30 TL 'nin 15'inin YorumuŞimdi mevsim plastik tabakları çamur yemeklerle doldurma mevsimi.

Kıvamında bir kil maskesiyle güzelliğime kavuşabilirim.

Konferans verme yetkisini nereden bulur bilmem konuşup duruyor bir yığın kişisel gelişememiş, kişisel gelişimciler.

Neymiş de mutluluk başarıymış,mutluluk kat kat villalar, lüks arabalar, posta koyup her işine buyurabileceğin aslarının varlığıymış güya.

Abartıyor olabilirim amenna ama "şimdi sizin en büyük rakibiniz yanınızdaki arkadaşınızdır"
 demekten çekinmeyen bir zihniyeti gözümde küçültmekten korkarım. Bence bizi bu noktalara getiren de birilerini geçmekle elde edeceğimizi sandığımız "mutluluk" imgesini fazla büyütmemiz. Diyor ki burada 100 kişi var sadece biriniz çok başarılı olacaksınız.Herkesin içinden geçen "ben olacağım,ben olacağım" sesleri konuşmacının antenleri tarafından hemen kapılıyor. Bizi birbirimize düşürecekler cancağızım, bu insanların derdi ne anlamıyorum.

Sayılsın ki başarısızım.Hangi konu hakkında konuştuğumuzu bile bilmiyorum. Herkes her konuda başarılı olmak zorunda değil diyen,diyebilen kişinin bile gözlerindeki ve hatta sözlerindeki ön yargıya şahit oluyorum.

Bir türlü tutturamıyoruz aynı çizgide durmayı. Sanki dönme dolaptan inmişiz de bir türlü o ince çizginin üzerinde yürümeyi beceremiyoruz. Tutarlılık bedenimize bir kaç beden büyük. Biz reyonlarda habire XS bedenini arıyoruz.

Ben de kendimi inkar ediyorum, bu boş konuşmalar esnasında kişisel gelişmekten şişmiş beynimi kurtarmak adına.

Hıhı diyorum benim canım cehenneme,siz en doğrusunu biliyorsunuz.Yorumlar

 1. Hıh, onların canı cehenneme.

  YanıtlaSil
 2. Sonra da bencil insanların kirlettiği dünyadan bahsederler. Kim kimi bencil olmaya yönlendiriyor acaba? Yok azizim yok, ağzına kürekle vurmak gerek böylelerinin. Neden herkes konuşabilme hakkını görüyor ki kendinde?
  (Ihıhıhı, azizim didim :D )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi ama sonra bu insanların arkasından gidenler mutsuz oluyor sonra bizi mutsuz ediyolar. Zincirleme bu işler. İç içe birbirimize düşman kesilmeden başarılı olmanın yolu hiç mi yok, el ele yapamıyor muyuz hiç bir şeyi adamlara uyuz oldum bir de kariyer koçu bunlar. Ayyh sinirlendim bak gene :D
   Hehe ne güzel olmuş oraya ama çok sevdiiim hep kullan valla yakıştı sana :D

   Sil
  2. Aynen ya, zincirleme -.-" O adamların hayatlarını incelemek gerek birde. Eminim hiçbir şeyden memnun da olmazlar.
   Yakıştı dimi :D

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar