyrılmam lazım deniyorum deniyorum bitene kadar devam:)

   Sil
 5. Ne güzel yazmışsın hayat dolu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayat dolu sanki çifte göndermeli bu yoksa ben mi çekmek istedim :):)
   Teşekkür ederiim :)

   Sil
 6. Başkasının mutsuzluğuyla mutlu olan insanlar var evet. Bi garipler. Anlamsızlar bana göre...

  Akıp gitti yazı :) Bazı yerlerde kendimi gördüm. Birkaç yıl öncesi, birkaç gün öncesi, dün... Böyle şeyler hep oluyor sanırım. Ve dediğin gibi güneş var artık. Güneş çok güzel çooook :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anlamsızlar evet bana göre de öyle. Biz gibilere göre.

   Ne demiştik insan insana benzer. Duygularımız da benzeşiyor bazı bazı demek ki:)

   Güneş çok güzel eveet o zaman güneşimiz var gülüşümüz de eksik olmasın :)

   Sil
 7. Yanıtlar
  1. Merhaba ne güzel anlamlı söz "merhaba" benden sana zarar gelmez. Hoş geldiniz şeref verdiniz diyeyim o zaman ben de :) :)

   Sil
 8. Öncelikle çok güzel yazmışsınız, kaleminize sağlık.Anlattığınız durumu bir aralar bende yaşamıştım, hatta ara arada yaşıyorum ama sonra diyorum ki bırak değmez, ben mutsuz olunca mutlu olan dostum ! vardı, birbirini satanlar, arkalarından konuşanlar, yalan söyleyenler mi dersin ama dediğiniz gibi etraf çürük ruhlarla dolu.Onların kötü kokularıyla hayatımı mahvedeceğime , ben cesurca samiiyetle sevgimi paylaşırım, ne eksik ne fazla , ben zaten elimi uzatmış olurum onlara ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim öncelikle. Ne kötü şey dost dediğin insanın mutsuzluğunla zevk duyması, mutluluğunda yüzünü buruşması. Bunları gördüm ve acıyı hissettim. Bu acıyı o kişilerin bana yaşatmaya hakkı var mıydı? Buna ben mi izin veriyordum? Bunların hepsini düşündüm gerçekte olan benim onlara duyduğum güvendi, sevgiydi. Ben onlarla gurur duyabilirken onlar bunu yapamıyorsa bu onların eksikliğiydi. Kendimi üzmeme gerek yoktu bu üzüntü ne onlara ne de bana fayda getiriyordu.Aksine kendi gözümde haklı bulduğum "ben" daha da alçak hissediyordum kendimi.

   Kalbimiz rahat ya bizim gerisi hikaye. Bizim doğru bildiğimiz güzel olan olur inşallah her zaman. :)

   Sil
  2. Söylemek isteyipte söyleyemediğim şeyleri çok güzel ifade etmişsiniz yoruma cevabınızda.Evet o acı hissediliyor, kendinde suçluluk aranıyor ve en çokta güven duygusu zedeleniyor insanlığa karşı.Fakat çok teşekkür ederim size, kapatamadığım o defteri yazdıklarınızla kapatmama yardımcı olduğunuz için. :)

   Sil
  3. Ben teşekkür ederim yorumlarınız için insan destek arıyor kendisi gibi hissetmiş insanları görünce bir parça rahatlıyor kötü bir konuda olsa dahi. Damdan düşeni damdan düşen anlıyor işte, siz de bana aynı derecede yardımcı oldunuz yani. İyi ki geldiniz :)

   Sil
 9. Ne güzel de yazmışsın :)
  Ama nerde bizde bunları yapabilecek güç :))
  Kocaman sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiim.:)

   Olur mu öyle şey biz de daha neler yapacak güçler var. Potansiyel mevcut çıkarabilen de maharet. Türkiyenin petrol rezervleri gibi bile olsak düşün bak varlığımız reddediliyor hatta bilerek ve istenerek üstümüz kapatılıyor olsa bile ordayız işte günün birinde fışkıracağız. :D
   Daha kocaman sevgileer :)

   Sil
  2. Fışkıracağımız günü heyecqnla bekleyelim o zaman :))

   Sil
  3. Biraz gayretle olacak iş ya hem fışkıramasak da cevherden haberdar olan bir ben bir sen yeteriz ki bile :))) :))

   Sil
 10. uuu baby estin gürledin ama sonunu nasıl bitirdin öyleee.. bir an birine dalcan diye bekledim ama olmadı =)
  ayrıca pozitivist akım beni de bazen delirtse de ben doğruluğuna inanıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ooo sen ben beni canlı izlemeliydin o gün şaşkınlık verici bir mantıklılıkla kendimi durdurdum hala inanılmaz geliyo :D
   Ben de inanıyorum sanırım ya öyleyim yani genelde ben de pozitifim ama acımasızlığı kenmdime yapıyorum hep :)

   Sil
  2. hehehehe kıyamam sana bennn :)
   ol ol hep pozitif ol yapma öyle kendine acımasızlıklar falannn :*

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar