Anlamak???


Sevgili blogcum;

Sıradan insanların sıradan dertleri olmalıydı. Bu böyleydi, hayatlarımız tüm hızıyla devam ederken biraz mola verelim, hadi burada kestik haftaya gelirim gene diyemiyorduk.

Hani yağmur yağınca bayır yollarda sel olur ya, su böyle foşur foşur akar ama küçük minik bir taş bir süre direnir o suya, sonra kapılır gider. İşte ben de tüm uzak olduğum bu zamanlar o küçük taş gibi üzerime ağır gelen bu hayata direndim. Sonrasında akıntıya kapılmak lazım geliyordu. Kim ne derse desindi acııydı ızdıraptı bunlar bireysel şeylerdi. Paylaşım bir nebze yasaktı tabi ama bakışlar vardı, gülüşler vardı,samimiyet vardı, kalpten gelen sözler vardı. Öyle ki günler öncesinde kurtulmak istediğim varlığım şimdi dahi mutluluk sebebim olmaya yetebiliyordu. Hayattı belki can tatlıydı, gerçekten öyle miydi? Bunca derde gark olmuş insanların arasında ben yoksun olduğum hangi yüce erdemden ötürü böylesine mutsuz olmayı beceriyordum?

Belki bugün söylediklerimi yine karanlık günler geldiğinde hatırlatır bu yazı diye yazıyorum. Ben ki kendi cehennemine odun taşımaktan yorulmayan kişi hangi suçlardan hüküm giydiririm kendime daha fazla bilmiyorum. Suç çok suçlu yok,ruhuma ağır gelen her şeyi bedbahtlık yeleğimin altına gizledim. Tartışma yok, kavga yok, laf sokma yok,sitem yok. En güzel sessizlik gürültünün içinde.

Anlatacak hiçbir şeyim yok.

Tekrar tekrar anlatılmaktan eprimiş bir hayatın sahibiyim.

Anılarım sahteleşti, gerçekle kendi uydurduğumu karıştırır oldum.

Olmaz demeyin çok anlatılınca işler karışıyor.

Aklımın oyunları.

Biraz biliyorum.

Ona IQ'um düşük geliyor.

Gülüyorum.

İlgimi kesinlikle çekmiyor.

Aynı şeyi düşünmediğimiz için fazlasıyla seviniyorum.

Farklı amaçlar için yaşıyoruz yine de karşılaştırma lanetinden kurtulamıyorum.

Ne sen ben olabilirsin ne ben sen olmak isterim.

Bir saçmalık tufanına kapıldık gidiyoruz.

Anlatamıyorum.

Anlaşılmış gibi yapıyorum.

Anlamıyorum.


Yorumlar

 1. Biliyor musun.. kimse aslında kimse olmak istemez. Herkes kendi olmak ister. Bu severken de böyledir, sevmezken de.. Başkası olmayı isteme zaten. Başkası da sen olmayı istemesin. böyle olunca güzel olur herşey.
  Ve varlığın sana hep mutluluk versin. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bana benzemek istemez elbet kendimi beğenmiş gibi göstermek istemedim. Kimse kimseye benzemek istemez katılıyorum buna ama bu karşılaştırma illetinden bıktım artık ya, bi işi aynı kişi aynı amaçlarla yapmayabilir ki.
   İnşallah :)

   Sil
 2. Nerelerdesin sen;)
  İyi misin ?
  Hayatında değişlikler var ve sen bunları sevemedin mi ?
  Ama iyi ol , mutlu ol tamam mı ;)
  Öpüyorum seni çok :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Buralardayım sessizim.
   Üzgünüm olanlar malum yorumu da cevapsız bırakmak istemedim şimdi :(
   Sevgiylee...

   Sil
 3. iyi misin. dersler sınavlar nasıl yaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili diiip ben iyiyim okulla aram yok bundan ötürü de dersler ve sınavlar kötü bu konuda bir şeyler yapabilirim ama ama hiç isteğim yok öyle işte ama :)

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar