İnsandım...

Sevgili blogcum henüz telefondan enter yapıp aşağı satıra geçecek kabiliyete sahip değilim. Zaman zaman benim yerime aralara boşluk koyarsan inan nasıl mesut edersin beni.Kırılgan sesler duyuyorum.Kalemin ucu sivri olduğu kadar derin.Boğuluyor ölü ruhlar yeniden ve yeniden.Beni arıyor blogcum hesap sormak için bu kez, yakama yapışmak için. Tanımla diyor sevmek ne demek, senin aklından neler geçiyor?Aklımdan geçiriyorum onu defalarca .Bir yumağa ip sarar gibi sarıyorum sözlerini günü gelince dokuyacağım. Günü gelince ben  tüm bildiklerimi bırakınca bir cuma günü bir dilenciye.Günü gelince ben  atınca üstümdeki bu eskimiş yeleği,kırılınca aynalar,çokluktaki tekliği görünce,bendeki terk hayat bulunca her zerremde özlem olarak, o gün gelince işte  her şeyi sana anlatacağım.Yazalım blogcum dönüşürsem bir zalime günün birinde,yazalım blogcum ben de  insandım.

Yorumlar

 1. :( bazen hayat zalime çeviriyor insanı..
  Bazen zalim olmak mazlum olmaktan kurtarıyor insanı..
  Hep birlikte yazalım..
  İnsandık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum daha da derin düşündürdü beni.
   İnsan olmak ve ötesi insan kalmayı becerebilmek ne büyük marifet.

   Sil
 2. Her zalimi zalim yapanda vardır canım benim..
  Hep böyle sık yaz ne güzel bende okuyayım :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Suçu başkasına yüklemek ha seni gidii. Tabi her insanın sınavı başka. Namluları kendimize doğrultalım bu kez bizi diğerlerinden zayıf kılan şey neydi neden yoldan çıkmaya bu kadar meyilliydik?
   Oy oy bu cümleyle beni o kadar mutlu ettinkii :):):):*

   Sil
 3. sevmek aşk çok soyut değil mi? bi türlü emin olamadığımız elle tutamadığımız anında deli hissettirebilen ama bi gün yerinde yeller estiren ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Duygular soyut baktığımızda öfkelerimiz,nefretlerimiz bile öyle. Sönüp gitmeye mahkum alevlemedikçe. Sevmek de aşk da bence öyle çiçekler gibiler onları sulamanız lazım,güneş ışığı vermeniz vesaire işte. Sevgi "neden büyür"e,"nasıl kaybolmaz"a benim cevabım böyle.Henüz mecnun değilsek ya da ferhat ya da kerem :D

   Soyutu somuta çeviren davranışlar bir perdenin arkasındaki gölge oyunu gibi, işte o kıpırdayan eller duygular,hisler;bedenimizse perde,aracı.Yansıtıyoruz ve yerinde yeller esen bir aşk, sevgi varsa rüzgarın ne yönden estiğine bakmak lazım.:)

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar