Ben Kimim 4Her şey yolunda.Her şey yo-lun-da. Evet anne sakin ol her şey yolunda.

Hastaneye gittik işte tahliller falan. Hastalıklıysam almayacaklarmış beni okula hehe ne bedbaht olurdum ama.

Annem bir hafta sonra okula gideceğimi söyledi.

Normal okullardan birazz farklıymış iki dönem değil de dört dönem var.Verim içinmiş.Annemin okulu az biraz öğrenmem için verdiği broşürde böyle yazıyordu.

Gitmeden önce merak ettiğim bir kaç şey vardı.

Mesela bu okulda hep gittiğim okullar gibi itin öldüğü yerde miydi? Annem bu söze çok kızıyor. Issız diye bir kelime varmış neden onu kullanmıyormuşmuşum ben de ona şöyle diyorum normal okullarda var anne neden hep beni yatılı olanlara yolluyorsun.

Annemi cevap veremediği sorular deli ediyor dudaklarını çizgi yapıp gözlerini deviriyor her seferinde. Bu onun ne halin varsa gör deme şekli. Bu halini bile özleyeceğim anne diyorum fısıltı şeklinde. Efendim ne dedin diyor? Yok bir şey sana bir şey demedim anneee.


Okul çok uzakta değil şaşırıyorum. Annem gözlerimdeki şaşkınlığı farkediyor tam o an.Ahla eğer istersen evde de kalabilirsin zaten hafta sonları seni almaya geleceğim bu kez farklı olacak demiştim değil mi?

Anne cidden mi diyorum yani aylık veya iki haftalık beni delirtecek periyotlar değil beş günde bir seni göreceğim değil mi diyorum.

Evet Ahla bu şehre taşınmamız ve bu okulu seçmemiz hep bu yüzden. Bu okul senin gibi özel insanlar için diyor.

Özel mi diyorum ne demek özel?

Öğreneceksin Ahla diyor burada yeteneklerini geliştireceksin.

Yetenek mi diyorum benim yeteneğim mi var anne araya bir kahkaha sıkıştırıyorum yanılıyorsun.

Burada kim olduğunu öğreneceksin Ahla diğer okulların sana öğretmesi gereken şeyi son durağında öğrenecek olman üzücü ama bu kez bu okula ve öğreticilerine tamemen güvenerek seni teslim edeceğim.


Gölgelerimden birini görüyorum o sırada.

İşte başlıyoruz.

Her şey yolunda Ahla sakin ol her şey yo-lun-da.

                                  bir öykü denemesi-Ben Kimim 4-Okul Yolu

Not: hehee resimdeki şaşkın endişeli bakııış Allah ım bu karakter nerde nasıl bişi bilmiyorum ama sadecce resim ve giflerini görerek çok sevdiğim bi tip :DDD


Sevgimle kalııın:))
                                         
Ben Kimim 1
Ben Kimim 2
Ben Kimim 3

Yorumlar

 1. ben de görseli ilk kez gördüm :)
  tam da okula başlamış yeni şaşkın öğrenci tipi var , iyi bulmuşsun :)
  ve de iyi yazıyorsun..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. değil mi çok sevimli bi de:))
   teşekkür ederiiim:))^^

   Sil
 2. Yatılı okullar zor derler. Hep çocuklar kızarlar ailelerine yolladılar diye. :)
  Evinden hiç ayrılmamış biri olarak açıkcası bana da zor geliyor. Şayet bir gün memur olursam napcam bilmiyorum. :) :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet di mi o dönemde bi zor olur ergenlik falan benim ablam bir dönem dayımın yanında kalmıştı baya bi kızmıştı aile iyiliği düşünüyor ama o yaşta anlaşılmıyor işte:))
   hihihi ben de öyleyim üniversiteyi de kendi şehrimde okuyorum benim için de zor olacak gibi sonrası:)))

   Sil
 3. Bu kadar uzun yazacağımı tahmin etmiyordum ancak yorumumu okuyarak zamanınızdan çaldığım için şimdiden özür dilerim. Gayet güzel bi yazı olmuş devamı desem? ne zaman olacak merakla bekliyorum. Bu arada Ahla ismini ilk defa duydum biraz garibime gitti ancak ilk defa duyduğumuz bi çok şey garibimize gitmez mi?Kötü eleştiri olarak alma sakın sadece söylemek istedim.

  Yatılı okullardaki yaşanılan o zor dönemleri ben 3 sene yaşadım. oradan biliyorum ki oldukça zordur. Ancak insanoğlunun alışamadığı hiç bir şey yok bence. Orada da uyum sağladıktan sonra normal yaşama dönerek hayatını sürdürüyorsun. Okula git, okuldan yurda, yurtta üstünü değiş yemekhane önüne sıraya geç. Büyük sınıfların yemekhane önündeki o uzun kuyrukta attıkları KAYNAKları sineye çek, sıranın sana gelmesiyle içeri girmeye çalış ve yemekhane aşçısının gözünün içine doğru, "Biraz daha ver be abi çok AÇIM" bakışı at ve "Bu sana yeter!" sözünü tabağına koyduğu yemekten anla yerine geç, gece 10 da koyun gibi dışarıda dizilerek imzanı at koşarak koğuşuna ve yatağına geç. Müdür yardımcılarının zamansız dolap taramasında bu gün acaba ne alacaklar? sorusunu kafanda milyonlarca kez geçir. Bazı geceler sözde arkadaşlarının rüyanda altını ıslatması için bardaktan bardağa su aktarmasının sonucundaki rezaleti sabah uyandığında tüm benliğinle acı bi şekilde içinde hisset soğuk suda duş alma zoruna kal, aynada ayakkabı boyasını gör ve suyla çıkarmaya çalış.... Yatılılık zor be arkadarşlar ZOR!...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle beğendiğiniz için çok sevindiğimi söylemeliyim ne demek yorumlar çok mutluluk verici şeyler heleki böyle uzun uzun olanı ooh miis teşekkür ederim ben zaman ayırıp yazdığınız için^^

   Ahla pek tatlı çok şirin anlamına geliyor açıkçası benim de çok duymadığım bir isim ama yaratacağım karaktere isim ararken böyle sevimli bir isim geldi aklıma kullanmak istedim zamanla alışılıyor işte bu 4. parçası devamı da yarın gelir sanırım hafta sonu daha çok imkan buluyorum yazmaya:)

   Bir de böyle anlatmışsın ya birinci elden gerçekten yatılı okulda okumuş birinden çok hoşuma gitti. Çok zor olduğundan eminim. İki gün arkadaşımın yanında kaldığımda alışma fırsatım da olmadığından belki pek yadırgamıştım.Allah yardımcısı olsun herkeslerin hasret ayrı zor herkesle geçinmek o ortama alışmak ayrı zor.

   Sil
 4. Kusura bakma seni pek görememiş gibi oldum ama güzel olmuş :)^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ne kusuru canımcım çok mutlu etti beni bu ziyaretin:)
   ehe teşekkür ederiiim:))

   Sil
  2. bir şey değil ^^

   Sil
 5. Bence biz bunları bi kitapta toplayalım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ooo ve ayşe çoşaar hehe çok mutlu oldım amaa naaan bi heveslendirdin benii:))

   Sil
  2. Coş yavrum coş hakkın var :)) eğer öyle bir şey olursa ilk alacaklardanım haberin olsun :P

   Sil
 6. Ben kimim'de ne kadar şeyma var? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahla nın içine bir Şeyma kaçmış vaziyette öyle anlaşıyoruz işte oooy hani sen demiştin ya insanları mutlu etmek kolay diye işte bak bu ziyaretin beni bi dolu bi dolu mutlu etti eğer insanları mutlu etmek zor diyen bi tez varsa ikimiz beraberce çürütürüz o tezi:DDD

   Sil
 7. ahla. ne hoş isim bi kere.
  özel bi de.
  ıyyy zor olmalı ahla olmak.
  :)
  neyse ki özyaşamsal yazmıyorsun.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hoş di mi hehee zor olmalı demişsin aklıma tahir le zühre meselesi geldi nazım hikmet ran tahir olmak da ayıp değil zühre olmak da hehe ne alaka ama ne alaka:))

   Hiihii tebi tebi neyseki öyle yazmıyoruuum az hayal katıp eğlenceli yapıyorum:DD

   Sil
 8. küçük kız despicable me filminden çingu kesinlikle izlemelisin bayılırsın :)

  asıl yoruma gelirsek..

  çok iyi yazıyorsun, ben bu kurgudan upuzun bi seri bekliyorum senden haberin olsun :) çok sevdim kurguyu. Adam Fawer romanlarını hatırlattı bana :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Omoo ay ne güzel öğrenmiş oldum izlerimki ben bunuu:))

   devam ediyo bakalım çingu nereye giderse:DDD
   bi dolu bi dolu tişikkür ederiiim:)

   Sil
 9. iyice merak ettim, Ahla'nın ne özelliği var acaba? dur devam edeyim :)

  YanıtlaSil
 10. daha çıkmadı o bölüm ama bak biraz bira biraz yazarım ben bugün onu:)

  YanıtlaSil
 11. Resimdeki karakter Çılgın Hırsız animasyonundan,bende özellikle ekliyorsun sanıyordum :D Okuyamadığım eski yazılarını okuyorum şuan ve ben kimim serisini okudukça dahada çok sevdim >.<

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öğrendim bundan sonra onu da heheh:D

   Kimini bilerek kimini o anda bakıyorum kaydettiğim resimlere öylesine seçiyorum yazıya ruh halime uygun olanını :D

   Ay teşekkür ederiim ziyaretin beni çok çok mutlu etti bi de bi de en uzun serim hakkındaki yorumların oy nomu nomu kamsahamnida zeynep caan:))))

   Sil
 12. sineztezyanın etkileri görünüyo sanki :D neyse dur devam edeceğiim :D

  YanıtlaSil
 13. bu ay okumuşum sinestezyayı doğrudur bir şeylerin etkilerini aramazsanız mutlu olabilirsiniz zira çoğu yazı ya dedikodu konuşmalarımızı yansıtır ya izlediğim dizileri ya da okuduğum kitapları.Benim adım hıdır, elimden gelen budur :D

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar