Fakat Çocuk Üzgündür Çöl Kimsesiz KalmıştırSevgili blogcum;

Gene ben geldim. Araya vakit koymadan hemencecik geldim.

Aslında elimde bir kaç kitap vardı anlatacak ama bir türlü elim varmadı kitap yazısı yazmaya. Sonra da detayları unuttum. Yazarken zorluk çeker oldum,okuduğum öyküleri unutur olmuşum öyle de bir balık hafızası bendeki.

Neyse önemi yok eminim bir şeyler kazanmışımdır bu öyküsel seyahatlerden.

Geçenlerde şöyle bir söz okuduğumu hatırlıyorum. Okuduğum zaman yaşadığımı hissediyorum. Bu veya buna benzer bir şeydi. Benim çok hoşuma gitti. Böyle nefes alamaz durumlarda olduğum zaman gerçek  hayatı tümüyle reddetme yoluna başvururum. Kaçıp saklanma yerlerimden en güzeli satır aralarıdır. Temiz ve kimsesiz.

Bugün darmadağınık yazacağım. Gerçi ne zaman düzenli yazdım ki alışıksınız siz zaten :)

İnsanları izlemeyi bloggerlar olarak seviyoruz sanırım. Yazma isteği de burdan geliyor bir parça. Yolda hızlı hızlı yürüyen amcaya evde bekleyen bir hanım yakıştırıyoruz. Sürekli saatine bakıp duran delikanlıyı sevgilisiyle buluşturuyoruz falan.Ben böyle şeyler yapmayı çok seviyorum. Çoğu zaman bu hikayeler eğlenceli olur ve istemsiz kıkırdamalara yol açar. Deli midir nedir sorusuna az maruz kalmamışımdır. Hayır inkar ettiğimden değil elbette.
"Sanatımın kaynağı her insanda gördüğüm zavallılıkla, delilikle ilgilidir." diyen Leyla Erbil'e katılıyorum.

Eğer unutulmayacak bir cümle söyleseydim tarihin bir köşesinde, Sait Faik'in dediği gibi yazmasaydım deli olacaktım değil de benimki delirmeseydim yazamayacaktım tarzı bir şey olurdu.

Tümüyle şeffaflaşmak gerçekten güç bir şey. Tüm korkularından sıyrılmak,insanın tümüyle kendi olarak var olması gerçekten çok zor. Bazı insanları ciddi anlamda takdir ediyorum.

İşte geçen gün Aylak Adam kitabını okurken böyle şeyler düşündüm. Böyle hayatın içinden olabileceğini tahmin etmediğim bu kitapla bakışlarımın değiştiğini söylemeliyim. C. nin B. yi arayışı cidden heyecan vericiydi. Dünyanın en zor işi herhalde aylaklık diye düşündüm. Evlerden ırak.


Hala yazdıklarımı kontrol etmeden yayınlıyorum. Önem vermediğimden değil elbette,tepkileri merak ettiğimden. Kim görecek, kim yorum yazacak derken öylece kalıyor yazdıklarım. Çok sevdiğim ve değer verdiğim bir ablamın tavsiyesiydi yazdıklarımı gözden geçirmem. Ama bir türlü bunu yapamıyorum. Bazen tam denerken kendi yazdıklarıma çok aşina olmam canımı sıkıyor. Kendime yarım yazı bile katlanamıyorum.

Ve bir de noktalama işaretleri. Açık konuşmak gerekirse noktalama işaretleri nasıl kullanılır bilmiyorum. Öğrenmek konusunda da çok istekli olduğum bir konu olmadı bu hiç bir zaman. Zekamla alay edildiğini düşündüğüm bir takım üniversiteye giriş sınavlarından sonra sanırım bu konulardan tümüyle uzaklaşmak istedim.

Ama konu yazmak olunca noktalamayı da atamıyorsun,üstünü çizemiyorsun bir kalemde. Hele ki ben bir virgülle anlamın değişeceği cümleler kurarken, noktalama işaretlerine bu yabani yaklaşımımla daha ne sıkıntılar yaşayacağım kim bilir?

Ya öyle işte bir takım sıkıntılarım ve ben.

Daha keyifli konular bulacağım cancağızlarım.

Gelecek günler umarım parlak olur.

Ve parmaklarım yazmaktan, yayınla butonuna basmaktan çekinmez umarım.

Sevgiyle kalııın...Yorumlar

 1. beş ve yedinci paragraf (okurken yaşamak ve yolda izleyip yakıştırmak) ahanda ben işteee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biliyorum kiii zaten sen de yazıyosun böle arada yorumlarda falan iyi gözlemciyimki işte falan diye :)

   Sil
 2. seni ve o sevimli sıkıntılarını yesinler bıcırıkkkk..
  not:insanları izlemek inanılmaz güzeldirrr! (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eheheh tam bu noktada şımarıyorum :D

   Sil
  2. ohh sefan olsunnnnn şımar tabiii :))

   Sil
 3. Önceleri seni okurken noktalama işaretleri pek olmadığı için birkaç defa okuyup asıl anlamı ve vurguyu kendi kendime anlamaya çalışıyordum ama artık buna ihtiyaç duymuyorum biliyor musun :D
  İnsanları çok izlerim bende :) Yaşasın bloggerlıık :D
  Sıkıntılar hep vardır Şeyma'm, sıkıntılarını yazmaktan çekinme bu yüzden çünkü bilirsin; okuruz biz :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zamanla alıştın demek :):)
   Ortak noktamııız <3 <3
   Yazınca rahatlıyorum siz okuyunca daha bi rahatlıyoruum :):)

   Sil
  2. Bir tanesin sen, sana alışmayayım da kime alışayım hm? :))) <3

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar