Ben Kimim -6-Haftalar geçtikçe bu okuldaki gizemli hava beni korkutmaya başlıyordu. Sanırım ikinci ayımın başlangıcıydı. Benden istenen kendime bir eş seçmemdi Selin ve Kiraz birbirlerine eş olmayı seçmişlerdi. Grup olarak iyi çalışacaklarını düşünüyorlardı.

Hepimizin çalıştığı alanlar farklıydı zaten. Selin matematik dehası Kiraz ise fizik profesörüydü benim gözümde. Bense kimya çalışıyordum onlardan tamamiyle alakasız görünüyordum.

Kendime eş bulmalıydım ama bu kim olacaktı ki sınıftaki arkadaşça ortam bu seçme işinde kaybolmaya başlamıştı. Herkes ikili ikili geziyor beşlerle eş olanların havasından geçilmiyordu. Kiraz ve Selin hariç onlar benim en yakın dostlarımdı.

Gölgem asıl adı Engin miş. Birebir konuşma imkanımız şu iki ay içinde hiç olmamıştı. Selin'in yanında bir kaç kez merhabalaşmamızın yanında konuştuk bile sayılmazdı. Bilmiyorum neden sanki Selin benim onunla konuşmamı çok istemiyordu. O zaman neden onunla eş olmamıştı ki? Çıkıyorlar mıydı? Ne zamandan beri böyle şeyler muğlakta bırakılıyordu? En sevmediğim işlerdi kadın-erkek dostluğu altında yürütülen ilişkiler. Selin benim iki aydır aynı odayı paylaştığım insandı Gölge hakkında hiç konuşmamıştık. Ben bahsetmeden önce şeeey evet ben ondan bir kere bahsetmiştim ve Kiraz da çok şaşırmıştı. Beni almaya gelenin Gölgem olduğunu söylemiştim. Gölge mi? demişti Selin. Şaka yapıyor olmalıymışım.Bu meselenin daha sonra açığa çıkacağını düşünmüştüm oysaki burada bir kovana çomak sokmadan bilgi edinmenin imkanı yokmuş yine geç öğrendim.

O gün iki ay neredeyse biterken eş bulamadığımı öğreticilerimize bildirecektim. Gölgem benden önce davranarak kendi eşi kısmına benim ismimi yazdı. Tahtada kendi adımı onun adının yanında görmek beni şaşırtmıştı. Ahla dedi uzun kıvrımlı vücuduyla göz dolduran öğreticimiz.Uzun saçlarını geriye doğru atarken tahtadaki ismime kısacık bir süre göz atıp büyüleyici bakışlarını bana yöneltti.Gölgem tebeşiri tahtanın kenarına koymaya çalıştı elleri titriyordu tebeşir yere düştü iki kez sıçradı tık tık.

-Siz dedi eş olamazsınız.
-Efendim??
-Ahla o senin koruyanın biliyorsun koruyanını eş olarak seçemezsin.
-Bu da ne demek oluyor dedim ben be-be-ben kimseyi seçmedim koruyanım mı ?
-Onunla eş olacağım başkan henüz hiç bir şey bilmiyor.
Öğretici Eylem aynı zamanda okulun yönetim kurulu başkanıymış bunu da o gün öğrenmiştim.
O bakışlar bu kez gölgemi yakaladı.
-Bu imkansız biliyorsun.
-O zaman imkanlı hale getir anne senelerdir onu bekliyorum.
-Anne mi?? dedi tüm sınıf kulaklarım uğulduyordu.
Seneler mi dedim ben.Birden her yer karardı. Soğuk bir zemine çarpmayı beklerken bir çok kola çarptığımı hatırlıyorum. Beni çekiştiren bir sürü kol.
Uyandığımda revirdeydim. Kolumda serum vardı.İğnelerden nefret ederim. Annemi odanın köşesinde başkanla konuşurken gördüm. Gölgem içeri girdi. O saniyelik görüntülerin arasında nasıl tekrar uyuyakaldım bilmiyorum.
Ben Kimim 1
Ben Kimim 2
Ben Kimim 3
Ben Kimim 4
Ben Kimim 5

7. part da daha açıklayıcı olacağım bu giriş gibi oldu sanırım şekillenmeyi hızlandırmam gerekecek :)

Yorumlar

 1. hımmm.. değişik işler dönüyor galiba. :) meraklandım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hem başka meraklar katıp hem düğümü açmak gerek umarım başarabiliriim:))

   Sil
 2. En güzel bölüm bu gibiydi sanki, heyecanlandım gerçekten ve biraz da efsun katmışsın sanki :)) ben de meraklandım bölüm 7 çabuk gelir mi şikerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ooov ayşe caaan bu yorum var ya kelimelerle anlatamıyorum mutluluğumuuu :D
   efsuun daha gelecek bakalım ben öyle yapmayı düşünüyorum kalemden ne çıkacak. En yakın zaman derim ben aksar falan hep böyle dediğimde ama şu yorumundan sonra yazmak için can atıyorum ki gelir yakında inşallah :D

   Sil
 3. çok heyecanla okudum.
  bilimkurgu bu ya.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hihi bilim kurguu ne güzel türdür o öyle pek severim :)
   bakalım neler olacak dipidiiip çinguuu heyecan devam eder inşallah bi dahaki bölümlerde :))

   Sil
 4. olaylar daha çok gizemli hale geldi.
  ee ne zaman yazacaksın devamını bakalım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çingum bugün en geç yarın gelir inşallah:)

   çook teşekkür ederim bu yorumların içiin bi dolu mutlu ettin beni gene:D

   Sil
 5. DELİSİN KIZIM SEN..UHUV:)

  YanıtlaSil
 6. oovv tahminler yapa yapa zihnim karman çorman oldu çinguu ^^ ama dur devam edeyim okumaya, çok iyi gidiyor bu arada :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim çingu devam ettin ve yorum yaptın zaten hemen 7 ye gidiyoruum :D

   Sil
 7. siz Nuh'la uğraşın ben gölgeye takılacağım galiba :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dur hele heycan yeni başlıyoreee hayır her şey nası bu kadar değişti şaşıyorum :D

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar