Başlamalıyım Bir YerlerdenPek sevgili blogcum;

Bu; buraya dönüşümün ve hemen tekrar gidecek olmamın içimde oluşturduğu hazin duyguyu ifade etmek için kullanmam gereken kelimelerle başlaması gereken bir yazı.

Ama benim gereken şeylerle aramın iyi olmadığını biliyorsun. Ne gerekmişse benim o gereken şeye karşı yüreğim katılaşmış ve hatta soğumuştur. İster bir eylem olsun ister herhangi bir şey. Bu böyle olagelmiş bir şey benim ufak tarihimde.

Kendini tanımak üzerine bir takım zırvalar.

Bugün ben yokum.

Yarın ben yokum.

Dün ben yoktum.

Tüm bunların nasıl bir ağırlık yüklediğini bilmiyorum. O kadar değişik hayatlar var ki elimi uzatsam dokunacağım ama görünmez camlar durduruyor beni. Herkesin hayatına burnunuzu sokamıyorsunuz haliyle. Zaten sokmanız da gerekmez, bunu istemezsiniz ama sanki şey gibi hani birilerine bir zaman yakınsınızdır ama sonra bir şeyler olur ve uzaklaşırsınız. Yine de söz hakkınız yoktur. Konu burada kapanmıştır.

Bu bir başlangıç yazısı geri döneceğim. Yazmaya dair korkularımın kabuğu çatlasın tam burada, şimdi. Sonra gene gelirim her fırsatta okulda, evde, orada ,burada işte. Değişik yerlere de gitmem pek gerçi de. Neler oluyorsa bana anlamış da değilim.Geçer herhalde.

Sevgiyle kalıın...


Resim: Kim Noble- Lady in black

Yorumlar

 1. Hayatlar arasındaki o görünmez, dokunamama duvarını ne güzel anlatmışsın...
  Bir ruh hali bu aynı zamanda. Geçer... diyeceğim. Ama sonra yine gelir...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :)
   Bir ruh hali evet şimdilik veda ettiğim ve tekrar geleceğini bildiğim.

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar