Ben saksı değilim diyorum işte


Cadaloz yanlarımla geldim bu kez blogcum.

Kimi sevip kimi sevmediğimi bana öğretme emelinde olan hayatının her köşesini bana anlatıp tam ben lafa başlamak üzere ağzımı açtığımda ağzıma lafı tıkayıp değil dinlemek duyma eylemini bile yerine getirmeyen insanı ben neden seveyim bunu soruyorum.

Hayır söylediklerimin madem ki zerre kadar kıymeti yok madem ki başçavuşun eşeği muamelesi edeceksin neden beni sevdiğini, değer verdiğini bilmem ne yaptığını anlatıyorsun bana. Bunu soruyorum benim penceremden görünen bu çünkü.

Kırmızı kar yağdığı zaman değil, o karla kardan adam yapılıp o adama yürüme öğretildiği zaman ben sizi sevebilirim.

Dahası şu bencilliğinizden ben bilirciliğinizden kurtulmazsanız çok da huzura ermeniz mümkün değildir.Çünkü mutsuzluğunuz tamamiyle sizin negatif tutumunuzun getirisidir,bir gram sevgiyle yaklaşmadığınız insanlardan size mutluluk getirmelerini bekleyemezsiniz.

Amenna ben bir şey bilmeyen bir cahil olabilirim. Çok şükür ki hayatımı idame ettirecek elzem şeylere vakıf olan bir hafızaya sahibim. Benim bildiğimin faydasının bana olduğu üzere bilmediğimin zararının faturasının da kimseye çıkarılacağı yoktur.

Gerçekten sinirlerimi zorlayan bu insanlardan bıktım ve yazmak istedim.

Düşünmeden konuşmak, yazmak eyleminden geri dursak keşke.


Yorumlar

 1. Güldüreyimimi seni acık...benim kıza diyorumki sana bilok açayım..deneme tarzında yazıyor ve bana göre güzel..:) o da bana diyoki heeeeee bilok açalım sonra bulaş bana:):)hayır öyle bişiy olduğunu düşünsene hakkaten bulaşırım hahaaa ay gelip gidip yanağını ısırırım...:):):) oyyyyy yerim seni derim...ayy kim kızdırmış benim kızımı ağzına biber sürcem derim:) derimde derim yani...yani şimdi bu durumdan nasibini alan sensin..evet yaklaştır bakayım yanağını...:) ısırıcaaaaammmm:):)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayyy ablacım benim yaaa yanağım sana feda olsun kiii :D :D
   Bana annem açtırmıştı ilk blogumu şimdi arada giriyor komik yazılarımı okuyunca dilinden düşmüyor ben de üff anne yeaağğ diyorum klasik :D :D

   Ama ama bu yorum beni çok güldürdüüü Ceren'e selamlar olsun :D

   Sil
 2. Galiba mevzuyu anladım. Sana kıymet verdiğini diliyle söylerken her davranışı ile tam tersini algılatan insanlar... Bazen duymak sadece kulakla olmaz. yetmez.. insan hissetmek ister en çok..
  Önemli olan onun seni sevmesi değil senin onu sevmen. yani genel olarak.. her zaman değil :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla bu kadar doğru anlaşıldığım için hem şaşkınım hem über ötesi mutluyum :-D
   Çok teşekkür ederim yorumun içinn :):)

   Sil
 3. Bende de bunların bir değişik versiyonu mevcut. Özleri aynı. Beni sevip sevmediklerini söylüyor olmalarını çok takmıyorum kafama da. Gelip bir konu hakkında fikrimi soruyor, daha ben fikrimi söylerken o bunu dinleme saygısını göstereceğine kendi konuşmaya başlıyor. Hadi bu en saygısızı... Bir alt modeli de yine kendi bildiğini okuyor... Vaktimi niye israf ediyorsun diye bir gün soracağım alayına birden de dur bakalım. Ben de gerildim şimdi.
  Sendekilerle bendekiler değişik versiyonlar mı onu da bilemedim ya, neyse.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanlar çok acayip cidden bazen ben de düşünüyorum acaba o şekilde davranıyorum da bana mı dönüşleri bu şekilde oluyo ama yani yok imkanı yok.
   Umarım yaptıklarının farkına varırlar o kimseler. belki de sırf bu yüzden bir gün yüzlerine davranışlarından duyduğumuz hoşnutsuzluğu dile getirmek zorunda kalacağız ve eminim çoğu kimseden daha alınganca davranır böyle insanlar.
   Allah iyilerle iyi huylularla karşılaştırsın her birimizi.

   Sil
 4. Seni mimledimmm :) Yazılarını okumaya da ayrıca uğrayacağım :))

  YanıtlaSil
 5. İnsanında bloggerları kendi mimiyle mimlemesi pek tatlı oluyormuş :D bloguma baklerim :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oyy burdan da bi teşekkür aklımda mimin bu gece yapıcam hayırlısıyla :D

   Sil
 6. hıc canını sıkma
  herkesı sevmek zorunda degılsın
  herkes te bızı sevmek durumunda degıl

  ıyınıyetımızı herkese karsı koruruz ama suıstımal edenler harıc.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle güzel söylemişsin ki bizi sömürenler hariç kalbimizi kirletmeyelim.
   Çok teşekkür ederim yorumun için:)

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar