Bu Çok Güzel Bir Mim Benden Demesi :)

Sayın blogcum;
Mimlenmişiiz. Nasıl mutlu oldum anlatamam D.S.K. ye sonsuuuz teşekkürler :)


-Pipo, yelpaze, cahil, yastık kılıfı, sakızlı muhallebi, ehliyet, cahil ve PSY


Şimdi elimizde üstteki kelimeler var bunları kullanarak yazı,şiir yazmamız bekleniyor. Ben öykü yazdım. Aşağıda kendisi kimi mimlesem dedim aklıma Zeynep can geldi ve Ayşe uğrarsa yapı-yapıversin anacım dedim.Hadi kırmayın benii bea :DElimdeki pipoyu masaya bırakıp manzaraya baktım. Gayet güzeldi ama beni çekmiyordu, karşımdaki hastalık mavisi deniz tüylerimi diken diken ediyor annemin bu lanet eve neden o kadar çok para yatırdığını bir türlü anlayamıyordum. Güzel manzara evet deniz,güneş,plaj ne mutluluk ama.Evin temizlikçisi Fatma Hanım peyda olmasaydı kırk asır evden çıkmazdım.


"Evi temizleyeceğiz beyim az dışarıda dolaşsanız" dedi zor duyulur sesiyle. Bir takım mahcup numaraları. Yemiş gibi yaptım. Gayet de "Sen bana emir mi veriyorsun?" deyip olay çıkarabilirdim oysaki. Dedim ya  pek tadım yoktu.


Dışarı çıktım, bir kadın elinde yelpazeyle başımda bitti. Neymiş de hava sıcakmış sanki ben farkında değilim. Git başımdan diyemedim tabi ne de olsa büyüğümdü saygı duymak zorundaydım.


Sokaklarda gezmek istediğimi alışverişten gelen anneme müjdeledim şu yelpaze belasından kurtulabileceğimi umuyordum.Annem elindekileri bırakıp kuaförümüzün özenle taradığı saçlarımı okşadı. 


"Git çocuğum ama fazla uzaklaşma." dedi. O zamanlar on iki yaşındaydım. Babamın piposunu içiyormuş gibi yapar evdekilere patronluk taslardım.


Vizeyi aldığıma göre cahil halkın arasına karışabilirdim. Bu yaşımda on sekiz ülke görmüş üç dil bilen bir delikanlıydım sonuçta.İki enstrümanı profesyonel iki enstrümanı da orta düzey çalabiliyordum. Şan derslerim dışında kötü giden bir şey yoktu o sıralar. Çatallanan sesime bir kaç detone katmayı kendime hep borç olarak görmüşümdür.


Yoldan geçerken bir kadının çamaşır iplerine yastık kılıflarını astığını gördüm. Yerdeyse pamuk yığınları vardı. Durdum ve bir süre kadını izledim. Kılıfları asmayı bitirdikten sonra pamuklara girişti  elindeki sopayla öyle maharetle pamukları dövüyordu ki pamuk olmadığıma bin şükür ettim.


Ah ehliyetim olsaydı şu paslanmış demir köprüyü hızla geçer pamukların azabını duymayacağım kadar uzaklara giderdim. Bir sakızlı muhallebi söylerdim kendime ardından da bir türk kahvesi oooh mis gibi.


Tam ben bunları düşünürken yanımdan içinde PSY'in Gangnam Style ı çalan üstü açık bir araba geçti. Şimdiki gençlik başkaydı bir Zeki Müren bir Belkıs Özener dinleyen bulmak zordu.


Küçük keşif gezimin çapını bu seferlik küçük tutmuştum ama bir daha ki sefer daha büyük maceralar beni bekliyordu,hissediyordum.Pamukların feryadına kulaklarıma pamuk tıkayıp son verdim ve eve yollandım.
Sevgilerimleee...

Yorumlar

 1. Bu aralar bende erkek ağzından yazmaya çalışıyorum. Seninki de çok güzel olmuş. Ay aklıma yazdıklarımızı birleştirme fikri geldi :DD

  Yalnız bu arada taş plağı kullanmamışsın sanırım. Onun haricinde hikayen on numara :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle aşırı gecikmiş yorumum için çok çok özür dileriiim :(
   Yorumu okuduğumda çok mutlu olmuştum şimdi yeniden mutlu oldum çok teşekkür ederiiim.Birleştirsek güzel olur aslında senin yaşlı dostla ay acayip hoşuma gitti bu fikir.:)
   Onu çok geç fark ettim ne yazık ki sonradan çaktım aslında yazarken taş plak da olsaymış bile dedim ama kullanmamışım. :(

   Sil
 2. Ya sen bunu uzun uzun devam ettir,çok güzeel. :) Ellerine sağlık. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gecikmiş yorumum için çok özür dilerim :(
   Güzel yorumunuz beni çok mutlu etti siz de çok çok mutlu olun inşallah okuyan gözlerinize sağlık asıl sizin :D

   Sil
 3. çok güzel olmuş hikaye. bayıldımmm :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok çok teşekkür ederim ya yorumu çok geç yaptım bunun için de özür dilerim cidden böyle olsun istememiştim bir türlü vakit bulamadım. Yorumun beni çoook mutlu etti ay ne desem bilemedim başka :)

   Sil
 4. :D
  ne güzel de yazmışsın.
  Bende yazacağım da bir kısmet olmadı daha.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Asıe geçti tabi sen bu yorumu yazalı şimdi yazmışsındır hikayeyi geç yorumum için çok özür dilerim.
   Yorumun benim için ayrı önemli biliyosun kiii beğenmene çook sevindiim :)

   Sil
 5. amanınnnn hiç yapamadığım şeyler :)
  ama sen gayet başarılısın baby :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amanın über gecikmiş yorum çok çok aşırı sorry :(
   Güzel ablam arkadaşım blog dostusum beniim çok teşekkür ederim eksik olma e mi?:)

   Sil
 6. Hmmm senin gibi becerebilir miyim bu mimi bilmiyorum ama bu hafta içinde yazmayı deneyeceğim :) Kocaman öptüm Şeyma'm :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen daha güzelini becerirsin canımcım olur mu öyle şey, yazılarını biliyorum ki seninn:)
   Ben daha koccaman öptüm :)

   Sil
 7. Vay bee ne kadar neşeli olmuş benim içim geçmiş yav :D çok güzel ellerine sağlık efenim :)) gerçekten keyifle okudum ve sende iş var bence :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. için mi geçmiş kız deli dolusun sen kii:-)
   gözlerine sağlık canımcım gelcem seninkini okumayaaa :-) öptümkiii :-)

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar