Ben Kimim -7-Annem annem annem dün ve bu sabah onu aramayı nasıl unutabildim. Artık her gün aramıyor aksine sıkıntımdan ben arayıp sağlık durumumu güncelliyorum. Bayılmak yok.Yemekler güzel. Sonra da sürekli şikayetlerimle başını şişirmemek için ona soru sorup duruyorum. Amarant nasıl? Mamasını mı değiştirdin? Bahçe yapıyor musun? İş arkadaşların nasıl? Bir değişiklik var mı? Tüm bunlardan bir şeyler seziyor ama o da beni bekliyordu.Şimdi anlıyorum beklediği hazır olmamdı.Her şeye.Tüm olasılıklara ve olacaklara.

Çok sorunum olmadığını söyleyebilirim evet bir tane ama devasa bir sorunum var.Burada varlığımı artık sürdürebilir miyim bilmiyorum.


-Efendim anneee.

- Ahla merak ettim aradım ne var bunda ses tonunu sevmedim.

-Anne ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ama burada kalmak istemediğimden eminim artık.

-Ahla sana söyledim eğer sorun koruyanınsa...

-Anneee onu istemiyorum. Ondan ders almak görmek... Hala inanamıyorum ben ...

-Peki Ahla hemen bu akşam oradayım tamam mı bugünlük idare et ah unutmadan yer altı derslerine girme. Sanırım okulun değişecek.

-Ne yine mi kabul etmedim diye mi? Nereye gönderiliyorum anne arkadaşlarım vardı ilk kez bir salak gölge yüzünden uuf.

-Sakin ol!

-O beni kullanmak istedi ondan biraz hoşlanmıştım bile nefret ediyorum ondan gene alt üst oldum işte bak.

-Ahla sakin ol dedim geliyorum tamam mı her şeyi anlatırım. Derslere girme.

Annemin bu sert ikazı uyamayacağım türden değildi. Aşağıya inen kapıdan uzaklaştım.Koridorda Başkan la karşılaştım.

Sessizce yanından geçme niyetindeydim ki kolumu tuttu. Ne oluyor demeden sırtımı duvara yasladı.

-Ah-la diye tısladı.Dersin olduğunu sanıyordum.

-Sınır dedim.

Soran gözlerine en öfkeli bakışlarımı diktim.

-Sınırınızı aşıyorsunuz Başkan annem geliyor ve ben derse girmiyorum.Devamın zorunlu olmadığını söylemiştiniz.

Bu kez bakışlarından bir hüzün geçti. Ahla dedi buruk bir sesle oğlumu özgürleştir lütfen.Sen sadece sen yapabilirsin cesaretin çok büyük Ahla lütfen.

Yalvaran sesine ne desem bilemedim. Yine de bir nasıl sorusu fırladı dudaklarımdan.Asıl soru bu ne cüret olmalıymış annem gerçekten bu işi biliyor.

-Koruyan ol dedi.Saniyelerce bakıştık yoksa dakikalar mı? Kesinlikle saat olmamalı.

Annem nasıl o kadar çabuk gelebildi ki hayret bir şey. Başkanı karşı duvara itti.

-Kızımı rahat bırak dedim sana, bana söz vermiştin.

-Oğlum dedi acı çekiyor lütfen.

-Kızım koruyan olursa kaderi oğluna benzerse Eylem biliyorsun herkes şanslı olmuyor.

Anneme baktım onu hiç bu kadar ciddi görmemiştim.Konuşulan benim geleceğim...

-Bir asırdan daha çok zamandır bekliyor biliyorsun Ahla yı bir asırdır çürürken görmek ne kadar acı verirdi bir düşün sen de annesin.Bu son şansım Çağla son çarem kızın Ahla.Lütfen sen şanslıydın biliyorsun şans faktörü daha fazla.

Kendimi nasıl bir cehenneme attım bilmiyorum o an için sadece o gergin havadan kurtulmak istedim.

-Anneee!Olacağım tamam mı o koruyan mıdır her neyse olacağım lanet olsun birbirinizi itmeyi kesin artık.

Annem bunu söyleyeceğimi bir şekilde biliyor olmalıydı yoksa okul değiştireceğimi söylemezdi. Hala okul diyorum artık sınavlarla işim yok deneyler ve fiziksel çalışmayla geçen üç hafta boyunca gölgemle  defalarca kavga ettim. Neden bayıldığıma gelince  bana stres dediler ama Kiraz'ın da bir kaç gün sonra ayrı bir tartışma anında bayılması aklımda yeni şüpheler uyandırdı.

Engin yani gölgem onu kovmam için yalvardı beni kullanmak istemediğini falan geveledi. Aslında onun için üzüldüm ama o gün ki telefon konuşmamdan annesinin beni hırpalayışına kadar her şeyi duymuş olması ve bir şey yapmamış olması ah cidden neden o adamı korumak istedim ki bugün hala şaşıyorum.

Sonsuza kadar yaşımı sabitlemek.Aslında sonsuz değil benim koruyanlık kariyerimin sonuna kadar demeliyim. Her neyse bu benim kendi tercihim.Babamın yaptığı gibi adımı yıldızlara yazıp gideceğim. Ya da sonunda genç bedenimi bir yıldıza hapsederim bilmiyorum.

Koruyan olarak eğitilmek üzere Urania' ya gidiyorum. Bu kez başıma ne ilginçlikler gelecek bilmiyorum ama beraberimde Kiraz da gelecek. O bayılma işinde bir bit yeniği var artık eminim. İşin ilginç yanı Kiraz'ın koruyanı da bizimle.

Selin i bayıldığım günden beri görmedim. Adını andığım bir kaç seferde sertçe uyarıldım.Merak da etmiyorum ilginç bir his.Sanki öyle biri hiç olmamış.Fazla mükemmel değil miydi zaten kafam çok karışık.

Kiraz koruyanıyla uçağa binerken benim yanıma iki kişi geldi. Demir adam ve kedi kız olmalı diye mırıldandım. Kız duymuş olmalı ki kıkırdadı.Şeker kız diye kedi kızı değiştirdim hemen.Adam acele edin tam vaktinde orada olmalıyız  çok işimiz var dedi. Demir adam gerçekten demir adamdı.

Annem beni ziyarete geleceğine dair yeminler etti
.
Demir adam,şeker kedi kız ve ben başka uçağa gidiyoruz zenginlikten ne yapacağını şaşırmış gökyüzü şehri Urania. Tuhaflıklar şimdiden başladı.

Şimdi uçaktayım.Kız uyuyacağını söyleyip koltuğunu yatıralı 3 saat oluyor. Nefesi düzenli ve yavaş bebek gibi uyumak böyle bir şey olmalı.Demir adam koltuğunu yatırmadı ama saatlerdir gözleri kapalı tam karşımda ve ben izleniyormuş hissinden sıyrılamıyorum.Bir insan gözleri kapalıyken görebilir mi? Saçmalıyorum. Kiraz neden benimle değil ki uf neyse ki orada yalnız olmayacağım. Rahatlamalıyım. Kulağımda yıldızları anlatan bir şarkı gözlerimi kapadım karanlık gözyüzünde uçuyorum üstümde demir adamın bakışları. İnsan birinin bakışlarının altında üşür mü?(hem de kesinliğinden emin oladığı bakışlarından) Ben üşüyorum.

Bu karşımda yatan kişi gerçekte kim?

Asıl önemli soru 17 yıllık yaşantımda ben tümüyle kendimden habersizken şimdi ne kadar bilgiliyim. Ben kimim?
                                                                                 Ben Kimim 7

Ben Kimim 1
Ben Kimim 2
Ben Kimim 3
Ben Kimim 4
Ben Kimim 5

Yorumlar

 1. Allah Allah.. ne oluyoruz yahu. :)
  İyice kafam karıştı. Heyecanı hiç azaltmıyorsun. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. spama kaçmış yorum uyuşuk hayalperestim özür dilerim ya kaç zaman olmuş :(
   Azaltayım mı 8 de heyecanlı ama 9 da dozu düşürüp 10 da final mi yapsam diyordum du bakalım :))

   Sil
 2. Başarılısın..
  Devam..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim elimden geleni yapıyorum bakalım:)

   Sil
 3. Sevdim. Bayıldım ben bu seriyeeee >.<

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim zeynep caan devam ediyoruz bakalım çok değişiyor yazdıkça :)

   Sil
 4. hakikaten kimsin sen? görevi ne, koruyan olunca o çocuğun nasıl hayatını kurtaracak? dur bakalım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Meraklı çalıkuşum devam ediyoruz du soruların az birazı cevabını 8 de buldu ama devam edeceğiz bakalım neler olacak. :)

   Sil
 5. bunların hepsi ya vampir türü ya da doğaüstü güçleri var hepsinin ^^ gerçi vampir olma ihtimalleri düşük, daha çok Empati türü bişi bekliyorum :) ama çabuk bitirme çingu şöyle doya doya okuyalım yaa, cidden çok heyecanlı ve güzel gidiyor :) seçtiğin terimler de çok meraklandırıcı ve güzel olmuş, koruyan falan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha değişik bir şey karışık karışık :D Bitiremiyorum ki zaten on bölüm demiştim ama 15 i bulur galiba bakalım artık planlı yapayım dedim de ne olacak bilmiyorum sonu nereye gidiyosa:D

   Sil
  2. karışık güzel güzel :D sonunu düşünme çingu şu kadar bölüm olsun diye kural koyma kendine, bırak hikaye aksın nereye gidiyorsa gitsin özgür olsun engelleme ilhamı sakın :)

   Sil
  3. Seni dinleyeceğim çingu caan akışa bırakmasam devam edemiyorum galiba bir geriliyor insan bitsin hadi daha fazla açılmayayım falan diye böyle yavaş ama güzel gidiyoruz gibi artık nerde biterse :))

   Sil
  4. evet evet akışa bırakalım hikaye kendisi nasıl istiyorsa öyle olsun ben de hep öyle yapıyorum zaten :)

   Sil
 6. yaaa amaa bu çok belirsizliklerle dolu ve bi anda hops olaylar olaylar noluyoo ahla bayıldı o arada ne oldu öffff

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar