Aklın Gittiği Yer
Gitmekten ziyade kaçmak fiilinin çekiciliğine bırakmalıydım kendimi oysa. Aklın kaçtığı yer demeliydim. Aklın kaçırıldığı yer. Alıkonulduğu, zindanlarda ayak bileklerine prangalar takıldığı yer demeliydim.Aklın ayakları vardıysa tabi...

Gide gide bir söğüde dayanabilseydi aklım o söğüdün dallarına da muhtemelen manda yuva yapardı.Hatta o mandanın yavrusunu da sinek kapardı.Neyse ne işte.

Ne diyordum birileri beni anladığını söyleyince bir sinir gelip yakama yapışıyor. Kulaklarıma doğru tazyikli bir alev fışkırıyor adeta. Anlayışa bir şey dediğim yok. Bence anlayış anlıyormuş gibi yapmaktır. Ancak gerçekte anlamak çok büyük sorumluluk gerektirir. Düşüncenin geldiği yere doğru arkeolojik kazılar yapılmalıdır. Bir basit seni anlıyorum. Ya da ben de aynı düşünüyorum sözleri kalbe sokulan ucu paslı mızraklardan daha tehlikelidir. Düşüncenin geldiği yerdeki tüm şartlar aynı değilse onlar aynı düşünceler değildir. Azami ortaklıkta  yaklaşık eşitlikten bahsetmeye ben de sıcak bakıyorum. Topyekün ayrılıkçı bir tutum sergilediğimi düşünmenizi istemem.Ancak yüksek egonun getirdiği kendinden eminlik beni "bana ne"ci  bir insana dönüştürüyor.Geçmişte bende senin geçtiğin yollardan geçtim "tehey de hey hey"ci yaklaşıma anlayış gözüyle bakmadığım gibi, bu yaklaşıma minnet değil tiksinti duyuyorum.

Bir ne dediğini bilmezlik halindeyim belki bilemiyorum. Genelde bana gelenler geldiğinde böyle bir gevezelik baş gösteriyor. Yaşamamın yan etkilerinden biri de yazmamdır belki.

Bir işaret ya Rab diye sığındığımız bir güz sonunda beklemekten tarumar olmuş ruhlarımızı derin deryaları seyrederek dinlendiriyoruz.

Bak ne diyor Halil Cibran(Deli kitabından):

"Ve deliliğimde hem özgürlüğü hem güvenliği buldum; yalnızlığın özgürlüğünü ve deliliğin güvenliğini, bizi anlayanlar bizden bir şeyleri tutsak ederler çünkü.

Fakat güvenliğimle çok kibirlenmeyeceğim.Zindandaki bir hırsız bile başka bir hırsızdan güvendedir.
"

Yorumlar

 1. merhaba bloğunuzu takipdeyim, bende beklerim sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabaa hoşgeldiin öncelikle en yakın zamanda uğrayacağım inşallah :)
   Kocamanaa sevgiler :)

   Sil
 2. iyi misin sen neler diyon bee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iyiyim tabi :D
   Deliyim gözü kara deliyim diyomdu :D

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar