Pazar Kahvaltısında Kendimi Yedim


Sevgili blogcum;

O kişinin aşağılayıcı yorumlarını dinledim. Açıkçası edebiyattan pek anlamam ve sosyolojiden de tıpkı psikolojiden anlamadığım gibi. Sanat tarihinden de anlamam ve dünya tarihinden de ama böyle şeylerin önemli olduğu bilecek kadar akıllı olmak bana yetiyor. Küçük egomu beslemek için kıymetli şeyleri aşağılamaya niyetim yok ve bence edebiyat bir konuyla ilgili güzel cümleler kurmak değildir.

Bir an toplumsal baskı ve şu para meselesine kafam takıldı. Bu meslek bu sebeple seçilmelidir. Bu meslek tüm mutsuzluğunuza rağmen para getirir. Bu meslek insanların size güven duymasını sağlar. Bu meslek karşınızdaki kişi tarafından zeki görünmenizi garantileyecektir.

Bazı şeylerin yankıları sonradan açığa çıkıyor. Bazen aşırı sıkıcı olduğumu düşünüyorum. Pek tabi olabilirim de ama bunun bir önemi yok.

İnsanların türlü türlü halleri vardır.Ve benim bu türlü hallerimden yalnızca bir kaçı ölümcül sıkıcılıkta. Sizi temin ederim.

Yapacak çok şey blogcum.

Geri döneceğim.

Yorumlar

 1. Ben sosyoloji okudum evde bir ton farklı yazardan akademik kitap var. Daha babama anlatamıyorum bazı şeyleri. Kendi basit çıkarımlarını mutlak doğru biliyor, sözüme değer vermiyor. Maalesef herkes uzman olmadığı konularda martaval okumaya çok meraklı. Para zaten ayrı mesele. Şimdi mezun olunca ne olacaksın? sorusundan bıkıyosunuz. :D Okurken amacımın para olmadığını parayı önemsemediğimi pek anlayamıyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne hoş oldu geldiğin aslında bu yazıyı yazmamın sebeplerinden biri sensin geçen gün bloguna geldim ve bir kaç yazını okudum. Bölümünü de o gün öğrendim. Aynı gün apartman komşumuz olan sosyoloji okuyan arkadaşımla karşılaştım ve sonrasında bir arkadaşımın kuzeninin sosyoloji okuduğunu öğrendim. Edindiğim pek çok bilgiye rağmen saçma sapan konuştuğum bir gündü, sonra üzerine düşünmeye karar verdim. Yüzme kursunda sanat tarihi okuyan biriyle karşılaştım o gerçekten mutsuz görünüyordu ama sen ve apartmanımızdaki kız gayet mutlu görünüyordunuz gözüme. Üstelik ben istediği yerde olmayan biriydim. Başından sonuna kadar meseleyi anlamaya çalıştım.Artık anlıyorum önceden sadece anlıyormuş gibi görünüyordum belki de bilmiyorum. İstenilen şeyin peşinde olmak, mutlu olacağın şeylerle meşgul olmak denilen şeyin nasıl kutsal bir ödül olduğunu biliyorum insana. Ve insanın kendini geliştiriyor olmasından daha mutluluk verici bir şey de yok, yerinde sayıp çok para kazanmaktansa ben bunu yeğlerim en azından. :)
   Öyle işte günah çıkarma yorumu gibi bir şey oldu ama öyle değil. Üstünde düşünmem gereken bir mevzuydu vesile oldun,iyi ki de oldun :)
   Not: Biraz katı bir çizgide olsa da yetişkin olduğunu düşünen yetişkinlere bir şeyler anlatmak gerçekten çok zor. Ve yaşamak onların gözünde çok daha farklı bir şey gibi geliyor bana. Ah bilemiyorum.

   Sil
 2. şu an yanımda olsaydın o yanaklarını feciğ sıkıştırırdım:):):) seviyorum seni:) öpüldün çok görüşürüz..hee bi de bişiy dicem bazı zamanlarda bazı şeyleri duymamazlıktan , anlamamazlıktan gelmek iyidir..aslında ben ona şimdi başka bişiy yap dicemde biraz küfür şeysi gibi olur:):) sıkma canını yaa amaaa boşver..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hihi kırmzı kırmızı yanaklarım zaten o zaman daha da çok kızarırlardıı :) :):) Ben de seni çok çok çok seviyorum :))) Aslında o anda tınmadım da çok, kafama takılıyor işte. o küfür şeysini de tahmin ettim kitap bile var :D ah yapabilsem ama çabalıyorum yine de :))
   Koccaman sarıldıım kii :):):)

   Sil
 3. baby sana yine neler oluyor ben anlayamıyoreeee :)

  YanıtlaSil
 4. off! işte bu! bir şeyler yazabilen herkes kendini edebiyat gurusu sanıyor. cehalet böyle bir şey sanırım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok anlamsız ya hani boş buğday dolu buğday durumu vardır ya çok doğru buluyorum o benzetmeyi ben.:)

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar