Sinirlenmemem Gerekenler


-Kısa mesaj.

Kısa mesaj meselesini yanlış anlayıp mümkün olan en kısa cevabı yazan insanlara sinirlenmemeliyim çünkü onların bu normal hali olabilir. Belki beni sevmiyorlardır belki meselenin bununla alakası yoktur. Buna sinirlenip niye kendimi yoruyorsam artık.

-Emoji smiley smiley smiley :)

Gülücüksüz mesajları küfür sayıp zıvanadan çıkmamalıyım. Belki bu karşıdakinin adeti değildir. Belki de laubali olmak istemiyordur sonuçta tercih meselesidir. Sakin kalmalıyım.

-Verilmeyen selamlar.

Tam yoldan geçiyorsunuzdur bir tanıdık gördünüz selam vermek istersiniz ama bir türlü göz teması yakalayamazsınız. Karşı taraf sizi fark etmemiştir ya da yok sayıyordur. Yanından geçip gidersiniz. Ben bir de üstüne sinirleniyorum. Nasıl beni fark etmez beni beni? :D Ego işte.

-Asık suratlar.

Bir kadını anlamanın imkansızlığını içlerindeyken de fark edebiliyorsun. Konuşulur, gülünür falan sonra bir bakarsın suratlar asık. Birileri bir şeylere alınmıştır. Ama susuyordur. Hayır olayı didiklesen bir derttir didiklemesen bir dert. Bir gündür, iki gündür ,üç gündür o surat düzelmez. Faili meçhul asık suratlara tahammülüm en fazla bir haftaymış . Sinirlendirmeyin beni konuşun derdinizi söyleyin.

-Gecikme boyutunu aşmış gecikmeler.

Sanki dünyanın en mühim işini yapıyormuşcasına size yaptıkları işi allayıp pullayıp anlatıp sonra tam siz işin içine girince hadi toplantı yapalım olayına girince geç kalmakta başı çeken kimseler. Oh la la bunları var ya gördüğünüz yerde vurun dıkşın dıkşın.

Bir de siz on dakika gecikince delirip sizi dakikalarca bekletengiller. Sevince dayanıyorsunuz da olmasa daha iyi be. İşte öyle.

-Dünyanın en beyefendisi taklidi yapıp içinde bir sapık barındıranlar.

Hayır bilmesem yiyeceğim neredeyse. Bana etmediklerini bırakmazlar bir takipçilik bir sapık haller. Sonra başka bir yerde ay çok coolum bir harikayım modları. Yemezler canım yemezler.

-Hiç bir şeyi beğenmeyenler, negatifim negatifçiler.

Hayır bu insanları anlamak cidden çok zor. Her şeye bir bahaneleri vardır. Yapıcı değil yıkıcılardır. Ve asap bozmakta üstlerine yoktur.Kendileri harika kalan herkes kötüdür. Pisliktir. Onların kullandığı şeyler güzel, onların kullandığı şeyler harikadır.

-Öfkesini başkasından çıkartangiller.

Giderler başkalarına kızarlar ama size patlarlar. Ölümcüldür. Dolup dolup size taşan insanlardır. Elinizden geleni yapıp sakin kalmaya çalışırsınız ama diretirler. Hemen kaçılması gerekir böyle anlarda.

-Ne yaptığını bilmeyip arada kalmışlar.

Ne gelirler ne giderler. Amaçları sizleri delirtmek gibidir. Beklersiniz beklersiniz. Devam edip etmemekte kararsız kalırsınız. Bir gün aman bana ne bee derken ertesi gün noluyo be bu neydi şimdi dedirtirler. Daha fenası yoktur. En sevdiğim insan net insan. Oh mis gibi.Şimdiye kadar kimseyi yediğim, rencide falan etmişliğim de olmadı yani aksine fazla yumuşak olduğumdan bunu kullananların pislik davranışlarına maruz kaldım. Neyse sakinim. Çok sakinim.

Şimdilik bu kadar.

Daha sakin olsam ya.

Ne kadar güzel olur.

Üzmeyin beni.

Öperim canımcım. :*
Yorumlar

 1. yerim seni :) tespitlerin şahane

  YanıtlaSil
 2. gülücüksüz mesajları küfür gibi algılayan tek ben değilmişim demek. selamlar :) yazılanı yaşıyormuşum gibi hissetmek ona göre cevap vermek için şart onlar ya :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam selam:) Kesinlikle yanlız değilsiiin :) :) Değil mi duygu katıyo onlar olmalı :")

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar