Etkilendim


"    "Umut" dedi Vikus."Onu bulmanın çok zor olduğu anlar olacaktır. Onun yerine nefret etmenin çok daha kolay olduğu anlar.Ama huzur bulmak istiyorsan ilk önce bunun mümkün olduğunu umut edebilmelisin."     "


Umuda dair olan tüm kelimeler yaklaşık dört yıldır beni başka şekilde etkiliyor. Kendi arayışımda verdiğim mücadelenin bir sonucu olacakmış gibi hissettiriyor. Yüzünden, sözcüklerinden huzur akan insanlarla sık karşılaşmıyorsunuz. Gergin ve şikayetçi bir kalabalığın içinde yaşarken, kimilerinizle aynı hayale tutunarak sürüklenmenin zevkini ve beraberinde kederini paylaşıyoruz.Bu kadar yakın ve bu kadar uzağız.


Huzuru aradığımız köşeler her birimiz için farklı. Kimi inançta buluyor şifayı kimi unutmak da kaçmakta kimiyse inkarda.

Herkese eşit ölçüde hak verdiğim ömrümün bu döneminde kaba sözlerin insanları bir şeye -bu şey iyi bir şey bile olsa dahi- teşvik etmediğine defalarca tanık oluyorum. Kendi dehalarını haykırmak adına başkalarının hatalarını alaycı bir şekilde öne sürmek; benim ruhumun kan kaybetmesine sebep olan toplumun çatlaklarından yalnızca biri.

Bu kalbimi ciddi anlamda incitiyor. Keşke kelimeleri daha iyi kullanabilseydik. Kimse görünüşü, dinlediği sanatçı, okuduğu yazar,dini inancı,siyasi görüşü farklı olduğu için hakareti hak etmiyor. İnsanların "insan"ın ne olduğu hakkında düşünmesi gerekiyor.

Ve inanın bana ben; bana ve benim gördüğüm bu insanlara böyle davranan kimseleri "insan" deyince hatırlamayacağım.


Sevgiyle kalın...
Daima.

Not:
Sanal ortamda dahi olsa sırf sizden farklı yaşıyorlar diye sırf isminiz cisminiz görünmüyor diye sırf sizin inancınıza göre yanlış davranıyorlar diye insanlara nefret beslemeyin, inancınız size bunu söylüyor olamaz,ben kendi adıma buna inanmıyorum.

Yorumlar

 1. Kelimesi kelimesine katılıyorum... İnsanlar ne zaman kendilerine farklı gelen bir şey olursa o zaman çirkinleşiyorlar. İşlerini yoluna koyan ukala insanlardan da resmen nefret ediyorum ayrıca egolarına tapan insanlardan da; bütün insaniyetimi kaybediyorum onlarla diyalog halindeyken...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanları sinirlendiriyorlar değil mi? Sanki tek akıl sahipleri onlarmış gibi sanki senin kendine ait fikirlerin olamazmış gibi. Değişik bencilce düşünüşler. Belki ben de öyle olmalıyım bilmiyorum o insanlara bakınca her işleri iyi gidiyor bense hep sürünmekteyim. Nereye kadar böyle gideceğini Allah bilir.

   Sil
 2. (Off yaa yorum yazdım o kadar yollamadı telefon :( )
  Bence onlar dışarıdan sıkıntısızmış gibi görünüyorlar sadece, herkesin derdi olur. Onlar sadece dertlerini gizliyorlar.
  Ayrıca onlar gibi olmayı da denedim ama o davranışlara sahip olmak herkese göre değil çünkü karaktersiz olmak gerekiyor bence :D Bırak hayat bizi kendi kendine olgunlaştırsın, biz yönlendirir arada olanlara da müdahale de ederiz :P
  Seviliyorsun ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ay telefonla bana daa oluyo o çok gıcık bişi ya :(

   Diğ mi ben de denedim de ne bileyim onlarda oluyo ben de olmuyo bak sende de olmuyomuş insan bi dışlanmış hissediyo bazen :D

   Pişmek ve yanmak arasıyız bakalım ne olacaksa :)

   Sen de seviliyorsunnn koccamaan :) :):)

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar