Tilkinin Dönüüp Dolaşıııp


Sevgili kürkçü dükkanım;

Zarflar poşetinden çıktı ama ne içlerinde mektup ne de dışlarında adres var şimdi.

Şimdi nasıl ki Kafka Milena'ya günbegün döşemiş mektupları sıra bizdeymiş.

Benim Milena'm yok tabi.Benim ki gönülden gelene seslenmek niyeti.

Kimi zaman dost, kimi zaman bir sırdaş,kimi zaman da yoldaş bir düşünme aracı.

Hani bazıları vardır yazmadan doğru düzgün düşünemezler. Geçenler de okuduğum Haruki Murakami böyle bahsediyordu düşünmekten. Diyordu ki ben yazmadan doğru düzgün düşünemeyen bir insan olduğumdan...

Veyahut buna benzer bir şeyler tam bu noktada bir Türk'le konuşurcasına bacağına vurup "valla biliyo musun ben de aynı senin gibiyim" diyorum koyu demli çayımdan bir yudum deviriyorum hemen.

O kitabın adı "Koşmasaydım Yazamazdım"dı işte ben de okumasaydım yazamazdım.

Yazdığım şeylerin çok menem bir şey olduğunu iddia etmiyorum tabii.

Çoğu zaman laf kalabalığı bile yapamıyorum. O kadar az itaatkar benim kalemim.

Ne diyorduk blogumu çokça ektim.

Ama tilkiydim dönerdim dolaşırdım gelirdim elbet.

Kendimi okumaya,sapıklı bir parkta koşmaya ve kütüphanede vakit geçirebilmenin değişik yollarını bulmaya adadım.

Kitap okumak ve kütüphane konusunda sıkıntı yaşamadım ama sapıklı park olayının dördüncü gününde resmen iflas bayraklarını indirdim. Yürüdüğüm yerin 300 metrelik bir kare olduğunu düşünürsek on turla ancak 3 kilometre koşabiliyordum ki bu benim kondisyonumda biri için ölümcül zordu. Bir kaç günde bir bir buçuk turu hiç durmadan koşabiliyordum ama sapık gitmiyordu. Tebdil-i mekan etmeliydim ama havalar soğuyordu. Bahanelerim boldu vesselam ben de yürüyüşü kütüphaneyle sınırlı tutmaya karar verdim.

Ağustos-Eylül sayısı Hece Öyküyü hala bitirmedim Ekim-Kasım ı çıkmıştır o ne olacak Henry inan bilmiyorum.

Henry de kim derseniz vakti zamanında bana göre öğretmenlerin en şirinesi Ayşe can  bilinç altına bir isim takmıştı işte bundan sonra benimkinin adı Henry'dir. Pek sevdiğim bir sanatçının da ismi olması münasebetiyle onunla pekala aşk yaşayabilirdim hatta bugün Henry için bir şarkıyı modifize ettim.Ama yok bizim ki seviyeli bir ilişki. Ayrıca eklemek isterim ego bilmem ne enzimlerinden bahseden Alper Canıgüz'ü bu bilinçaltı olaylarında anmasam olmaz.Benim canım yazarım.

Sonra dün neredeyse on dört saat civarı uyudum. Belki de bebeklere özeniyorum nerden biliyorsun blogcum. Yeniden bebek olamıyorsak bari uyuyalım dedim belki. Belki ben demedim Henry dedi ben uyguladım.

Çöpçü misali her yer lüzumsuz notlarla dolu. İnsanın kendi yazısını anlamayacağı bir dönemdeyim evet ne kadar da yazasım varmış. Gene Kafka'ya getirdim lafı öyleyse "insan ancak neşesini bulunca biraz gevezelik edermiş." Neşemi bulmuş olmalıyım.

Benden sıkılan insanlara rastladım ne yazık ki okul böyle bir yer. Tam tanıyamadığımız için insanları aklımızda tamamlıyoruz ve bunlar genellikle mutlu sonlar olmuyor.

Kafama pek bir şey taktığımı söyleyemem. En azından  tekrar döngü sayısını epey düşünmüş olmalıyım. O eski dırdırcı Şeyma pek yok artık buralarda.

Gerçi bir şeyi atlamak istemiyorum yine de. Sürekli aynı dersleri aldığımızı söyleyen çocuğa resmen "Kes sesini!Canımı sıkmaya başladın." dedim. Genellikle böyle şeyler söylemem ama bazı insanların makaraları boşalmış, civataları gevşemiş şekilde üzerime salınmaları dayanılmaz bir şey.Ve hatta sonrasında böyle bir şey söylediğim için birazcık pişman olmuştum ama şimdi hiiiç pişman değilim gene olsam aynısı hatta daha afillisi bile yapabilirim.

Ya işte blogcum böylece ben kürkçü dükkanıma döndüm deee bir de dükkana sorayım beni kabul eder mi acaba yeniden diye.

 :)

Sonrasında ben bir Kafka manyaklığına kapıldım sormayın.

Kafesin biri bir kuş aramaya çıktı sayın blogcum.

Ben o kuşu bulacağım.:D

Sevgilerimlee...


E bir deee mutlu bayramlaar :)

Yorumlar

 1. Dükkan bence seni kabul eder :)) Yazış tarzın sanki daha sanatlı olmuş Şeyma, tanıyamadım bir an :D
  İyi bayramlar :))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değişik mi yazmışım çok zaman oldu yazmayalı ben de değişik hissettim yazarken okuldu oydu buydu derken değiştim belki farkında değilim :)
   Sana da iyi bayramlar Zeynep caan güpgüzel nice bayramların olsun :)

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar