Serserinin Serseri Günlüğü Olur


Hepsini öldürmek istiyorum.

Dersten çıkarken tam olarak böyle hissediyordum. Kötü niyetlerimin hepsini gözlerimle fırlatabiliyor olsaydım şimdiye çoktan aranan seri katillerden biriydim.Gerçi düşündüm de beni çok da aramalarına gerek kalacağını sanmıyorum. Evet görünmez olmak ve ortadan hemen kaybolmak üzerine tez yazacak kadar uzman olabilirim ama bulunmaktan hoşlandığım bir kaç yer dışında gidebilecek çok fazla yerim var da sayılmaz. Üstelik kimseye güvenmezken, kimseye de sığınamazdım değil mi?Tanrım insan hayatını oturup yeni baştan yazmak istiyor.

Bilirim herkesin kendi tercihi vıdı vıdı ve biraz da fazla sıradan. İnanmadığımdan değil ama bir kere söyleyeyim benim kalemim kırık, benim yolum eğri. Ben en fazla bildiğim şeylerin tekrarlanmasından hoşnutsuzluk duyan biriyim.

Her neyse uslu durmalıydım ve ben de durdum. Hemen ortadan kayboldum. Zaten uzmanlık alanım bu, benim için çok kolay. Başıma türlü aksilikler gelmiyorsa yok olmakla meşgul olurum. Hoşuma gitmediğinden değil kesinlikle şikayetçi değilim. Bu tatlı kovalamacayı ya da kahkahalarla gülmek istediğim bu tiyatroyu  özleyeceğim. Ah insanlık titriyorsun hani gücü kalmadı mı bacaklarının?
Hadi gel bize gidelim, kivili oralet içer anılarımızı anlatırız birbirimize. Tamam portakallı da olur istersen ya da ne meyvesi olduğu bilmediğim değişik renklilerden.

Tamam sana meseleyi başından anlatmalıyım. Şu an içimden gelmiyor açıkçası ama anlatmalıyım. Gözlerimi görsen belki gözlerimden anlarsın ama şu an için bu mümkün değil. Ve sırf belki gibi küçük bir olasılık için kendimi üzecek değilim.

Bana beni anlamadıklarını söylediklerinde yüzüme yerleştirdiğim melun gülümsemeyle etrafta  dolaştığım bir gündü. Ve eğer bunu söyleyen kişi samimi olmasaydı zerre üzülmezdim. Üstelik önemli bir şeyden söz ediyordum. Tamam lafı dolandırdığımı biliyordum sadece bazen biraz caka satmak istiyordum elimde değil. Tek yapabildiğim şey konuşmak ve bunun bir kaç insanın beğenisini kazanacak bir şey olması için çabalamamı eminim kötü karşılamazsın.

Her neyse sadece iki kişi arasında onaylanmış bu anlaşılmaz halim günden güne ağızdan ağıza yayıldı. Nereye gitsem anlaşılmaz olarak nitelendim sonra ben de susmayı seçtim.Bu sefer mermiler hiç konuşmuyorsun cümlesi olarak geldi. Konuşsam bir dertti konuşmasam ayrı dert. Bu kadar arada bırakılabilirdi bir insan. Tanrım iki hece arasında söyleyeceğimi unutmuşcasına susmayı tercih ettiğim günlerin çokluğunu en iyi sen bilirsin tabi.

Neyse nerede kalmıştık? Gene elimde,yüzümde etiketlerle alev topu olarak sınıftan fırladım. Çünkü demiştim bir komik tiyatronun yegane seyircisiydim ve alkışlamamı bekleyen güruha neler neler söylememek için kendimi tutuyordum.

Ah bir bilseniz siz o sinsileri. Sanki bir geri zekalıymışım gibi ya da bir moron falan. Elbette o kadar kötü değildir niyetleri ama bu tavrın bedeli bir kaç ışın kılıcıyla ödenirdi ancak.En pisliğinden bir kaç uğursuzluk büyüsü ve müebbet kendilerine mahkum edilmelilerdi bak bakalım bir daha bulaşabiliyorlar mı bana? Ah kader işte bana bunları etti.

Kalem kırık yazmıyor işte. Al buyur gene karşıma çıktı. Ne zaman olur böyle tesadüfler bilmem ayrıca inanmam da ben tesadüfe.

Ne güzel olacak diyorum ayrılığımız. İki dolunay arası bir günde. Kaçacak ben miyim saklanacak bir deliğe, hiç sanmıyorum.

Hepsine göstereceğim günlerini. Bir aptallar şöleninde dans ederken doyasıya. Bul beni gücün varsa aramaya. Ya da dur çağır beni belki gelirim o selamsız hatırına.

Bugünlük zindanımda kitap kokusu.Bugünlük diyeceklerim bu kadar.Buralar tekin değil. Ben fazla cüretkarım. Buralar hep benim.Öyle işte.Bana ne.

-Gerçek olaylar ve kişilerle alakası yok sayılmalıdır.-
-Öykümsüdür.-

Sayın okuyucu buraya kadar bu kargaşayı okumuş isen yazmaktan geri duran kalemime bir ağıt say yazdıklarımı.

Öperim gözlerinden...

İçtenlikle...
Yorumlar

 1. Dert edindiğimiz şeyi çözmek için ne kadar çabalarsak çabalayalım ne zaman umursamayı bırakırsak o zaman çözülüveriyor işte.
  Ben de öptüm gözlerinden :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beklemeyi bilsek zaten derdimiz olmaz şerdeki hayrı bekleriz o zaman biliriz ne olursa olsun kötü iyi var içinde ve kimi iyi sandıklarımız kötü ya onun ardının ardı iyiyse. Umursamamak güzel fiil teoride aynen katılırım pratikte çuvallarım çünkü derdim çoktur hangisine yanayııım diley diley :-D
   İyi geceler olsun bugün gökyüzünde yıldız göremedim ama seni burda görmek aynı ferahlık :);)

   Sil
 2. "Konuşsam bir dertti konuşmasam ayrı dert." "Bul beni gücün varsa aramaya" cümlelerinin üstüne bir şey diyemiyorum. Dert hem aynı hem farklı diyeyim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı derdin farklı versiyonlarıdır belki dallanmak dertlerin en iyi becerdiği şey bence. :)
   Anlatacak bir göz bir kulak bulmak bile mucizeyken, hani damdan düşenin halinden damdan düşen anlar ancak anlaşıldığımı düşündüğüm güzel bir an bu yorumu okumak.çok çok teşekkür ederim yorumun için:))

   Sil
 3. Etkileyici. İçinde bir şey buldum ama ne buldum inan ben de bilmiyorum :) Kitap olsa keşke dedim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne kadar mutlu oldum anlatamam çok çok çok teşekkür ederim :) :)

   Sil
 4. ayy iyimisin sen ayooool :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iyiyim tabikisii :D Seni gördüm daha iyi oldum hihaa :D

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar