garip sokak...Sağa kırıyorum direksiyonu. Hayır değil bura gelmek istediğim yer değil. Tabelalar bile yanıltıyor bazen. Soru sormaya çekiniyor dilim. Geri geri gidiyorum biraz dikkatlice geldiğim yolu inceliyor gözlerim. Soru soracak kimse yok. Ortak oldu bu kez kaderim benimle, sormak istemiyorsun madem sorma diyor şimdi gülerek bana. Çekiyorum sağa bir ki derin nefes burundan al ağızdan ver dokuz on bu kadar yeter. Radyo çekmiyor mu burda saat 14.00 haberleri sesini neden duyamıyorum hala. Düğmelerle oynuyorum, vakit geçsin de sakinleşeyim biraz.

Neden burdayım neyin büyüsüne kandım yine bilmiyorum. İniyorum arabadan. Dar sokaklar bir sürü apartman. Burda kaç insan barınıyor olabilir? Saat 14.15 sokakta kimsenin olmayışı can sıkıcı. 15 dakikadır aylak aylak dolanıyorum.Arabadan ne kadar uzaklaşmış olabilirim. Bilmediğim yerlerde böyle futursuzca dolaşmam ne kadar mantıklı? Burası güvenli bir yer mi?Gözümün önünde karecikler görüyorum elimle ovuşturuyorum gözlerimi kareleri kovuşturuyorum.Karnımın gurultusunu işitiyorum sonra. Şekerim düşüyor olabilr mi bir şeyler alabilmel için market bakkal arıyorum. Neden kimse yok burda? Bir kapıyı tıklatıyorum sonra nerden geliyor bu cesaret. Umarım çaldığım kapı bir katilin veya bir sapığın değildir. Lütfen bir aile olsun lütfen lütfen. Boşuna telaş yapıyorum kapıyı kimse açmıyor. Arabaya dönüyorum Neyseki arabayı sandığımdan daha çabuk bulabildim.

Çıkıp gidiyorum o sokak arasından. Sonra ana caddeye çıkınca tekrar bakma isteği oluşuyor, o boş sokakta hiç bir şey göremeyeceğime emin çeviriyorum başımı. Böyle canlı bir yerden mi çıktım az önce ben.Biri bana gördüklerimin hayal ürünü olduğunu söylese boynuna sarılıp ağlayabilirdim. Koşarak biri geliyor yanıma "hanımefendi lütfen yolu kapatmayın" diyor azıcık açık camımdan içeri giren etkileyici ses. Başımın döndüğünü hissediyorum.Kesin rüya görüyorum.

Psikiyatri uzmanım ağır bir depresyon atlattığımı söylemişti oysa şimdi kendimde şizofreniden şüpheleniyorum.
Kafamı çevirip adama bakmaya yetmiyor cesaretim. Dönmekte olan başımı sallayıp bir kaç nefes alıyorum hızlı hızlı. Yavaş yavaş ilerliyorum sonra. Neşe dolu sesler yükseliyor az önce in cin top oynayan mahalleden.


Eve dönüyorum.
İlaçlarım nerde benim anti depresanlarım uyku haplarım. Biraz su bolca kimyasal şimdi uyku zamanı. Yarın bu şikayetleri doktoruma anlatmalı mıyım ya tüm gördüklerim bir düşse gerçekten durumum kötüleşmişse. Neyse şimdi uyumalıyım, uyumal.., uyuma...


bir öykü denemesi 

Yorumlar

 1. Güzel bir öykü olmuş... Zevk ve heyecanla bitirdim diyebilirim... Aslında biraz daha soyutvari anlamlar yüklemelisin. Mesela, " Neden burdayım neyim büyüsüne kandım yine bilmiyorum. İniyorum arabadan. Dar sokaklar bir sürü apartman. Burda kaç insan kendi yalnızlığından sıkılmış, yıkık hayalleri arasında yaşamaya çalışıyor. Ya da ben, kim bilir hangi korkularımın esareti altında cesurca dolaşabiliyorum bu bilinmedik kiminin hüsranını saklayan yaşam sokaklarında... " gibi :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederiiim:)
   öneri paragrafı çok beğendim bunun için soyutvari anlamlar elimden geleni yapacağım inşallah daha çok okudukça gelişebileceğimi düşünüyorum tekrar çook teşekkür ederiiim:))

   Sil
 2. ben de ilgiyle okudum.daha önce denemiş miydin bilmiyorum ama devam etmelisin bence.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) ay teşekkür ederim beğenmene çok sevindim :)
   inşallah geliştirerek devam ettirebilirim:))

   Sil
 3. Heyy, çok beğendim :) Devam et lütfen :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederiim çinguum acemice yazdık işte bi şeyler:))
   ben de devam ettirmeyi umuyorum inşallah güzel bi şiler yazabilirim:)))

   Sil
 4. Bir mimin var Şeyma :) http://kavanozdakibeyin.blogspot.com/2012/09/mim-favori.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aldım bile yaptım bile senin mimi sonra gördüm notumu düştüm bile :))
   çok bile oldu ama bile bile olmadı kendiliğinden oldu "mimin var dediler geldik" var ya hııh işte o çinguum sevgileeer:))

   Sil
  2. Aaa yapmışsın bile sahi :) Dedim ya kimler yaptı tam bilmiyorum diye (:
   Çingumm sevgileer ^^

   Sil
 5. hu huuuuuuu!!! bu çok güzel şeyma devam etmelisin kesinlikle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çook teşekkür ederim çok mutlu oluyorum ama böylekii :))
   okumaya devam gelirse güzel bi şeyler yazacağım inşallah:))

   Sil
 6. öykü kahramanına not;Navigasyon alsın:))
  güzel bir deneme:))sevdim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. söylerim alsın bana da lazım bi tane kola takmalık elde taşımalık gerçi şimdiki telefonlar yapıyo bu işlemiki hııh işte bana onlardan lazım:))
   teşekkür ederiim:))

   Sil
 7. Harika bir resim. Bizim sokakta Kalı ilk görüşüm gibi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de diyorum kalı ne bloguna baktım kii kedicik kralmış bu :)))
   ben de hep yanlış yazıyorumkii çoğunlukla farkedilmiyo yazarken :))
   resim güzel değil mi ve biraz da ürkütücü sanki:))

   Sil
 8. Başarılı devamı gelmeli bunun :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ihiihii teşekkür ederim ben de devamı gelsin diye umuyorum bakalım pirekızı bi de hoşgeldinki bu seni buralarda ilk görüşüm:))

   Sil
 9. Film sahnesi canlandi bende, bak hoş olmuş, hem sokaklar ilgi alanimdir devami gelsin,
  Sokaklambasi ve kelebekleride dahil edebilirdin:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ilham gelirse neden gelmesin elif iim bi de beğenmişsin ki:))
   üç beyazım olsan yine vazgeçmem senden deyip acayip romantik bi yorum bıraksam mı sana dedim sustum ama şimdi durduramadım kendimi sorii:))
   böyle böyle fikirleri topluyum ben di mi ama:))
   aa sokak lambası ve kelebekleer gözümde şöyle bi canlanınca çok hooş aklımdaaa:)

   Sil
 10. daa önce de yazmıştın.
  ama iyi yazıyorsun.
  çok sürükleyici olmuş, gizemli.
  heyecanla okudum kii.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bekliyodum yorumunu, beğendiğine çook sevindiiim:))

   Sil
 11. Bence de iyi ama daha da üstünde durmalısın dostum. Daha özgür hisset yazarken. Hani bize yaşat hissettiklerini. Kolay gelsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim elimden geldiğince gelişmeye çalışıyorum. fantastik yönde gitmek istemiştim ama okuma bakımından eksik kaldığım bir dönemdi garip sokak o yüzden yarım kalmış öykülerimden.

   Sil
 12. Sen de yazıyormuşsun. Güzel olmuş, ben bu tarz psikolojik öyküleri seviyorum, seninki de ilgi çekici olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benimkiler kısa soluklu bir nefeslik şeyler genelde ama severim yazmayı öykü. Uzun süreli yazabilenlere de imrenirim çok başka bi yetenek. :))

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar