Hesaplaşma


Uykuya hazırlanırken sanki hala o yolda yürüyormuşum gibi hissettim. Sanki eve gelmemişim, yemek yememişim, saatlerce başka şeylerle ilgilenmemişim de o yolda öylece yürümeye devam etmişim gibi. Böyle saçma bir his gelip yakama yapıştı. Aynı yüzlerin yanından defalarca geçip durduğumu düşündüm.

Yolun karşısı.

Her gün bir parça yazmaya çalışıyorum. Bu bir disiplin meselesi. İçsel antlaşmalara parmak basıyorum. Baş parmağımı kan mürekkep bir renge boyuyorum her gün.

Neden sonra onu kıskandığımı anladım. Çünkü o merkezdeydi. Ona göre tek ve benzersiz olan kıymete değer ve uğruna pek çok şey feda edilebilecek biri. Bana göreyse ben fedakar olup iyi olmaya çalışıyordum. İyi olmuş muydum tartışılır tabi. Sadece faydalı olma gayretindeydim. Maddeye, insana, inanca zarar vermeden hayatlardan geçip gidiyordum. Yaptığım şey buydu. Elbette unutulacaktım, vazgeçilecektim.Bunun beni kırmaması, üzmemesi gerekiyordu çünkü bu her haliyle benim seçimimdi.


Yorumlar

 1. Fedakarlıklar her zaman unutulur, unutulmaz olmak istiyorsan illa ki karşındakine bir acı vermen gerekiyor. Sanırım o zaman Kıymetli oluyorsun. Ben bunu yapabildim mi hayır... Yapabileceğimi de sanmıyorum. Sanırım insan karakterini değiştiremiyor. Yapmamız gereken şey aslında çok basit sadece kendimizi önemsememiz lazım Başkalarını önemsemek yerine ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Karakter meselesi herhalde biraz dediğin gibi.
   Kendimize önem vermek bi parça üstün görmek ne bileyim değişik :)

   Sil
  2. Sawako Kuronuma çok doğru söylemişsin insanlar acımasız. birsi için unutulmaz olmak istesem bunun sadece bana duyduğu sevgi ile olmasını isterdim.

   Sil
  3. Her istenilen şey olmuyor maalesef caniko. :D :D

   Sil
 2. sanırım son paragrafın adı pişmanlık olsa gerek.

  YanıtlaSil
 3. Hergün bir şeyler yazdığını görmek beni çok mutlu ediyor :)
  Hayatlardan hiçbir etkin olmadan gitmiyorsun Şeyma. Mesela ben bloğu bırakacak olsam bile seni hiç unutmam, nasıl unutayım :) Unutanlar utansın :/

  YanıtlaSil
 4. Bunu senden duymak benim için çok kıymetli zeynep can. :)
  Blogun hep olur inşallah öyle şeyler demeyelim öhhöm üzülürüm öyle bişi olursa cidden.Çünkü bnim için kıymetli blog arkadaşlarından birisin.blogu sevdirenlerden :)
  Utansın di mi utanın uleyn :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :))
   İhihih tişikkürler efennim :)
   Utansınlar tabi. Utanmazlarsa biz onları utandırırız :D

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar